A. Butkevičius: diskutuoti apie skalūnų žvalgybą reikėjo prieš metus

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia neabejojąs, kad amerikiečių bendrovės „Chevron“ ketinimai žvalgyti skalūnų dujas Lietuvoje nesikerta su saugumo reikalavimais. Taip jis tvirtino trečiadienį LRT televizijos  laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Anot premjero, svarstyti ir ginčytis apie skalūnų dujų žvalgybą reikėjo prieš metus, o ne dabar, kai priimami galutiniai sprendimai.

„Blogai, kai galutinių sprendimų priėmimo etape prasideda viešos diskusijos. Manau, šitos diskusijos turėjo prasidėti prieš metus. Mes, Vyriausybės nariai, esame įsitikinę, kad ten yra viskas saugu. Mums energetika yra pirmaeilis klausimas. Tačiau noriu užtikrinti, kad jokie projektai nebus įgyvendinami, jei jie kenks žmonėms ir aplinkai“, - sakė Ministras Pirmininkas.

Antradienį A. Butkevičius dalyvavo neformalioje vakarienėje su didžiausios Lietuvos investuotojus vienijančios asociacijos „Investors' Forum“ nariais. Jo žodžiais, vienas pagrindinių verslo atstovų reikalavimas – lietuviškojo biurokratizmo mažinimas, ypač savivaldybėse.

„Taip pat ir ministerijose dokumentai svarstomi labai ilgai, o atsakymų kartais nė nesulaukiama“, - sakė A. Butkevičius. Aptardamas verslininkų nuogąstavimus, jis atkreipė dėmesį  į tai, kad norintiems investuoti Lietuvoje į svarbius projektus, procedūros kartais užtrunka iki 36 mėnesių, ir kantrybės netekę verslininkai neretai pasirenka savo veiklai kitą valstybę.

„Investors' Forum“ surengtoje vakarienėje premjeras sakė kalbėjęsis ir su „Chevron“ atstovu, kurį paragino aktyviau kalbėtis su politikais Seime. Anot A. Butkevičiaus, „Chevron“ atstovas žadėjo tai padarysiąs, kai po poros savaičių vėl lankysis Lietuvoje. „ Manau, Lietuva turi žengti progreso keliu, o energetikos srityje turime ieškoti būdų, kaip sumažinti šilumos kainas“, - sakė A. Butkevičius, pabrėždamas energetikos projektų svarbą.

Kalbėdamas LRT televizijai apie euro įvedimo privalumus, A. Butkevičius pažymėjo, kad, įsivedus eurą, turėtų padidėti užsienio investicijos. „Kalbant apie tiesiogines užsienio investicijas, praėjusiais metais į akcinį kapitalą, gamybos priemones Lietuvoje buvo investuota labai mažai – mažiau, nei kaimyninėse valstybėse“, - apgailestavo premjeras.

Primename, kad Seimo Aplinkos apsaugos komitetas trečiadienį nubalsavo už sprendimą laikinai sustabdyti dujų žvalgymo darbus ir laukti specialios lietuvių mokslininkų darbo grupės išvadų.NAUJAUSI KOMENTARAI

info LIETUVOS ŽEMĖ

info LIETUVOS ŽEMĖ   portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti žemės ūkio sklypus. Išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes ... Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt

Valikonis

Valikonis portretas
Kažin koks dėsningumas Lietuvoje. Nestatom Visagino AE, nes radiacijos pavojus. Netgi nežvalgom skalūninių dujų, nes ką gali žinoti dėl vandens. Nestatom vėjo elektrinių, nes gadina Lietuvos peizažą. Neleiskime kiaulininkystės kompleksų, nes neužarus kiaulių srutų laukuose smirdės. Netgi Lietuvos šilko — lino jau nebeauginame ir neverpiame. O pragyvename iš emigrantų Airijoje uždirbamų pinigėlių.

Antanina

Antanina portretas
Beabejo diskusijos turėjo vykti jau senai.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių