A.Zuokui panaikintas teistumas

Seimo Liberalų ir centro sąjungos nariui, buvusiam Vilniaus merui Artūrui Zuokui panaikintas teistumas. Tokį sprendimą šią savaitę priėmė Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas.

Teismas, išnagrinėjęs A.Zuoko prašymą, nutarė jį tenkinti įvertinęs pareiškėjo asmenį, jo darbinę veiklą ir elgesį.

Teismas konstatavo, kad bausmė atlikta, tai yra 12.5 tūkst. litų dydžio baudą A.Zuokas sumokėjo, yra suėję pusė įstatymo nustatyto teistumo termino, naujų nusikalstamų veikų per šį laikotarpį parlamentaras nepadarė, pareiškėjo veikla ir elgesys leidžia daryti išvadą, kad bausmės tikslai pasiekti, todėl teistumas naikintinas.

A.Zuokas Vilniaus apygardos teismo (VAT) buvo nuteistas praėjusių metų kovo 20-ąją. VAT A.Zuoką pripažino kaltu dėl pasikėsinimo papirkti buvusį sostinės tarybos narį Vilmantą Drėmą. Kaltinimai dėl laisvės atėmimo, trukdymo pasinaudoti rinkimų teise ir duomenų apie privatų gyvenimą rinkimą buvo atmesti.

Prokurorų kaltinamajame akte buvo rašoma, kad 2003 metų kovo-balandžio mėnesiais A.Zuokas, siekdamas, kad mero rinkimuose balandžio 9 dieną V.Drėma balsuotų už jį, esą nurodęs verslo įmonių grupės "Rubicon group" vadovui Andriui Janukoniui per bendrą pažįstamą Darių Leščinską perduoti V.Drėmai kyšį - 20 tūkst. litų. Tačiau V.Drėma imti šį kyšį atsisakęs.

Bylos duomenimis, kad atiduotų balsą už A.Zuoką, V.Drėmai buvęs pasiūlytas didelės vertės projektavimo sandoris - už projektavimo darbus architekto specialybę turinčiam V.Drėmai A.Zuoko nurodymu D.Leščinskas avansu esą sumokėjo 45 tūkst. litų.

Kartu su A.Zuoku tame pačiame nusikaltimo epizode buvo nuteisti ir A.Janukonis bei D.Leščinskas. Verslininkų vairuotojas Svajūnas Navikas buvo išteisintas.

A.Zuokui buvo skirta 100 MGL dydžio - 12,5 tūkst. litų - pinigine bauda. A.Janukoniui ir D.Leščinskui atitinkamai skirtos 12,5 tūkst. litų ir 10 tūkst. litų baudos.

Generalinė prokuratūra šiuo nuosprendžiu nebuvo patenkinta ir apskundė jį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT).

LAT šių metų vasarį pripažino, kad du verslininkai iš "Rubicon group" papirko V.Drėmą, o A.Janukonis pripažintas ir nusikaltimo organizatoriumi. Tuo metu drauge su jais ta pačia veika kaltinto A.Zuoko veiksmai iš naujo nebuvo įvertinti.

Pasak LAT, A.Zuoko nusikalstamos veikos kvalifikavimo, kuriuoVAT jį pripažino kaltu pasikėsinus papirkti V.Drėmą, negalima keisti, nes liberalcentristas - Seimo narys, turintis teisinę neliečiamybę.

Pasak teisėjų kolegijos vardu teisme tuomet kalbėjusio teisėjo Olego Fedosiuko, A.Zuokas be Seimo pritarimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

LAT nusprendė prokuroro prašymą perkvalifikuoti politiko padarytą veiką ir skirti jam didesnę baudą, palikti nenagrinėtą ir kasacinį procesą dėl šios skundo dalies nutraukti.

Nors nusikalstama veika buvo perkvalifikuota į sunkesnę, LAT teisėjų kolegija nepadidino anksčiau VAT verslininkams skirtų baudų.

A.Zuokas tuomet pareiškė rašysiąs skundą Europos Žmogaus Teisių Teismui.
A.Zuokas pralaimėjo mero rinkimus 2003-iųjų balandį, tačiau po naujų politinių aljansų sudarymo buvo išrinktas meru tų pačių metų birželį.

Liberalcentristų lyderis A.Zuokas 2007 metais po savivaldybių tarybų rinkimų Vilniaus mero postą užleido"tvarkiečiui" Juozui Imbrasui.


Šiame straipsnyje: Zuokas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių