Apklausa: trečdalis gyventojų mano, kad ministrai – korumpuoti

Teistų premjerų Lietuvoje nėra,  tarp šio laikmečio ministrų teistų - irgi nėra, tačiau daugiau nei trečdalis apklaustų didmiesčių gyventojų įsitikinę, kad visi ministrai yra korumpuoti, o iš premjerų dažniausiai minimas Adolfas Šleževičius.

Tai paaiškėjo savaitraščiui „Veidas" pasidomėjus, kurie premjerai per nepriklausomybės laikotarpį ir kurie pastarojo laikmečio ministrai buvo labiausiai korumpuoti.

Vertindami ministrus, gana daug (37,2 proc.) respondentų rinkosi atsakymo variantą „visi ministrai yra korumpuoti", o iš konkrečių ministrų išskyrė Gediminą Kazlauską.

Į klausimą, kuris iš premjerų labiausiai korumpuotas, daugiausia - 23, 2 proc. apklausos dalyvių pasirinko A.Šleževičių. 19,6 proc. respondentų pareiškė, kad korumpuoti visi buvę ir esami premjerai.

Gediminą Vagnorių paminėjo 15,4 proc. apklaustųjų, Andrių Kubilų - 12,6 proc., Algirdą Brazauską - 7,6 proc., Aleksandrą Abišalą - 6,8 proc.. Gediminą Kirkilą - 5 proc., Kazimierą Prunskienę -  4,8 proc., Bronislovą Lubį -  3 proc., Albertą Šimėną - ir Rolandą Paksą - po 0,2 proc. respondentų, o štai premjeras Laurynas Mindaugas Stankevičius nebuvo paminėtas. Taip pat niekas iš respondentų nepasirinko atsakymo, kad nekorumpuotas nė vienas premjeras.

37,2 proc. apklausos dalyvių mano, kad korumpuoti visi ministrai, o dažniausiai  iš dabartinių ministrų korumpuotas įvardintas aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas - taip mano 25 proc. apklausos dalyvių.

11,4 proc. respondentų į klausimą dėl ministrų korumpuotumo atsakė „nežinau“, ūkio ministrą Rimantą Žylių rinkosi 7,2  proc., žemės ūkio ministrą Kazimierą Starkevičių - 5,6  proc. energetikos ministrą Arvydą Sekmoką - 4,6 proc., švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių - 2,6 proc. apklausos dalyvių .

Krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę korumpuota laiko 2,2 proc. respondentų, o sveikatos apsaugos ministrą Raimondą Šukį - 1,2 proc. apklausos dalyvių. 3 proc. apklaustųjų mano korumpuotais esant kitus ministrus ir nė vienas nepareiškė, kad nekorumpuotas nė vienas.

„Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime Consulting“ didžiųjų miestų gyventojų apklausą atliko 2012 metų vasario 27-29 dienomis, tyrime dalyvavo 500 žmonių.


Šiame straipsnyje: Vyriausybėministraikorupcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

fak

fak portretas
Ne tik ministrai korumpuoti bet ir seimas , ju patarejai,miestu savivaldybes tarnautojai.As manau ,kad reikai ivesti prezidentini valdyma,nes seimas tokiai mazai saliai nereikalingas.Paleidus seima ,liks biudzete nemazai pinigu,o visi "protinguoliai " tegul kure versla,kelia ekonomika Lietuvoje.

Klaipėdietė

Klaipėdietė portretas
To fak - 1000% PRITARIU. Teisybę parašei.

RK.

RK. portretas
Įdomu tai, kad žmogus savo asmenines savybes perkelia kitiems - taip jis bando pateisinti save, bando įtikinti save, kad "visi taip daro". Iš mūsų viešosios erdvės ir kasdieninio žodyno dingo svarbūs žodžiai - garbė, sąžinė, gėda. Šios sąvokos yra pamatinės, kad žmogus nepasiklystų savyje, kad nepasiduotų kokiam nors purvasklaidos sugalvotam teiginiui. Vagis tikina save, kad visi vagia. Kyšininkas - kad visi ima kyšius. Melagis - kad visi meluoja. Purvasklaida tikina, kad visi aplink blogi ir turi visas neigiamas savybes - tai patinka žmonėms, nes tūlas pilietis pagalvos - "taip, aš vagiu ir meluoju, bet aš tik duodu kyšius policininkams, o jų neimu, aš geresnis". Jei kiekvienas mūsų nors kartą per savaitę stabtelėtų ir pagalvotų - ar turiu sąžinę? Ar aš garbingas? To užtektų.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių