A. Butkevičius: nejaučiu „Gazprom“ spaudimo dėl skalūnų dujų

Premjeras Algirdas Butkevičius sako nejaučiantis, kad šiuo metu vienintelis dujų tiekėjas Lietuvai Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ skatintų pasipriešinimą skalūnų dujų žvalgybai ir gavybai Lietuvoje.

„Tikrai nejaučiu jokio spaudimo iš atstovų, dirbančių “Gazprom„. Vyriausybės kabinete nesusidariau tokios nuomonės, kad “Gazprom„ siūlo tokių tyrimų neatlikti“, - ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

Jis teigė, kad ir kitų institucijų pateikiamoje informacijoje jis „nepastebėjo tokių nuogąstavimų“.

Apie „Gazprom“ pasipriešinimą skalūnų dujų paieškai ir gavybai Lietuvoje pastaruoju metu garsiai kalba opozicijoje esantys konservatoriai. Jų lyderis, buvęs premjeras Andrius Kubilius pareiškė, kad „ne gamtai, ne žmonėms, o rusų monopolininkui kelia grėsmę skalūnai“.

Socialdemokratas A.Butkevičius atmetė tokią poziciją, sakydamas, kad „konservatoriai jau ilgą laiką kalba apie tai, kad jeigu kažkokia idėja Lietuvoje energetikos sektoriuje yra neįgyvendinama, tai yra kaltinamas “Gazprom".

Kartu premjeras teigė, kad Seimo aplinkos komitetas paskubėjo su raginimu stabdyti skalūnų dujų žvalgybos projektą, nes dar nėra išsamios informacijos apie poveikį aplinkai.

A. Butkevičius pabrėžė, kad Lietuva „turi žinoti, ką turi savo gelmėse“ ir rūpintis investicijų pritraukimu. Jo teigimu, skalūnų dujų klausimas bus svarstomas valdančiosios koalicijos politinėje taryboje.

Lietuvos Vyriausybei šį pavasarį gali tekti apsispręsti, ar suteikti JAV energetikos bendrovei „Chevron“ leidimą žvalgyti skalūnų dujų ir naftos Šilutės-Tauragės plote vakarų Lietuvoje.

Lietuvos mokslininkai mano, kad Lietuvoje gali būti nuo 30 iki 50 milijardų kubinių metrų išgaunamų skalūnų dujų. Pernai Lietuva iš Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ importavo daugiau kaip 3 milijardus kubinių metrų dujų.NAUJAUSI KOMENTARAI

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
..Kas neleidžia kurti darbo vietų? .Lietuva šoka pagal demagogų dudelę...laiko nenaudodama geriausios pasaulyje kokybės geležies rūdą 45% grynumo 142,1 mln.tonų, apie 70,0 miljardų tonų anhidrito( išžvalgyta 101,5 mln.m3), 545,0 mln tonų akmens druskos (prognozuojama 2,5 miljardo t.) ir t.t..Ir negalima nieko kasti, negalima auginti kiaulių, negalima naftos išgauti Kintuose, negalima statyti šiukšlių deginimo gamyklų, negalima statyti hidroelektrinių ant Nemuno ir atominės elektrinės ir ir naudoti skalūnų dujų...nieko negalima.......nes visur iškyla kokio turčiaus ar demagogo intersas , katras stoja skersai Lietuvos ekonomikos kelio..... O lenkai į Lietuvą eksportuoja kasmet po 1 000 000 kiaulių....ir juokiasi , kad litvinai jų nenori augint.. o milijoną hektarų dirbamos žemės apleidę piktžolėmis..... Australija eksportuoja kasmet po 16 mln t iškasenų ir gerai gyvena nieko ypatingo negamindama

info LIETUVOS ŽEMĖ

info LIETUVOS ŽEMĖ   portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti žemės ūkio sklypus. Išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes ... Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt

to 2

to 2 portretas
tai beda ta kad su tokiom kainom saugosim ne savo vaikams o kaimynu...
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių