A.Sekmokas: elektros tarifo dalį VAE statybai lems ir diskusijos

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas dar nesiima pasakyti, kokia elektros tarifo dalis bus skirta naujosios atominės elektrinės statybai.

„Dabar skaičiuojama. Skaičiuojami įvairūs variantai. Esmė ta, kad tai turėtų būti iš tarifo, o iš kokių komponentų, bus dar ir politinė diskusija. Galutiniai sprendimai bus kartu su investavimo sprendimais, 2015 metais. Pirmiausia turime aiškiau apibrėžti, kokią projekto dalį finansuosime iš paskolų. Kol kas numatoma, kad tai sudarys 50-70 proc. Likusios lėšos, priklausomai kiek liks, žiūrėsime, iš kokių komponentų finansuosime likusią dalį“, - trečiadienį po Seime vykusio Energetikos forumo žurnalistams sakė A.Sekmokas.

Pasak ministro, kol kas nesvarstomas variantas, kad elektrinės statybai skolintos lėšos atsipirktų vėliau nei po 18 metų.

„Galima padaryti kitaip - padaryti kapitalo kaštus žemesnius - ne 10-15 centų, o pavyzdžiui, 5-10 centų už kilovatvalandę, bet ištempti ilgesnį atsipirkimo laikotarpį. Toks variantas įmanomas, bet toks variantas dabar nesvarstomas“, - teigė A.Sekmokas.

Pasak jo, kol kas negalima pasakyti, ar brangs elektra, nes valstybei reikės lėšų statyti elektrinę: „Absoliučiai elektros brangimą ar nebrangimą žymiai didesne dalimi lemia kiti faktoriai - visų pirma, nes importuojame apie 65 proc. elektros energijos, lemia importuojama elektros kaina, ji turi didžiausią dalį. Brangimą ar nebrangimą lems, kokia bus atsinaujinančių energijos išteklių plėtra - sustotume ties 23-25 proc. ar plėstumėmės ir siektume 50 proc. Tas turėtų įtakos. Turėtų įtakos ir kiti faktoriai - linijos su Švedijas ir Lenkija“, - kalbėjo ministras.

Remiantis naujausiais skaičiavimais, elektros energijos gamybos savikaina naujoje elektrinėje būtų 7-10 centų už kilovatvalandę.

Lietuva tikisi, kad dalyvaujant strateginiam investuotojui Japonijos kompanijai „Hitachi“, taip pat trijų Baltijos šalių energetikos įmonėms, jėgainė bus pastatyta 2020-2022 metais. Skaičiuojama, kad nauja atominė elektrinė kainuos iki 5 mlrd. eurų (17,3 mlrd. litų), 50-70 proc. jos vertės turėtų finansuoti Japonijos, JAV ir Europos bankai.

Skaičiuojama, kad nauja atominė elektrinė kainuos iki 5 mlrd. eurų (17,3 mlrd. litų). Lietuva turėtų valdyti 34 proc. būsimos naujos elektrinės valdymo įmonės akcijų ir investuoti beveik 6 mlrd. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pasaulio pabaiga

Pasaulio pabaiga portretas
Jeigu neaptikti gedimai tarybinėje elektrinėje, tai kažkiek galėtų veikti ir senoji AE. Įmonių likvidavimas Lietuvą pribloškė. Sukūrė tokią situaciją, kad, rodos pradės drebėti žemė ir uolos skilti.

lietuvis

lietuvis portretas
lai pasidziaugia siknokas su kubilu ta kurpiama afera apie AE,kaip suo kaula gaves,vistiek ateje i valdzia po rinkimu socdemai anuliuos tuos mistinius projektus

specai

specai portretas
Sūrskis: Labai gerai pasisekė akcija. Valanda be elektros – ir pasnigo penkis centimetrus. Kažin kaip pasikeistų klimatas Lietuvoje, paskelbus akciją „Valanda be Kubiliaus – pagelbėkime Žemei“. Mauzeris: O kaip tu išjungsi tą Kubilių valandai? Sūrskis: O tai kaip elektrą išjungia? Jeigu man už skolas išjungta, tai ir Kubilių už skolas galima išjungti... Reikia kreiptis į elektros tinklus. Jie turi įvairiausių metodikų...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių