Baltijos gynybos ministrai pabrėžė informacines grėsmes iš Rusijos

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sako, kad penktadienį Estijoje vykusiame Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime buvo atkreiptas dėmesys į neigiamą „didelės užsienio valstybės“ informacinę veiklą siekiant apjuodinti Baltijos šalis ir susitarta koordinuoti pastangas informacinėms grėsmėms atremti.

„Atskiru klausimu svarstomi strateginės komunikacijos aspektai Baltijos šalyse. Esmė ta, kad mums tikrai kelia didelį rūpestį ir tarpusavyje apsikeitę informacija pamatėme, kad panašiai visose trijose valstybėse labai stipriai aktyvėja neigiama informacinė veikla, kuri, kaip mums visiškai akivaizdu, ateina iš didelės užsienio valstybės. Tai tokie dalykai, kaip bandymai paneigti NATO ir Europos Sąjungos vaidmenį užtikrinant Baltijos šalių saugumą, kaltinimai bandymais perrašyti istoriją, keliami kalbos dalykai, trukdymai ieškant energetinio saugumo“, - BNS penktadienį sakė R.Juknevičienė.

Pasak jos, susitikime buvo sutarta kurti Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendrą struktūrą, kuri padėtų kaimyninėms ir NATO pasienyje su Rusija esančioms šalims keistis informacija.

"Tuos dalykus mes pradėjome tarpusavyje diskutuoti ir bandome kurti tam tikrą struktūrą, kad pasikeistume informacija ir kad tai vyktų reguliariai. Buvo konstatuota, kad prieš Baltijos valstybes yra vykdomi įtakos veiksmai, siekiama pakeisti sprendimų priėmimo procesą, požiūrį į aplinką, kurioje gyvename, skaldyti NATO, parodyti Baltijos valstybes kaip nedemokratiškas, silpnas ir partneriams nepatikimas.

Šias įžvalgas dėjome ant stalo ir sutarėme, kad gynybos ministerijų, ir ne tik, struktūros toliau nuosekliai bendradarbiaus ir pateiks siūlymus, kaip būtų galima atremti šią iškilusią grėsmę", - pasakojo ministrė.Informacinių karų ekspertai jau ne kartą yra atkreipę dėmesį į Baltijos šalyse vykdomus aktyvius Rusijos veiksmus siekiant formuoti jai palankią, bet jos mažųjų kaimynių politiką bandančią diskredituoti informacine aplinką.

„Ministrų komitetas sutarė koordinuoti strateginių komunikacijų veiklą tam, kad apsaugotų mūsų tautas nuo informacinių veiksmų, nukreiptų prieš Baltijos šalis“, - rašoma ministrų susitikimo baigiamajame dokumente.

Šią savaitę pirmą kartą viešai paskelbtoje Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos ataskaitos apžvalgoje nurodoma, jog iš užsienio per Lietuvoje esančias visuomenines ir politines organizacijas mėginama šalyje kurstyti etninę, socialinę ir ideologinę nesantaiką, ir per artimiausius kelerius metus ši Lietuvai nepalanki užsienio žvalgybų veikla aktyvės.Pasak departamento, tikėtina, kad 2012 metais tęsis užsienio valstybių pastangos trukdyti vykdyti strateginius energetikos projektus.

„Lietuvai ir kitoms Baltijos valstybėms nepalankaus informacinio fono strategais laikytini trečiųjų šalių užsienio politiką formuojantys subjektai bei su jais susiję mokslo tyrimų centrai, nevyriausybinės organizacijos, informacinės agentūros. Į šį procesą įsitraukia ir užsienio šalių žvalgybos bei saugumo tarnybos. Informacines kampanijas už atlygį vykdo kai kurios Lietuvoje veikiančios žiniasklaidos priemonės, nevyriausybinės organizacijos ir judėjimai. Šių vykdytojų veikla koordinuojama per Lietuvoje veikiančias užsienio valstybių ambasadas“, - nurodoma VSD veiklos apžvalgoje.„Išnaudojant šalies gyventojų, ypač tam tikrų etninių ir socialinių grupių, nesaugumo jausmą bei eskaluojant konfliktus galinčias pakurstyti temas per užsienio šalims lojalius žiniasklaidos kanalus bei nevyriausybines organizacijas, yra siekiama konsoliduoti tautines mažumas, skatinant jų lojalumą trečiosioms šalims bei mažinant jų integraciją į Lietuvos visuomenę; formuoti nuomonę apie Lietuvos energetinės priklausomybės nuo trečiųjų šalių neišvengiamumą; kurstyti etninę, religinę, politinę nesantaiką; įgyvendinti Lietuvai priešišką istorijos politiką; kurti ir skatinti nepasitikėjimą Lietuvos demokratine politine sistema; diskredituoti Lietuvos užsienio bei vidaus politiką ir skatinti visuomenės priešiškumą NATO bei ES; gerinti nedemokratiškų šalių įvaizdį, remti jų vykdomą politiką ir kt.“, - nurodo departamentas.


Šiame straipsnyje: Rusijos grėsmėRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

gebelsas

gebelsas portretas
nu jo.... kontora uzdarys jei gresmiu nebus...

paskaityk

paskaityk portretas
kaip visi ruskius sveikina pries cekus laimejus ir kitus asilais vadinancius ir suzinosi kiek yra tokiu geradariu

peleda

peleda portretas
KAZIN KADA BUVE OKUPANTAI SUSITAIKYS SU TUO,KAD ESTIJA,LATVIJA IR LIETUVA YRA NATO NARES IR KA NORS PAKEISTI GALIMA TIK SUKELUS PASAULINI KARA,O JO PASEKMES,MANAU,SUPRANTA IR BUVE MUSU OKUPANTAI.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių