Aukščiausiojo Teismo pirmininku paskirtas G.Kryževičius

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) po beveik pusantrų metų pertraukos vėl turi nuolatinį vadovą.

Ketvirtadienį Seimas absoliučia balsų dauguma pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktai LAT Civilinių bylų skyriaus teisėjo Gintaro Kryževičiaus kandidatūrai į šio teismo pirmininkus.

Surinko 96 balsus

Už G.Kryževičių Seimo plenariniame posėdyje balsavo 96 parlamentarai, prieš buvo tik 1 - Remigijus Ačas, susilaikė 6 Seimo nariai.

LAT pirmininkas skiriamas penkerių metų kadencijai Seimo nutarimu, prezidentui pateikus kandidatą.

Iš Seimo tribūnos kalbėję įvairių frakcijų atstovai pritarė Prezidentės pasirinkimui. Tik vienas kitas parlamentaras stebėjosi, kodėl taip greitai, esą net normaliai nesusipažinus su kandidatu yra skiriamas svarbios valstybinės teisingumą vykdančios institucijos vadovas.

„Mes turėjome galimybę pakankamai ilgai pabendrauti, padiskutuoti apie teismų sistemą, apie reformą, apie kitus svarbius klausimus. Frakcija vieningai pritarė šiai kandidatūrai, nes įsitikino, kad Prezidentės pasirinkimas yra tinkamas“, - sakė didžiausios valdančiosios Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vaidotas Bacevičius.

„Dar vienas dalykas - nepriekaištinga biografija. Mes neturime ką prikišti kandidatui“, - sakė opozicinių socialdemokratų atstovas Česlovas Juršėnas.

Kreipėsi į visus teisėjus

Po to, kai šių metų liepą Seimas pagaliau atleido iš pareigų dar prieš metus LAT pirmininko įgaliojimus baigusį Vytautą Greičių, Prezidentė D.Grybauskaitė kreipėsi į visus šio teismo teisėjus, ragindama dalyvauti naujojo pirmininko atrankoje, į Prezidentūrą atsiunčiant savo biografijas ir veiklos planus.

Iš 37 LAT teisėjų savo dokumentus į Prezidentūrą atsiuntė 22, kurie ir tapo potencialiais kandidatais į LAT pirmininkus. Tarp atsiuntusiųjų dokumentus buvo ir V.Greičius, nors D.Grybauskaitė aiškiai leido suprasti neketinanti jo siūlyti kitai kadencijai.

Įvertinusi LAT teisėjų pateiktus siūlymus, Prezidentė susitiko su trimis teisėjais - Egidijumi Bieliūnu, Vytautu Masioku ir G.Kryževičiumi. Po pokalbių su trimis galimais kandidatais valstybės vadovė pasirinko G.Kryževičių. Šiam pasirinkimui vieningai pritarė ir Teisėjų taryba.

Profesionalus teisininkas

47 metų G.Kryževičius - profesionalus teisininkas, 1985-aisiais baigęs Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, dar sovietiniais laikais dirbęs LAT sekretoriate skyriaus viršininku - pirmininko padėjėju, taip pat Komunalinio ūkio ministerijoje vyriausiuoju juriskonsultu.

1989 - 1995 metais buvo Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėjas, 1995 - 1999 metais -  Vilniaus apygardos teismo teisėjas, nuo 1999 iki 2001-ųjų - Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas.

2001 - 2007 metais G.Kryževičius dirbo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėju, penkerius metus buvo šio teismo pirmininko pavaduotojas.

Nuo 2007-ųjų birželio G.Kryževičius yra LAT teisėjas.

Metus nebuvo jokio vadovo

LAT pirmininko vieta laisva jau nuo praėjusių metų liepos, kai pasibaigė devynerius metus Teismui vadovavusio V.Greičiaus kadencija.

Daugiau kaip metus Seimas nesutiko atleisti iš pareigų kadenciją baigusio pirmininko, todėl LAT neturėjo nei nuolatinio, nei laikino vadovo. Tačiau šiemet liepą parlamentarai pagaliau priėmė nutarimą dėl V.Greičiaus atleidimo iš pareigų.

Nuo šių metų liepos iki dabar LAT laikinai vadovavo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Janina Stripeikienė.

V.Greičius išliko LAT teisėju. Jis paskirtas į šias pareigas iki 65 metų amžiaus, todėl liks teisėju dar  beveik penkerius metus.


Šiame straipsnyje: kryževičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Per Klaipėdą tekančios Danės pavadinimą svarstys komisija
  Per Klaipėdą tekančios Danės pavadinimą svarstys komisija

  Valstybinę lietuvių kalbos komisiją netrukus pasieks kreipimasis išaiškinti, ar sykiu su Danės upės pavadinimu oficialiai galima vartoti ir archajiškąjį Dangės vardą - grupė politikų, visuomenininkų ir istorikų siekia, kad kur...

  3
 • Keliuose vairuotojus pasitinka plikledis
  Keliuose vairuotojus pasitinka plikledis

  Pietinėje Lietuvos dalyje vietomis ant pagrindinių kelių dangų susiformavo plikledis. Čia dirba kelių priežiūros mechanizmai, praneša kelininkai. ...

 • Kibernetinė ataka trikdo Vilniaus universitetinės ligoninės registraciją
  Kibernetinė ataka trikdo Vilniaus universitetinės ligoninės registraciją

  Trečią savaitę neveikianti respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) internetinė registracijos sistema – vargas ir pacientams, ir patiems medikams. Teigiama, kad trikdžius lėmė kibernetinė ataka, šeštadienį ra&scar...

 • Miškininkai aptars miškų valdymo reformą
  Miškininkai aptars miškų valdymo reformą

  Šeštadienį Raudondvaryje vyksta Lietuvos miškininkų sąjungos neeilinis suvažiavimas, kuriame ketinama aptarti Aplinkos ministerijos parengtą valstybinių miškų valdymo reformą. ...

 • Vasario 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Vasario 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Vasario 25-oji, šeštadienis, 8 savaitė. ...

 • Miško auginimo specialistai po susitikimo liko nustebę
  Miško auginimo specialistai po susitikimo liko nustebę

  Trečiadienį Aplinkos ministerijos vadovybė į susitikimą dėl valstybinių miškų pertvarkos išsikvietė miško auginimo specialistų bendrijos vyr. miškininkus. Diskusija pavadintas susitikimas miško specialistams paliko ...

 • Lietuvos žiniasklaida be R. Sakadolskio
  Lietuvos žiniasklaida be R. Sakadolskio

  Šiomis dienomis sukanka metai, kai gyvename be žurnalisto Romo Sakadolskio. Ilgametis "Amerikos balso" darbuotojas, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, aktyviai įsitraukė į naujų standartų skiepijimą šalies žiniasklaidoje, jo nu...

 • Legendai nelemta grįžti
  Legendai nelemta grįžti

  Lygiai prieš 70 metų šalies patriotai ir užsienio lietuviai surinko įspūdingą sumą pinigų legendinės Lietuvos kunigaikščių poros Birutės ir Kęstučio paminklo statybai. Kelių aukštų namo dydžio skulptūra su pjedestal...

  4
 • Reprezentaciniams festivaliams – daugiau lėšų
  Reprezentaciniams festivaliams – daugiau lėšų

  Nuo šiol reprezentaciniai miesto festivaliai galės pretenduoti į pastebimai didesnį finansavimą. Tikimasi, kad tai padės gerinti festivalių kokybę ir jų žinomumą. ...

  1
 • Į ministeriją suplaukė pasiūlymai dėl aukštojo mokslo reformos
  Į ministeriją suplaukė pasiūlymai dėl aukštojo mokslo reformos

  Švietimo ir mokslo ministerija iš suinteresuotų institucijų gavo pasiūlymus dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo. Pagal juos, mažieji universitetai siekia išlikti savarankiški, o didieji siūlosi juos prisijungti....

  1
Daugiau straipsnių