A.Stancikienė: komisijos gauta informacija – gana skandalinga

Po apsilankymo Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) Seimo Antikorupcijos komisijos nariai teigia gavę skandalingos informacijos, kuri gali kai kuriems pareigūnams net užkirsti kelią užimti postą. Tačiau jie kol kas neatskleidžia, apie kokį pareigūną kalba.

„Ta informacija, dėl kurios važiavome, mes ją gavome ir ji pasitvirtino. Ji, mano nuomone, yra gana skandalinga (...) Ji įdomi, ji rodo tam tikrą kompetenciją. Jai pasitvirtinus, ji gali užkirsti kelią asmeniui užimti postą, bet nebūtinai ponui K.Jucevičiui“, - antradienį Seime žurnalistams sakė Antikorupcijos komisijos narė Aurelija Stancikienė.

Jos teigimu, dabar komisija „daro kitus žingsnius“. Parlamentarė tvirtino, kad surinkus visus būtinus duomenis, jie bus paviešinti.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis taip pat nepatvirtino, kad jo vadovaujama komisija į STT vyko dėl laikinai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) vadovaujančio Kęstučio Jucevičiaus.

„Informacija, kurios mums reikėjo, mes gavome, dar laukiame papildomos informacijos. Kai surinksime visą informaciją, tada galėsime informuoti“, - išvykdamas iš STT, žurnalistams sakė L.Kernagis.

„Nesakiau, kad mes dėl K.Jucevičiaus atvažiavome. Yra institucija, kurią mes kuruojame tiesiogiai. (...) Mes renkame informaciją, kuri yra susijusi su Antikorupcijos komisijos veikla. Informaciją, kurios mes norėjome, mes gavome, papildomai informacijos dar gausime, manyčiau, rytoj ryte, ir po to darysime išvadas“, - teigė jis.

Antikorupcijos komisijos pirmininko teigimu, antradienį STT gauti duomenys parlamentarams buvo naudingi. Jei prireiks, trečiadienį komisija esą vėl apsilankys STT ar kitose institucijose, tačiau jis neatskleidė, kuriose.

„Mes galėjome kviestis juos pas save, bet mes padarėme mandagumo žestą – atvažiavo komisija pati į instituciją, kurią kuruoja – viskas gerai“, - teigė jis.

Paklaustas, ar su STT vadovybe kalbėjo apie tai, kad K.Jucevičius negali vadovauti FNTT, L.Kernagis atsakė: „Apie tai kalba dar neina, visos išvados bus po to, kai surinksime visą informaciją“.

„Kai tiktai kažkiek atskleidžiame informaciją, apie ką, ji kažkur nuteka, ir paskui mums prieiti prie tos informacijos darosi vis sunkiau. (...) Kokią informaciją rinkome, aš negaliu jums komentuoti todėl, kad mes dar esame rinkimo stadijoje“, - sakė L.Kernagis.

Tuo metu jo pavaduotoja Agnė Bilotaitė BNS patvirtino, kad Antikorupcijos komisija į STT vyko aiškintis informacijos apie K.Jucevičių.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nuo pirmadienio vadovauti FNTT pavedė konkursą į šį postą laimėjusiam K.Jucevičiui. K.Jucevičius paskirtas esant tarnybiniam būtinumui. Visos konkurso procedūros dar nėra pasibaigusios.

Iki tol K.Jucevičius vadovavo FNTT Specialiųjų užduočių valdybos Operatyvinės veiklos skyriui.

Antikorupcijos komisija prieš keletą savaičių paskelbė išvadas, kuriomis reikalauja atleistus FNTT direktorių Vitalijų Gailių bei jo pavaduotoją Vytautą Giržadą grąžinti į pareigas, juos atleidusį vidaus reikalų ministrą liberalcentristą Raimundą Palaitį - atstatydinti, taip pat atleisti generalinio prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį.


Šiame straipsnyje: STTKęstutis JucevičiusFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuviškai

lietuviškai portretas
Kernagi, vaizduoji didelį veikėją, bet lietuviškai nesugebi visko pasakyti. Išversk žodį "ŽESTĄ" (ir paaiškink, kaip jūs jį padarėt).

lietuvis

lietuvis portretas
tai kas ce per komisija kad tik kocervatoriai renka jiems naudinga medzega ir tik jie balsuoja manau turi buti dauguma o ne mazuma priima sprendimus .O jau bankas niekam neidomus?

V

V portretas
Baigus kadencija ,siulau sia gudragalve politike nerinkti bent 8 metus
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių