B.Nemcovas: perdėtai manoma, kad ateis Rusijos meška ir suės

Vienas Rusijos opozicijos lyderių Borisas Nemcovas teigia, kad kompleksų dvišaliuose santykiuose turi ir Maskva, ir Baltijos šalių atstovai.

Jo teigimu, „oficiali Rusijos propaganda yra pakankamai priešiška Baltijos šalims“, tačiau, pasak jo, Baltijos šalys perdėtai mano, kad ateis Rusijos meška ir jas suės.

„Kiek tai liečia eilinius Rusijos piliečius, jie mažai žino apie tai, kas vyksta Baltijos šalyse. Informacijos apie tai labai nedaug, nusimano tik specialistai. Yra žmonių, jaučiančių nostalgiją imperijai, tačiau jų nedaug. Mūsų kompleksai abipusiai, kai kurie Maskvoje turi kompleksą, kad mes praradome Baltijos šalis ir būtina sugrąžinti mūsų įtaką. Tai, žinoma visiškai neįmanoma“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė B.Nemcovas.

Jis pabrėžė, kad Rusija neketina atimti Baltijos šalių nepriklausomybės.

„Manau to niekada nebus, kadangi Lietuva, Latvija ir Estija jau seniai yra Europos Sąjungos ir NATO narės. Jokių 1939 metų nebus, ir aš tuo įsitikinęs 1000 procentų. Net ir didžiausi mūsų vanagai - jie gali kalbėti apie Ukrainą, Baltarusiją, tačiau ne apie Baltijos šalis“, - kalbėjo V.Nemcovas.

Rusijos opozicijos atstovas siūlė Lietuvai dvišaliuose santykiuose su Rusija susitelkti į ekonominius dalykus.

„Lietuvoje didžiulės ekonominės problemos. Deja, susitinku daug Lietuvos piliečių ir Maskvoje, ir Londone, ir Paryžiuje, bet ne todėl, kad jie nemyli savo šalies. Jie negali rasti darbo, negali oriai gyventi. Man atrodo, kad dabar mūsų santykių darbotvarkėje svarbiausi ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Taip, Rusijoje korumpuotas režimas, tai tiesa. Bet iš kitos pusės ekonomine prasme Rusija labai stipri šalis su didžiule rinka, todėl, man regis, plėtoti ekonominius santykius ir tuo pačiu kurti darbo vietas čia yra teisingas praktinis požiūris“, - sakė jis.

„Tuo pat metu visiškai nereikia užsimerkti prieš žmogaus teisių pažeidinėjimus ir demokratijos stoką. Reikia daryti ir tai, ir tai. Jums spręsti, jūs šeimininkai, bet, man atrodo, jei ekonominėje srityje politika bus labiau praktiška, tai emigracijos iš Lietuvos bus mažiau“, - kalbėjo Rusijos politikas.

Paklaustas, kaip vertina ginkluotės didinimą tarp Lietuvos ir Lenkijos įsiterpusioje Karaliaučiaus srityje, jis pavadino tokius Maskvos veiksmus Šaltojo karo liekana.

„V.Putinas ir toliau mano, kad pagrindinis priešas Amerika. Jus jis laiko amerikiečių agentais ir tęsia kažkokią kova su šešėliu. Nors iš tiesų grėsmės Rusijai kyla ne iš vakarų, o iš pietų ir pietryčių. Jūs žinote, apie ką aš kalbu. Tai klaida ir kvailystė. Aišku, aš manau, kad tais ginklais nebus šaudoma, nes reikia būti bepročiu tam, kad pyktumeis su Europa ir visu pasauliu, o kariauti - juo labiau. Tai tikriausiai simbolinis gasdinimo veiksmas“, - kalbėjo B.Nemcovas.

Pasak jo, Rusijos ir Vakarų nesutarimai dėl priešraketinės gynybos, kuri susijusi su šiuo Karaliaučiaus ginklavimu, kyla iš tarpusavio nepasitikėjimo.

„Demokratija nepasitiki diktatūra, o diktatūra nepasitiki demokratija, ir aš absoliučiai įsitikinęs, kad, jei aš būčiau prezidentas, mes turėtume bendrą sistemą, o Karaliaučiaus srityje nebūtų jokių karinių pajėgų. Kai nepasitikima, tai netikima niekuo, net akivaizdžiai dalykais. Nukreiptos ar nenukreiptos raketos prieš Rusiją, o balistinių raketų sistemos prieš ar ne prieš Europą? Tai ne techninis ir ne karinis klausimas, tai pasitikėjimo klausimas. Esant tokiam nepasitikėjimui, aišku, sunku tikėtis, kad būtų galima padaryti kažką bendro karinėje srityje“, - dėstė B.Nemcovas.

Į parlamentinį forumą apie demokratiją Vilniuje atvykęs Rusijos atstovas kritikavo savo šalies politinę vadovybę dėl planų itin padidinti finansavimą gynybai. B.Nemcovas absurdiška ir kenksminga vadino Rusijoje esančią nuomonę, kad Vakarai yra amžinas priešas, kuris „mus tuoj tuoj suės“.

„Karinėms reikmėms jis (V.Putinas) planuoja išleisti 700 mlrd. dolerių. Galite įsivaizduoti? Turint omenyje korupciją, visiškai nereiškia, kad bus nupirkta nauja ginkluotė. Gal generolai vasarnamius pasistatys. Tačiau suma milžiniška. Tai ne į naudą sveikatos apsaugai, švietimui, mokytojams, gydytojams, pensininkams“, - teigė jis.

Pasak jo, V.Putinui liekant valdžioje Rusijoje kyla šalies „lukašizacijos“ pavojus, tačiau opozicijos vaidmuo yra neleisti tam įvykti. Pasak jo, milijardus dolerių bankuose ir specialiųjų tarnybų palaikymą turinčios valdžios neįmanoma greitai pakeisti, todėl tam reikia kantrybės.

„Bet žinote, labai daug priklauso ne nuo V.Putino, o nuo mūsų. Jei mes išlaikysime protestų lygį, jei įstatymų nesilaikymas bus sutiktas piliečių pasipriešinimu, jei tai bus masiška, tai niekur jis nesidės“, - teigė B.Nemcovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

iSd

iSd portretas
nemcura isdavikas..atsibodo antirusiska propaganda

Zigmas

Zigmas portretas
Gyvenu JAV, apie pora simtu km nuo Kanados. Cia per metus didmiestyje 2-3 kartus surengia vizitus tikriausios meskos.Zmogaus ir gyvunu sugyvenimo irodymas. Miesto aikstese-tukstanciai laukiniu zasu, kurias vaikstancias per gatve su zasiukais itin saugo visi vairuotojai. Rusijoje jau ir laukineje taigoje meskos nebesutiksi. Apie kokias meskas kliedi Nemcovas? Gal tai meskomis persirenge kinieciai, kurie pamazu ,bet uztikrintai uzima rusu kazkada uzgrobtas zemes Tolimuosiuose Rytuose?

joo

joo portretas
lietuvoje - korupcija ,rusijoje - korupcija,todel ir gyvename visi kaip ubagai
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių