Aplinkosaugininkai savaitgalį tikrins žvejų leidimus

Aplinkos apsaugos inspektoriai, pasieniečiai, Žuvininkystės tarnybos darbuotojai savaitgalį visoje šalyje rengia reidą, kurio metu bus tikrinama, ar poledinės žūklės mėgėjai yra įsigiję žvejybos leidimus ir ar yra deramai pasirūpinę savo saugumu.

„Daugumai šalies vandens telkinių pasidengus pakankamai stora ledo danga, į poledinę žūklę išsiruošia vis daugiau žvejybos mėgėjų. Siekdami patikrinti, ar jie yra įsigiję žvejybos leidimus, ar turi specialias apsaugos priemones – smaigus, kurie yra privalomi žvejojantiems ant ledo, aplinkosaugininkai ateinantį savaitgalį visoje šalyje rengia reidą“, - rašoma Aplinkos ministerijos ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Reido metu ypatingas dėmesys bus skiriamas žvejybai Kuršių mariose, kur, kaip teigiama, bus sutelktos bene gausiausios aplinkos apsaugos inspektorių pajėgos - čia dirbs mažiausiai penki jų ekipažai.

Ne mažiau kaip keturi ekipažai kontroliuos žvejybą ir Kauno mariose.

Daugiausia vandens telkinių numatoma patikrinti ežerais nusagstytame Utenos regione – 92. Per pusšimtį ežerų ir tvenkinių savo teritorijose planuoja patikrinti Kauno ir Marijampolės, apie 40 – Klaipėdos ir Šiaulių, apie 30 – Panevėžio, Alytaus ir Vilniaus regionų aplinkos apsaugos departamentai.

Kaip nurodoma Aplinkos ministerijos pranešime, įsigyti leidimą žvejoti galima prisijungus prie Aplinkosaugos leidimų išdavimų sistemos (ALIS) http://alis.am.lt.

Jį taip pat galima įsigyti loterijos „Perlas“ terminaluose. Leidimas dviem paroms kainuoja 5 Lt, mėnesiui – 20 Lt, metams – 50 litų.

Už parduotus leidimus gautos lėšos naudojamos žuvų ištekliams šalies vandens telkiniuose išsaugoti ir gausinti. Šiemet žuvims šalies ežeruose įveisti Aplinkos ministerija numatė skirti daugiau kaip milijoną litų.

Neturintiems žvejybos leidimų ar kitaip pažeidusiems Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles gresia įspėjimas arba bauda nuo 25 iki 200 litų.

Priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio gali būti konfiskuoti ir žvejybos įrankiai bei priemonės, o už neteisėtai sugautas, mažesnes, nei nustato taisyklės, žuvis ar didesnį, nei leidžiama sugauti, žuvų kiekį teks atlyginti nustatytą žalą.

Susiruošusiems į poledinę žūklę aplinkosaugininkai primena, kad tik storesnis kaip 7 cm ledas laikomas tvirtu – toks jau išlaiko žmogų. Tačiau tam, kad išlaikytų grupę žmonių, jis turi būti ne plonesnis kaip 12 cm.

Šiuo metu, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ledo storis Kuršių mariose ties Vente siekia 21 cm, Kauno mariose –17 cm, Tauragno ežere – 19 cm.

Į reidą Vilniaus regione kartu su aplinkos apsaugos inspektoriais vyks ir aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.NAUJAUSI KOMENTARAI

nedarykit klaidos

nedarykit klaidos portretas
nepirkit metiniu licenziju perlo terminaluose,vargas su tais bileteliais laminuoti negalima o popierius toks kad guledamas piniginej sutrunys per pora men.geriausia pirkti internetu ar pas aplinkosaugininkus isiveda i sistema ir nereikia nesiotis jokiu popiergaliu

As

As portretas
pasako,kad ateis tikrinti.Juokingiau,nei juokinga.Cia vadinasi dirbame,o kiek kainuos tas tuscias pasivazinelimas,bet mes mokesciu moketojai sumokesime.

www

www portretas
naujas pasiplesimas tik nezinia kas sugalvojo ir pasiule ar mazuronis ar butkevicius....?....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių