Avariją sukėlęs V.Babilius vėl nepasirodė teisme, nes nerado advokato

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas antrą kartą iš eilės atidėjo parlamentaro Vinco Babiliaus administracinės bylos dėl eismo įvykio, kai jis, kaip įtariama, sukėlė avariją ir pasitraukė iš jos vietos.

Posėdyje pirmadienį teisėjas Olegas Zaicevas paskelbė, kad V.Babilius neatvyko ir teismui pranešė, kad intensyviai ieško sau advokato.

Jo iki posėdžio susirasti nespėjo. Seimo narys taip pat prašė neskirti bylos liepos 5-19 dienomis, nes bus išvykęs iš Lietuvos. Teisėjas sakė, kad liepos 19 diena yra priešpaskutinė jo darbo diena prieš atostogas ir bylą atidėjo 19 dienai.

Teisėjas taip pat pratęsė administracinės bylos terminą vienerių metų laikotarpiui, rugsėjį, kai vyks trečiasis posėdis, būtų pasibaigęs pusės metų terminas patraukimui administracinėn atsakomybėn.

Teisėjas taip pat atkreipė dėmesį, j o g tuo metu liudytojai pavyzdingai atvyksta į teismą. Į posėdį atvykusiai nėščiai liudytojai teisėjas sakė, jei ji negalės dalyvauti kituose posėdžiuose, teismas remsis tyrimo meto duotais parodymais.Į posėdį pirmadienį neatvyko automobilį „Mazda 6“, į kurį, kaip įtariama, trenkėsi V.Babiliaus visureigis „VW Touareg“, vairuotojas Mindaugas Novikovas, bei su juo vykusi bendrakeleivė.

Pastaroji byloje yra liudytoja.Jaunuolio tėvas Anatolijus Novikovas teisėjui sakė, jog sūnus ir mergina išvyko į Londoną. Mašina „Mazda 6“ priklausė A.Novikovui. Jis teismo paprašė pripažinti jį nukentėjusiuoju.

Teismas šį prašymą patenkino.M.Novikovas anksčiau yra sakęs, kad eismo įvykį sukėlęs parlamentaras jam atrodė neblaivus ir siūlė 25 tūkst. litų, kad nebūtų kviečiama policija.„Tai man nesivaideno, kaip atrodė, kad buvo, taip ir pasakiau“, - penktadienį apie galimą V.Babiliaus girtumą žurnalistams sakė M.Novikovas.

M.Novikovas ir jo tėvas žurnalistams yra sakęs, kad V. Babilius su jais po įvykio nebuvo susisiekęs.„Mazda 6“ per eismo įvykį buvo nepataisomai sugadinta. Automobilio savininko teigimu, ji buvo verta daugiau kaip 12 tūkst. litų.

V.Babilius anksčiau pripažino kovo 19-osios vairavęs automobilį, kuris pateko į avariją Vilniuje, tačiau neigė, kad prie vairo sėdo neblaivus.Pasitraukimas iš eismo įvykio vietos užtraukia baudą vairuotojams nuo 3 tūkst. iki 4 tūkst. litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.

Kadangi už vieną iš pažeidimų - pasitraukimą iš įvykio vietos - numatomas ir areštas, pagal įstatymus būtina gauti Seimo sutikimą suvaržyti parlamentaro laisvę. Seimas tokį sutikimą davė.Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtinta nuostata, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Seimas prieš kelerius metus buvo gavęs generalinio prokuroro prašymą panaikinti V. Babiliaus teisinę neliečiamybę dėl greičio viršijimo, ir tąkart prašymą 2010 metų rugsėjį tenkino. Neliečiamybė parlamentarui buvo panaikinta dėl to, kad magistrale Vilnius - Klaipėda jis 65 kilometrais per valandą viršijo leistiną greitį, o už tokį pažeidimą gali būti skirtas administracinis areštas.

Teismas tuomet V.Babiliui už greičio viršijimą skyrė maksimalią - 1,5 tūkst. litų - baudą ir trims mėnesiams atėmė teisę vairuoti.


Šiame straipsnyje: Vincas Babilius

NAUJAUSI KOMENTARAI

boruze

boruze portretas
Kam panasiems teismas juk jie yra teismas.

Vilnietis

Vilnietis portretas
kiek šitas bukagalvis, kaip ir Venckienė, tyčiosis iš tautos? Būk tai įstatymų leidėjas .Šiukšlė, jei tyčiojas atvirai iš teismo. Tą patį daro ir Venckienė

kauniškė

kauniškė portretas
na, ir snukis - tikro nusikaltėlio
VISI KOMENTARAI 6

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių