A.Zuokienė Seime nebūtų valdančiojoje daugumoje?

Sulig Artūro Zuoko išėjimu iš Seimo valdančioji koalicija formaliai turi tik pusę visų Seimo narių – 71 iš 141. Jeigu laisvą parlamentaro mandatą paims A.Zuoko žmona Agnė, abejojama, ar ji prisidės prie valdančiųjų.

Turi apsispręsti iki penktadienio

Valdančioji keturių centro dešinės partijų koalicija neslepia pasitenkinimo, kad maištingasis, dažnai Vyriausybės poziciją kritikuojantis ir prieš ją Seime balsavęs A.Zuokas palieka Seimo narių gretas.

Tačiau šis pasitraukimas formalų koalicijos turimų balsų skaičių sumažino iki politinio minimumo. Dabar valdančiųjų gretose tėra 71 Seimo narys iš 141.

Iki kito penktadienio Agnė Zuokienė turi apsispręsti, ar tapti parlamentare vietoje savo vyro. Ji yra pirmoji liberalcentristų kandidatų sąraše, negavusi Seimo nario mandato.

Pasak A.Zuoko, jo žmona dar nėra nusprendusi, ar ji bus Seimo narė. Pati A.Zuokienė žiniasklaidai neatskleidžia savo galimo apsisprendimo.

Taikiniu taptų sveikatos ministras

Seimo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijoje vyrauja įsitikinimas, kad A.Zuokienė greičiausiai sutiks papildyti parlamentarų gretas. Tačiau, neoficialiomis žiniomis, abejojama, ar tokiu atveju ji taptų LiCS frakcijos ir valdančiosios koalicijos nare.

Spėjama, kad A.Zuokienė taptu nefrakcionuotus Seimo narius vienijančios Mišriosios grupės nare. Šioje grupėje dabar yra trys valstiečiai liaudininkai ir vienas socialliberalas. Mišri grupė nepriklauso valdančiajai koalicijai, nes abi ją sudarančios partijos yra pasiskelbusios opozicinėmis.

A.Zuokienė neremtų valdančiosios koalicijos ir jos sudarytosios Vyriausybės. Jos pagrindiniu kritikos taikiniu taptų liberalcentristų deleguotas sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas.

Toks A.Zuokienės apsisprendimas gerokai komplikuotų ne tik valdančiosios koalicijos situaciją, nes joje formaliai liktų tik pusė visų Seimo narių, bet ir padėtį LiCS frakcijoje. Mat tokiu atveju ši frakcija vienytų tik septynis narius – tai minimalus frakcijai sudaryti reikalingas narių skaičius.

Ieškos papildomų balsų

Netgi jeigu A.Zuokienė sutiktų būti LiCS frakcijos nare, spėjama, kad ji būtų tokia pat maištinga, kaip ir jos vyras. Todėl ne visada jos balsas atitektų valdančiajai koalicijai.

LiCS frakcijoje yra dar vienas maištingasis narys, laikomas A.Zuoko bendražygiu – Žilvinas Šilgalis. Jis irgi dažniausiai jau nebeskaičiuojamas kaip valdančiosios koalicijos atstovas.

Tokia trapi Seimo valdančioji dauguma yra ypač pavojinga Vyriausybei, bandančiai užsitikrinti paramą savo parengtiems kitų metų valstybės ir „Sodros“ biudžetų projektams bei juos lydintiems įstatymams dėl pensijų ir socialinių išmokų mažinimo.

Todėl viliamasi, kad valdančiuosius parems bent dalis nei koalicijai, nei opozicijai nepriklausančios „Vienos Lietuvos“ frakcijos narių. Per praėjusį ketvirtadienį surengtus svarbius balsavimus dėl „Sodros“ biudžeto trys šios frakcijos nariai - Rokas Žilinskas, Ligitas Kernagis ir Aleksandras Sacharukas - užtikrino valdančiųjų pergalę vos dviem balsais.

Iki galutinio balsavimo dėl šių koalicijai bei Vyriausybei gyvybiškai svarbių įstatymų bus bandoma užsitikrinti ir kitų „Vienos Lietuvos“ frakcijos narių paramą, pavyzdžiui, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Vytauto Kurpuveso, grasinant jam posto atėmimu, jeigu nebalsuos taip, kaip reikia valdantiesiems.

Kiti laikomi patikimais

LiCS frakcijoje teberusena viltis, kad A.Zuokienė vis dėlto nesutiks tapti Seimo nare. Tokiu atveju mandatas galėtų atitekti eksparlamentarui Jonui Čekuoliui. Tačiau jis dirba misijoje Azerbaidžane pagal Europos Komisijos programą, todėl greičiausiai nesutiktų tapti Lietuvos parlamentaru.

Toliau LiCS kandidatų sąraše yra stipruolis Žydrūnas Savickas ir buvęs vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila. Tiek vienas, tiek ir kitas yra laikomi pakankamai patikimais, neišduosiančiais liberalcentristų pozicijų, todėl tikrai ateisiančių į LiCS frakciją ir valdančiąją daugumą.


Šiame straipsnyje: ZuokasAgnė Zuokienėzuokienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kad šaltukas keliuose neužkluptų netikėtai <span style=color:red;>(eksperto patarimai)</span>
  Kad šaltukas keliuose neužkluptų netikėtai (eksperto patarimai)

  Šią savaitę jau pranešama apie žiemiškus orus, tad Kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys siūlo pasirūpinti saugiam eismui būtinomis priemonėmis ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems. ...

 • Sukilimų vadų palaikų tyrimams prašoma daugiau pinigų
  Sukilimų vadų palaikų tyrimams prašoma daugiau pinigų

  1863 metų sukilimo prieš carinę Rusiją vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko palaikų tapatybę tikimasi patvirtinti po genetinių tyrimų, tam reikėtų papildomų lėšų, sako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesor...

  1
 • Šalyje plečiamas požeminis elektros tinklas
  Šalyje plečiamas požeminis elektros tinklas

  Atnaujindama elektros skirstymo tinklą elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) per devynis šių metų mėnesius jau nutiesė daugiau kaip 1300 km požeminių elektros kabelių. Tai – 2,6 karto dau...

 • Rusijai labai nepatiko Biržų rajono savivaldybės sprendimas
  Rusijai labai nepatiko Biržų rajono savivaldybės sprendimas

  Rusija pirmadienį pasmerkė Biržų rajono savivaldybės sprendimą įrengti lenteles prie paminklų sovietų kariams, rodančias, kad ant monumentų iškalti užrašai neatitinka istorinės tiesos. ...

  8
 • Miesto centre kremuos velionius?
  Miesto centre kremuos velionius?

  Įstatymai atrišo rankas verslininkams, planuojantiems statyti krematoriumą Klaipėdoje. Paaiškėjo, kad jiems nebereikės atlikti poveikio aplinkai vertinimo. O tai reiškia, kad jie galės nebekreipti dėmesio į gyventojų protestus. ...

 • Zuikių gatvės požeminei perėjai pinigų neskiriama
  Zuikių gatvės požeminei perėjai pinigų neskiriama

  Ne vienus metus Vilniaus Naujininkų seniūnijoje esančios Zuikių ir aplinkinių gatvių gyventojai į mokyklą ir darbovietes yra priversti keliauti vos daugiau nei metro skersmens lietaus kanalizacijos vamzdžiu arba pavojingai kirsti traukinio bėgius. ...

 • Kultūrai reikės dešimčių milijonų
  Kultūrai reikės dešimčių milijonų

  Miesto kultūros ilgalaikės strategijos priemonių planui įgyvendinti, preliminariais skaičiavimais, reikėtų per 60 mln. eurų. Didžiąją dalį lėšų numatyta išleisti naujiems objektams įkurti. ...

  5
 • Medikai reikalauja algas kelti trejus metus po 15 procentų
  Medikai reikalauja algas kelti trejus metus po 15 procentų

  Medikų netenkina Vyriausybės planai dėl jų algų – jie nori didesnio jų kilimo nei planuojama, nepavykus susitarti žada streikuoti. ...

  2
 • Vytauto Didžiojo universitetas įsteigė Edukologijos institutą
  Vytauto Didžiojo universitetas įsteigė Edukologijos institutą

  Su Vilniuje įsikūrusiu Lietuvos edukologijos universitetu (LEU) besijungiantis Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) įsteigė Edukologijos institutą. ...

  1
 • Nelaimingų paauglių Lietuvoje mažėja
  Nelaimingų paauglių Lietuvoje mažėja

  Per pastaruosius dešimt metų nelaimingų paauglių skaičius Lietuvoje reikšmingai sumažėjo: dabar jų dalis siekia 8 proc. tarp berniukų ir 15 proc. tarp mergaičių. Dažniau nelaimingi jaučiasi vyresnio amžiaus paaugliai. ...

Daugiau straipsnių