Baltijos Amerikos partnerystės fondas baigė misiją Lietuvoje

Trečiadienį Baltijos Amerikos Partnerystės Fondas (BAPF) pranešė atlikęs savo 10 metų darbą Baltijos valstybėse, ir misiją kurti filantropiją bei toliau remti nevyriausybines organizacijas ir piliečių iniciatyvas perduodantis paties tarybos narių įsteigtam Pilietinės Atsakomybės Fondui.

Šia proga Vilniuje surengtas tarptautinis renginys „How will Baltic Citizens participate in the future?“. Susirinkusieji fondo nariai iš JAV , Lietuvos, Latvijos ir Estijos, nevyriausybinių organizacijų atstovai kalbėjo apie pilietinės visuomenės kaitą dėl sienų tarp valstybių nykimo ir kultūrų suartėjimo, pilietinės visuomenės įtaka valstybių identiteto formavimuisi, žiniasklaidos pasyvumą, lyderių svarbą tiek neformalių gyventojų grupių, tiek ir nevyriausybinių organizacijų darbo sėkmei užtikrinti, ypatingai akcentuota būtinybė žmonių teigiamus įpročius pradėti auginti jau nuo vaikystės.

Manoma, kad BAPF dėka padidėjo NVO žinomumas visuomenėje, pagerėjo teisinė aplinka NVO sektoriaus darbui, įdiegtas NVO institucinio stiprinimo modelis, padėti NVO atstovavimo ir poveikio viešajai politikai darymo pagrindai, pradėtos taikyti piliečių įtraukimo ir dalyvavimo skatinimo naujos formos ir priemonės, perteiktos žinios ir gebėjimai stiprinti NVO finansinį stabilumą ir inicijuotos bei pradėtos vietos filantropijos tradicijos.

Lietuvoje ir Latvijoje įsteigti nacionaliniai fondai, kurie, tikimasi, tęs Baltijos-Amerikos partnerystės programų Lietuvoje ir Latvijoje pradėtus NVO sektoriaus ir pilietinės visuomenės stiprinimo darbus.

Prie BAPP veiklos vienaip ar kitaip prisidėję žmonės planuoja jungtis į neformalią grupę ir perteikti savo gebėjimus ir žinias tiems, kam tų žinių reikia. Lietuvoje fondui per dešimt metų talkino 30 tarybos narių.

Pristatytas filmas apie jaunimo judėjimą Baltijos šalyse. Išryškėjo tai, kad kai kurie jauni žmonės svajoja ir įsivaizduoja, ko sieks užaugę. Tačiau kita dalis jaunimo neturi jokių lūkesčių, sau nemato jokių svarbių vaidmenų visuomenės gyvenime. Didesnė dalis jaunuolių džiaugiasi galimybėmis laisvai judėti Europoje, bendrauti ir mokytis. Tačiau susimąstyti verčia tai, kad jaunimui mūsų  valstybėse beveik nerūpi šiandieninės aktualijos ir mūsų šalių problemos, tiek ekonominės, tiek ir politinės.

Vakare svečiai susirinko Taikomosios dailės galerijoje, kur vyko iškilmingas vakaras, kurio metu pristatytas BAPP tarybos narių įsteigtas ir BAPP veiklą tęsiantis „Pilietinės atsakomybės fondas“.

„Pilietinės atsakomybės fondas yra pirmasis fondas Lietuvoje, kuris veikloje taiko ugdomosios filantropijos (venture phipanthropy) modelį. Šis būdas išsiskiria tuo, kad be materialinės paramos organizacijos gauna ir ekspertų konsultacijas. Dėl to parama įsisavinama optimaliai ir organizacijos socialinis poveikis padidėja.“ – trumpai apie fondą pasakojo jo direktorius Mindaugas Reinikis.

Vakaro metu surengta lėšų rinkimo akcija: viduramžių laikų turguje siūlyta  įsigyti stipresnės visuomenės auginimą ir filantropijos plėtrą simbolizavusių augalų sėklų bei
stebuklingų kriaušių, kurių suvalgius gali tapti atsakingesnis, pažadinti savyje pilietiškumą arba tapti aktyviau dalyvaujančiu pilietinės visuomenės gyvenime. Surinktos lėšos bus skiriamos pirmajai PAF programai „Filantropijos kultūros plėtra Lietuvoje“.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių