Bylos skyrimas R.Skirtunui neatitiko nustatytos tvarkos

Teisėjų tarybos pirmininko Gintaras Kryževičiaus sudaryta komisiją aiškintis, kaip Vilniaus apygardos teisme (VAT) kyšininkavimu įtariamam teisėjui Ryšardui Skirtunui buvo skirta teisėsaugos dėmesio susilaukusi byla, nustatė, kad jos skyrimas neatitiko nustatytos bylų skirstymo tvarkos teismuose.

„Komisija yra surašiusi aktą, aš jį esu pasirašęs, ir perdavėme Teisėjų tarybai, kaip priklauso. Mes tyrinėjome, kaip keitėsi teisėjų kolegija byloje, dėl kurios prasidėjo visi įvykiai, tai yra, kaip ta byla atsidūrė pas R.Skirtuną. (...) Čia mes radome tam tikrų neatitikimų skirstymo mechanizme tos tvarkos, kurią aprašu nustatė Teisėjų taryba“, - BNS trečiadienio vakarą sakė G.Kryževičius.

Paklaustas, ar komisija rado VAT Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Viktoro Dovydaičio padarytų pažeidimų, G.Kryževičius atsakė: „Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas V.Dovydaitis yra atsakingas už bylų skirstymą“.

G.Kryževičius taip pat sakė, kad komisijos užduotis buvo tik surinkti informaciją, o sprendimus dėl surinktų faktų apie pažeidimus priims Teisėjų taryba.

„Tai yra išdėstyti faktai, duotas tam tikras įvertinimas pagal mūsų taisykles, kaip turėtų viskas vykti, ko nebuvo laikytasi. Penktadienį Teisėjų taryboje bus priimti sprendimai dėl tų faktų, kurie buvo tyrimo objektas“, - teigė teisėjas.

Komisija buvo sudaryta praėjusią savaitę. G.Kryževičiaus potvarkyje dėl komisijos sudarymo teigiama, kad Teisėjų taryba turi pagrindą pradėti tikslinį patikrinimą dėl to, ar VAT Baudžiamųjų bylų skyriuje laikomasi tvarkos skirstant bylas teisėjams taikyti informacines technologijas - ar bylos skirstomos kompiuteriu.

Seime prašydamas panaikinti R.Skirtuno neliečiamybę, generalinis prokuroras Darius Valys pranešė, kad teisėjas įtariamas paėmęs 30 tūkst. litų už Laimonui Jurgelevičiui palankų nuosprendį.

Jo duomenimis, teisėjas R.Skirtunas dėjo pastangų, kad būtų paskirtas į trijų teisėjų kolegiją, kuri nagrinės L.Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą. Jis buvo paskirtas pranešėju šioje byloje. Be to, priimdamas pinigus iš teisiamojo advokato Vitoldo Petravičiaus, esą pažadėjo palankų nuosprendį jo ginamajam.

51 metų R.Skirtuno kabinete prieš savaitę buvo atlikta krata, rastos kelios dešimtys tūkstančių litų, kurie galėjo būti perduoti kaip kyšis.

Galimos korupcijos bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius sakė, kad toje pačioje byloje jau įtarimai pateikti dviem advokatams ir fiziniam asmeniui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Benas

Benas portretas
Netiesa! Viskas atitiko ir otkato dydis ir konspiruoti asmenys. Kitaip jis nebutu gaves sios bylos. Nustatytos tvarkos buvo grieztai laikomasi.

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Jei tvarka pažeista, vadinasi dar kažkam nunešta 30 tūkst. Įdomu, ar STT užfiksavo kam nunešta kita dozė? Nešioja mažomis dozėmis iki 30 tūkst Lt, nes jei neš didesnėmis, tai bus pagal BK ne bauda arba nuo 2 iki 7 metų laisvės atėmimo, o nuo 4 iki 8 metų laisvės atėmimo, T.y. su bauda nebeišsisuktų, kaip kad išsisukdavo panašiais atvejais pagautieji, pvz. viceministras Skikas (3000 Lt bauda už 20 000 Lt kyšio ėmimą), arba prokuroras Vaitiekūnas (2000 Lt bauda už 30 000 Lt kyšio ėmimą).
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių