Atimtos teisės vairuoti netrukdo

Parlamentaru išrinktas Tautos prisikėlimo partijos narys Rokas Žilinskas ketvirtadienį Vilniuje sulaikytas vairuojantis automobilį, nors iš jo yra atimtos vairuotojo teisės. Buvęs žurnalistas portalui sakė dėl tokio savo poelgio neketinantis atsisakyti Seimo nario mandato. Bendražygį teisina ir partijos lyderis Arūnas Valinskas.

“Jis (R.Žilinskas – red. past.) nevažinėja be dokumentų. Jis juos pamiršo, kai grįžo atgal pasiimti. Tuo metu sustabdė policija. Jis paskambino draugui, kad tuos popierius atvežtų, nes neturėjo nei dokumentų mašinos, nei teisių. Paliko visą piniginę. Tai normalu, kad atsitinka taip kartais. Jis nevažinėja be teisių, tik vakar jis tuo metu pamiršo ir viskas”, - bendrapartiečio incidentą su kelių policija penktadienį portalui komentavo Tautos prisikėlimo partijos lyderis A.Valinskas.

Jis davė suprasti nematantis nieko bloga, kad jo bendrapartietis sulaikytas važiuojantis be kiekvienam vairuotojui būtinų dokumentų. A.Valinskas dar kartą pabrėžė, kad iš R.Žilinsko nėra atimtos teisės.

“Iš jo nėra atimtos teisės vairuoti. Kaip jam galėjo būti atvežtos teisės į policiją, kaip jis po to galėjo būti paleistas?”, - kalbėjo buvęs pramoginių laidų vedėjas.

Tačiau pats R.Žilinskas apie tai, ar turi vairuotojo pažymėjimą, kalbėjo ką kita. “Aš teisiuosi su kelių policija dėl šio jų veiksmo”, - portalui atsakė R.Žilinskas, paklaustas, ar tiesa, kad už automobilio vairo ketvirtadienio vakarą jis sėdo neturėdamas teisių. Vėliau R.Žilinskas pripažino, kad iš jo dėl vairavimo neblaiviam yra atimtas vairuotojo pažymėjimas ir pareiškė apgailestaujantis dėl ketvirtadienio įvykio.

Pernai R.Žilinskas sukėlė avariją. Policija tada pripažino, kad jis vairavo neblaivus, nes atsisakė pūsti į alkoholio tikrintuvą. Iš jo dvejiems metams buvo atimtas vairuotojo pažymėjimas.

Kaip portalas jau skelbė, ketvirtadienį prieš 22 val. Antakalnio rajone policininkai sustabdė pavojingai manevruojantį automobilį „Kia“. Paaiškėjo, kad jį vairuoja pagal Tautos prisikėlimo partijos sąrašą į Seimą patekęs R.Žilinskas.

"21 val. 45 minutės patrulių rinktinės pareigūnai Antakalnio gatvėje pastebėjo, kad netoli važiavęs automobilis "Kia" suvingiavo, netikėtai persirikiavo. Pamanę, kad galbūt vairuotojas yra neblaivus, pareigūnai sustabdė automobilį. Vairuotojas negalėjo pateikti nei vairuotojo pažymėjimo, nei būtinų dokumentų, todėl buvo pristatytas į 5-ąjį policijos komisariatą blaivumui nustatyti ir asmenybei patikrinti. Ten nustatyta, kad automobilį vairavęs R.Žilinskas yra blaivus", - portalui sakė Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius.

Komisariate jam buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir R.Žilinskas buvo paleistas. Pasak P.Radvilavičiaus, buvusio žurnalisto automobilis buvo pristatytas į saugojimo aikštelę Giraitės gatvėje. Specialistas nurodė, kad administracinė byla bus perduota į teismą ir ten toliau bus sprendžiamas automobilio likimas.

Pagal administracinių teisių pažeidimų kodeksą, transporto priemonių vairavimas, kai vairuojančiam asmeniui atimta teisė vairuoti transporto priemones - užtraukia baudą nuo pusantro tūkstančio iki dviejų tūkstančių penkių šimtų litų arba administracinį areštą. Taigi galimas daiktas, kad į Seimą išrinktam politikui dar gali tekti pasėdėti areštinėje.


Šiame straipsnyje: Žilinskasteisės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių