Baltarusijos KGB teigia sulaikiusi Lietuvos žvalgus

Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) pranešė užkirtęs kelią Baltarusijos piliečių šnipinėjimo veiklai, vykdomai Lietuvos karinės žvalgybos naudai.

„Per agentūrinę akciją KGB darbuotojai sulaikė su įkalčiais Lietuvos karinės žvalgybos rezidentą pilietį “F„. Tuo pačiu laiku pagal slaptų žinių perdavimo užsienio specialiajai tarnybai faktą buvo sulaikyti asmenys, kurie palaikė su juo agentūrinius ryšius“, - pranešė Informacijos ir viešųjų ryšių centras.

Tokią veiklą sulaikytieji vykdė Lietuvos Respublikos specialiųjų tarnybų interesais, agentūrai „Interfax“ pranešė KGB Informacijos ir viešųjų ryšių centras.

Baltarusijos spectarnybų pranešimai apie sulaikytus Lietuvai esą šnipinėjusius asmenis vertintini labai atsargiai, teigia Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

„Pirmiausia, iš pranešimų matyti, kad yra sulaikyti ne Lietuvos, o Baltarusijos piliečiai. Ir aš labai atsargiai žiūrėčiau į Baltarusijos spectarnybų tokius pareiškimus, kuriems pagrįsti trūksta įrodymų. Manau, kad tai Baltarusijos spectarnybų kažkokie veiksmai, į kuriuos stengiamasi įvelti Lietuvą“, - BNS ketvirtadienį sakė A.Anušauskas.

Pasak pranešimo, atliekant operatyvinius veiksmus buvo paimta „elektroninių laikmenų, kitų daiktų ir medžiagos, demaskuojančios jų šnipinėjimo veiklą, kuria buvo siekiama gauti slaptos informacijos karinėje srityje, taip pat iš Sąjunginės valstybės bendrosios saugumos sistemos“.

Be to, pasak cituojamos Baltarusijos saugumo žinybos, dokumentais buvo patvirtinti faktai, jog agentų grupė vykdė operacijas, per kurias siekė gauti informacijos, naudodama technines priemones, kad vėliau galėtų siųsti duomenis į užsienį.

„Bendradarbiavimo su Lietuvos specialiosiomis tarnybomis faktą patvirtina surinkti per tyrimą įrodymai, taip pat pačių kaltinamųjų prisipažįstamieji parodymai“, - cituojamas Baltarusijos KGB.

Taip pat pažymima, kad „surinktą ir parengtą perduoti Lietuvos specialiajai tarnybai medžiagą sudaro žinios, kurios yra Baltarusijos Respublikos valstybės paslaptis“.

„Laiku įsikišus Valstybės saugumo komitetui pavyko išaiškinti užsienio žvalgybos planus, kontroliuoti jos veiksmus ir neleisti padaryti rimtos žalos valstybės gynybinei galiai ir saugumui“, - sakė KGB Informacijos ir viešųjų ryšių centro darbuotojai.

KGB teigimu, minėtiems asmenims iškelta baudžiamoji byla pagal Baltarusijos baudžiamojo kodekso 356-ąjį straipsnį - tėvynės išdavystė. Minėtas straipsnis numato laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų.

Karinė žvalgyba paprastai savo operacijų nekomentuoja

Karinė žvalgyba ir kontržvalgyba paprastai savo operacijų nekomentuoja, BNS teigė Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vadovas Juozas Kačergius, Baltarusijos KGB trečiadienį pareiškus apie sulaikytus Baltarusijos piliečius, esą šnipinėjusius Lietuvai.

„Karinė žvalgyba ir kontržvalgyba paprastai savo operacijų ar žvalgybinių ar kontržvalgybinių nekomentuoja. Antras dalykas - baltarusiai sulaikė savo pačios piliečius, tai irgi labai įdomus momentas. O trečias dalykas - visi darbuotojai dirba savo įprastus darbus ir nemanyčiau, kad kažkas ypatingo atsitiko. (...) Pas mus nėra sulaikytų žmonių“, - BNS sakė J.Kačergius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pinokis

Pinokis portretas
Maladec tie belarusai. Užtai Lietuvoje niekas nieko nepagauna, nors čia knibžda įvairiausių šnipų ir provokatorių. Mes tik Uoką su tuo kitu durneliu Gražuliu gaudome.

xsas

xsas portretas
manau vienintelis budas lietuvos saugumui reaguoti yra suimti, rytu kaimynes, agenta siekinant isvengti sankciju lietuviui.

Krutas

Krutas portretas
Reikia tikėtis, kad dabar supokuos kokį nors baltarusą su cigaretėmis.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių