Apsilankęs STT Seimo narys V. Matuzas atsisakė duoti parodymus

Seimo narys konservatorius Vitas Matuzas, atvykęs į Panevėžio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) būstinę, atsisakė duoti parodymus ikiteisminiame tyrime dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo.

Advokatų lydimas parlamentaras pareiškė norintis susipažinti su visa baudžiamosios bylos medžiaga, pranešė „Lietuvos ryto“ televizija.

„Jei žmogus yra nekaltas, jis gali pasinaudoti ta teise ir paaiškinti ikiteisminio tyrimo pareigūnams savo versiją, kodėl jis nekaltas. Aš priėmiau nutarimą tenkinti jo prašymą iš dalies ir leisti susipažinti tik su ta medžiagos dalimi, kurioje jis pats dalyvavo“, - sakė Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Rimantas Vagrys.

V.Matuzui prokurorai skyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti iš Lietuvos.Seimo nariui praėjusį penktadienį Panevėžio apygardos prokuratūra įteikė raštišką pranešimą apie įtarimus dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo.

Prokurorai tvirtina, jog ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad V.Matuzas, žinodamas, jog Seimo nariui draudžiama bet kokia forma užsiimti verslu, komercija ar kitokia privačia veikla, kuria siekiama pelno, organizavo bendrovei „Panevėžio energija“ vadovaujančių ir atsakingų darbuotojų piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ neteisėtu būdu laimėti „Panevėžio energijos“ 2010–2011 metais organizuotus keturis biokuro viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) siekia 17 mln. 503 tūkst. 40 litų.

Taip pat įtariama, kad tuo pačiu laikotarpiu Seimo narys organizavo Panevėžio miškų urėdijos urėdo ir urėdijos viešųjų pirkimų komisijos piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas žemės ūkio kooperatyvui „Dobilas“ neteisėtu būdu laimėti dar vieną - miško valymo ūkinių paslaugų - pirkimo konkursą, kurio vertė siekė 63 tūkst. 265 litus.

Anot prokuratūros, yra pakankamas pagrindas įtarti, kad V. Matuzas organizavo „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ atstovaujančių asmenų veiksmus, 2011 metais apgaule gaunant Europos Sąjungos struktūrinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto paramos lėšas - iš viso 680 tūkst. litų.

Be to, Seimo narys įtariamas organizavęs Nacionalinės žemės tarnybos Panevėžio žemėtvarkos skyriaus vedėjos piktnaudžiavimą tarnyba, sudarant išskirtines sąlygas nesilaikant teisės aktų reikalavimų „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ išsinuomoti 73 valstybinės žemės ūkio paskirties sklypus Panevėžio rajone.

Taip pat įtariama, kad dalyvaudamas Panevėžio miškų urėdijos organizuojamose profesionaliose medžioklėse, V. Matuzas piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi nemokėdamas už jas privalomų mokesčių bei klastojo dokumentus apie sumedžiotus žvėris ir sumokėtus mokesčius.

Įtarimai piktnaudžiavus tarnyba dėl galimai neskaidrių „Panevėžio energijos“ viešųjų pirkimų šioje byloje yra pateikti Seimo nario žmonai Danutei Matuzienei.

V. Matuzas metamus įtarimus neigia, byloje prisipažinusių įtariamųjų parodymus sako išgavus grasinimais ir spaudimu, o pačią bylą tvirtina esant bandymu susidoroti su juo kaip partijos atstovu ir pačia Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščioniais demokratais.


Šiame straipsnyje: Vitas MatuzasSTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Valdis

Valdis portretas
Arogantiškojo konservo-apsivogėlio žingsneliai: "Kaip tie panevėžiečiai jį renka?"

vytautas

vytautas portretas
baikit juokus su toms savo prokuratūrom,tyrimais ir bendrai pinigų švaistymu,bandant įrodyti elito aferų pasekmes.Ir kas,kad prokurorai imituoja darbą,na gal ir rimtai dirba,bet va teismas,kaip apibūdino GERB VENSKIENĖ,ir taip mano 85 procentai visos Lietuvos YRA KORUMPUOTI,APRAIZGYTI KYŠIŲ ĖMIMAIS,TEISĘ PARDAVINĖJA KAS BRANGIAU MOKA,IŠTEISINS TĄ AFERISTĄ IR SUMOKĖS MORALINĘ,BEI MATERIALINĘ ŽALĄkol teismams vadovaus raudonieji kyšininkai,buve aršūs komunistai,vėliau greit persidaže žaliai,tol LIETUVA GRIMS Į NETEISĖTĄ LIŪNĄ,O AFERISTAI,SUKČIAI IR VAGYS KRAUS MILIJONUS NE DIENOMIS,BET VALANDOMIS.Todėl ir stengiamasi iš teisėsaugos išgrūsti teisingus teisėjus,ne pastarieji anuos vadina TIKRAISIAIS VARDAIS.

xyxy

xyxy portretas
uz grotu ir kuo greiciau-gal kiti pagalvos pries darydami nusikaltima...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių