Apklausa: smuko visuomenės pasitikėjimas prokuratūra ir teismais

Lietuvos visuomenė toliau labiausiai pasitiki ugniagesiais - pasitikėjimą jais liepą nurodė 92,3 proc. apklausos dalyvių, tai yra 2 proc. daugiau nei birželį.

Antroje vietoje - prezidento institucija, liepą pasitikėjimas ja kiek išaugo - nuo 55,3 proc. birželį iki 57,5 proc. liepą.

Kariuomenės populiarumas išliko nepakitęs - 52,1 proc. liepą (52,3 proc. birželį).

Pasitikinčių bažnyčia skaičius per mėnesį išaugo nuo 51,1 proc. iki 55,2 proc.

Pasitikėjimas policija per mėnesį smuktelėjo nuo 39,5 procento iki 37,1 proc.

Pasitikintys švietimu liepą nurodė 44,3 proc., „Sodra“ - 45,8 proc., žiniasklaida - 35,5 proc., Konstituciniu teismu - 29,2 proc. apklausoje dalyvavusių gyventojų.

Tuo metu pasitikėjimas teisėsaugos institucijomis ir teismais smuko - pasitikinčiųjų prokuratūra per mėnesį sumažėjo nuo 18,6 proc. iki 14,5 proc., teismais liepą nurodė pasitikintys 15,5 proc. respondentų (birželį - 17,3 proc.).

Pasitikėjimas Vyriausybe per mėnesį smuko nuo 13, 6 proc. iki 10,5 proc., atitinkamai išaugo ir nepasitikinčiųjų Vyriausybe apklausos dalyvių skaičius - nuo 53,1 proc. birželį iki 65,4 proc. liepą.

Pasitikėjimas Seimu smuktelėjo nuo 6,3 proc. iki 5 proc., o nepasitikėjimo rodiklis kiek išaugo - nuo 69,4 procento iki 70 proc.

Partijomis liepą nurodė pasitikintys 3,8 proc. (5 proc. birželį), nepasitikintys - 74,9 proc. (73,6 proc. birželį).

Tokius duomenis rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį skelbiama, dienraščio užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „ Vilmorus“ birželio 29 - liepos 9 dienomis atlikta visuomenės nuomonės apklausa.NAUJAUSI KOMENTARAI

birute

birute portretas
tos jusu apklausos is pirsto lauztos,tur but susirinke bufete viens kita apklausiat ir rasote straipsnius,kad uz tai paimtumete pinigus.Is tu jusu apklausimu nauda yra tik tiems kurie klausineja.

Absurdas triumfuoja

Absurdas triumfuoja portretas
Teisinė valstybė ir yra tas vėžio auglys, kuris beviltiškai numarina bet kokį kontaktą tarp visuomenės lūkesčių ir teismų sprendimų. Juk teisėjai nepriklausomi! O nepriklausomų veikėjų polinkis ieškoti bendrų interesų? Juk tai ir yra klano šaknys! Teisėjas priima bjaurų, protu nesuvokiamą sprendimą. Bet įstatymas aukščiau už sveiką protą. Objektyviai! Protas – lankstus, įstatymas – sustabarėjęs. Ir niekas – nei pasipiktinę žmonės, nei Prezidentė negali net paklausti teisėjo, kodėl šis „nusišneka“. „Teisinė valstybė“. Būtent šiai „šventai karvei“ dėkokime už tai, kad Prezidentė negalėjo įtakoti teismo sprendimo. „Teisinė valstybė“ izoliuoja įstatymą bei jo vykdymą nuo žmoniškumo, žmogiškojo veiksnio. Todėl teisėsauga ir visuomenės lūkesčiai („teisininkų“ traktuojami kaip „interesai“) atsiduria tarsi skirtingose barikados pusėse. „Šalino kliūtį“ ir girtas policininkas Šostakas, kelyje Kaunas-Vilnius nužudęs du gydytojus. Nereikia atpildo? Ne! - sako teisinės valstybės apologetai, jau daugiau nei prieš 20 metų pradėję mums aiškinti bjaurų mitą, esą svarbu ne bausmė, o jos neišvengiamumas. Jurbarko policininkai, išprievartavę merginą, iki pat teismo nuosprendžio dirbo organuose. Nes „teisinės valstybės dogma“ skelbia – iki teismo nekaltas! O kaip nekaltą atleisti iš tarnybos? Gerai, Šostakas girtas buvo, jį pagal kitą straipsnį atleido. O jei tie du prievartavo blaivūs? O jei ir gėrė, tai ne tarnybos metu, ir ne prie vairo... Tada gali būti ramus – iš tarnybos neatleis. Visi su piktumu žiūrime į to komisariato viršininką – na kaip čia? Merginą išprievartavo, visa Lietuva tai žino, o jie toliau tarnauja policijoje? Su panieka žiūrime į komisariato viršininką, gal ir į patį generalinį. Na taip, kaip dabar, po gegužės 17 d. įvykių daugelis žiūri į Prezidentę. O ką tas viršininkas padarys? Jei atleis, juos... teismas grąžins, ir atlygį dar priteis... Ir net pati Prezidentė neturi teisės paaiškinti provincijos teisėjui, jog prievartautojai neturi tarnauti policijoje! Begalės paradoksų ir alogizmų - auka yra, o kaltų nėra. „Iki teismo nekaltas“. Turi visas teises, gali net į Seimą kandidatuoti. Ir jei visa tai apmąstytume, be jokių sąmokslo teorijų suvoktume pedofilijos bylos epizodus bei jų pasekmes kaip neišvengiamybę.

jane

jane portretas
teisesauga neiesko kaltu tai plika akimi matyti ir reikia tik kaip ziobienei verkti ziuri filmuota medziaga o mato ka nori matyti bylos tikros visiskai netiriamos ir viskas slapta
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių