Arkliena – kelių rūšių latviškuose konservuose, jais nebeprekiaujama

Mūsų šalyje arkliena aptikta kaimyninės Latvijos bendrovės produkcijoje. Iš prekybos išimta šešios tonos produkcijos.

Latviai nustebę

Visus šiuos konservus gamino Latvijos bendrovė „Kursu Zeme“. Atlikti DNR tyrimai parodė, kad Latvijos bendrovės „Kursu zeme“ konservuose dalis jautienos buvo pakeista arkliena, nors informacija apie tai etiketėse nepateikta.

Arklienos rasta „Troškintos jautienos“, „Troškintos jautienos skardinėje“ ir „Turstų pusryčiuose iš jautienos“ konservuose.

„Latvių veterinarai nustebo, nes jie arklienos rado tik „Kursu Zeme“ konservuose. Tai yra rimtas skandalas, nes tai yra vartotojų apgaudinėjimas. Arkliena nepatikrinta – nepraėjusi sanitarinės-veterinarinės kontrolės, mes nežinom, ar tai nebuvo sergantys arkliai ir kokių antibiotikų galėjo būti jų mėsoje“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius.

Išmes 6 tonas

Daugiausia produkcijos išimta iš „Norfos“, dešimt kartų mažesnis kiekis iš „Maximos“ ir „RIMI“ prekybos tinklų. Tuo tarpu teigiama, kad prekybos tinklas IKI tokiais konservais neprekiavo. Iš viso iš pardavimo išimta 16 tūkst. skardinių. „Maxima“ tinklas pašalino 768 kg, „Norfa“ – 4 755 kg, RIMI – 480 kg mėsos konservų.

VMVT vadovai teigia, kad už viso šio skandalo Europoje stovi kriminalinis pasaulis, kuriam reikia kuo greičiau užkirsti kelią. J. Milius teigia, kad produktus klastoję perdirbėjai turėtų būti griežčiau baudžiami, nes nevalia juokauti žmonių sveikata ir į tai reaguoti „įkišus galvą į smėlį“ – negalima. Teigiama, kad šį kriminalinį įvykį privalės ištirti Latvijos teisėsauga.

Arkliena – ne naujiena

Ekspertai primygtinai reikalaus šalies vadovų sugriežtinti higienos paketą – reikia tobulinti higienos normas ir mūsų šalyje, o tuo pačiu yra išsiųsti pasiūlymai Europos Parlamentui dėl būtino kai kurių ES šalių narių atsakomybės sugriežtinimo.

Lietuva jau 22 Europos valstybė, kurioje buvo prekiaujama jautienos produktais su arklienos priemaišomis.

Tačiau arkliena pasaulyje – nėra naujiena. Ji plačiai vartojama Rytų Azijoje.

Latviai jau išsiaiškino, kad arkliai buvo skerdžiami keturiose skerdyklose iš kurių, kol kas nežinomu būdu mėsa ir pateko. Mūsų šalyje arkliai skerdžiame vos vienoje skerdykloje – „Agrovet“, o žaliava išvežama į Italiją, kur arklių mėsa vartojama kaip delikatesas. Tuo tarpu Joniškio įmonė gamina specialiai pažymėtą delikatesinę arklienos dešrą pavadinimu „Šaltai rūkyta totoriška dešra“.

Europa springsta arkliena

Vasarį Europos Sąjungoje kilo skandalas, kai keliose šalyse jautienos produktuose aptikta arklienos priemaišų.

Švedijos maisto pramonės milžinė „Findus“ išėmė iš prekybos Prancūzijoje ir Švedijoje įvairius šaldytus maisto produktus. Didžiojoje Britanijoje iš parduotuvių išimta šaldyta lazanija, kai buvo nustatyta, jog gaminiuose iki 100 proc. mėsos sudaro arkliena. Arklienos jautienos produktuose aptikta ir Vokietijoje.

Maisto pramonės milžinė „Nestle“ savo gaminiuose taip pat rado arklienos. Šie produktai praėjusią savaitę išimti iš prekybos Ispanijoje ir Italijoje.


Šiame straipsnyje: arklienajautienaVMVT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Luka

Luka portretas
Taip ir nesupratau ar čia gaila kad verslininkai daugiau užsidirbs, ar kažkam nefasonas valgyti arklieną? Ar tiesiog niekinis skandalas maskuoja rimtą ?

n

n portretas
Koks skirtumas is ko tie konservai-vistiek ju valgyti neimanoma !!!

jooo

jooo portretas
konservai geras zakusonas prie rašalo, o arkliena ta zašibisj
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių