Apklausa: rinkėjai politikus renkasi pagal asmenines savybes ir darbus

Balsuodami rinkimuose žmonės politikus dažniausiai renkasi pagal asmenines jų savybes ir nuveiktus darbus, o partijas – pagal jų lyderius, rodo portalo delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.

Remiantis apklausa, 25,8 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų už politikus balsuoja atsižvelgdami į asmenines jų savybes, panaši dalis žmonių pirmiausia atsižvelgia į tai, ar konkretaus politiko darbai atitinka jo žodžius. Žodžių ir darbų suderinamumo svarbą nurodė 25,1 proc. respondentų.

12,2 proc. žmonių teigia balsuoją atsižvelgdami į politiko programą bei pasiūlymus, 5,1 proc. apklaustųjų remiasi draugų ar artimųjų nuomone, 3,9 proc. gyventojų balsuoja atsitiktinai ir renkasi tą kandidatą, kuris balsavimo akimirką atrodo priimtinesnis.

24,5 proc. Lietuvos gyventojų teigė paprastai iš viso neinantys balsuoti.

Klausiami, pagal kokius kriterijus renkasi, už kokią partiją balsuoti, dauguma gyventojų teigė balsuojantys už partiją, kurios lyderis priimtiniausias. Šis kriterijus svarbiausias rinkimuose pasirodė 32,4 proc. žmonių.

Apie penktadalis (20,9 proc.) respondentų tvirtino, kad prieš rinkdamiesi, už kurią politinę jėgą balsuoti, atsižvelgia į programą bei pasiūlymus, 6,4 proc. žmonių balsuoja atsitiktinai, 5,9 proc. respondentų teigia balsuoją už tą pačią partiją per kiekvienus rinkimus, 4,8 proc. remiasi artimųjų ar draugų nuomone, 1,5 proc. gyventojų stengiasi balsuoti prieš valdančiąją partiją.

Kad paprastai per rinkimus nebalsuoja, sakė 24,5 proc. žmonių.

Paprašyti pasirinkti, kuri iš išvardintų savybių yra pati svarbiausia geram politikui, respondentai dažniausiai vardijo protą bei išmintį. Šios savybės pačios svarbiausios pasirodė 30,4 proc. apklaustų gyventojų.

Kiek mažiau žmonių manė, jog svarbiausia politiko savybė profesionalumas. Ją, kaip svarbiausią, nurodė 28,8 proc. Lietuvos gyventojų. Dar 14,7 proc. rinkėjų manė, jog pati svarbiausia savybė yra tvirta moralė, 11,3 proc. pirmenybę suteikė patirčiai.

Gebėjimas išlaikyti racionalumą bet kokiomis aplinkybėmis pasirodė svarbus 6,1 proc. žmonių, charizma, asmeninis žavesys – 4,5 proc., derybininko talentas – 1,5 proc. gyventojų.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ šių metų kovo 13-20 dienomis visoje Lietuvos teritorijoje apklausė 1006 gyventojų nuo 18 iki 75 metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesvarbu

Nesvarbu portretas
Pasakykime tiesą, rinkimuose nemažai dalyvauja neišprusėliai ir begalviai.

Kadencijos pabaiga

Kadencijos pabaiga portretas
Rinkėjai neturi teisės žlugdyti visuomenės. Daugeliui atrodo, kad valstybinis darbas yra nesudėtingas, linksmas, įdomus. Už pinigus Aukščiausias teismas žmones gali nupirkti ir parduoti. Visi kadrai nekompetetingi, be reikalingos kvalifikacijos, visuomeninio išprusimo, moralinių savybių. Baigdamas kadenciją, seimas turi atsiskaityti visuomenei už valstybinius nusikaltimus. Negana to, kad valstybinius dokumentus suklastojo, bet ir praktiškai smukdo ekonominį vystymąsi. Valstybinės pareigos yra atsakingos, visapusiškos.

TAIKAD

TAIKAD portretas
NĖRA KĄ RINKTIS, KONCERVAI VISIŠKI MELAGIAI, SOCDEMAI HMM, kiti vėl... tai ką daryti. BET tik me UŽ KONCERVUS balsuokit
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių