Apie bažnytines santuokas metrikacijos skyriams praneš bažnyčia

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius ir Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Sigitas Tamkevičius penktadienį Teisingumo ministerijoje pasirašė susitarimą, kad apie Katalikų bažnyčioje sudarytas santuokas civilinės metrikacijos skyriams praneš ne patys jaunieji, o bažnyčios atstovai.

Penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje ministras sakė, kad naujoji tvarka įsigalios nuo birželio.

„Tai reiškia, kad po santuokos sudarymo Katalikų bažnyčioje jaunavedžiai nebeturėtų kaip kurjeriai su dokumentais eiti į civilinės metrikacijos įstaigą. Ir galbūt nueitų, o galbūt nenueitų, visko pasitaiko, o iš tikrųjų tie dokumentai skandžiai iš bažnyčios nukeliautų į civilinės metrikacijos įstaigas, tuo tarpu jaunavedžiai tiesiog po kurio laiko jau moderniomis formomis - elektroniniu paštu ar SMS žinute gautų patvirtintimą, kad taip, viskas tvarkoje, jūsų santuoka užregistruota“, - penktadienį po sutarties pasirašymo spaudos konferencijoje sakė R.Šimašius.

Jis pažymėjo, kad negavę patvirtinimo apie santuokos įregistravimą jaunavedžiai turėtų civilinės metrikacijos įstaigoje pasitikslinti, kodėl taip atsitiko.

Pasak S.Tamkevičiaus, bažnyčia buvo suinteresuota pasirašyti šį susitarimą, kad sumažėtų rūpesčių jaunavedžiams ir nebūtų piktnaudžiaujama bažnytinėmis santuokomis.

„Bažnytinėmis santuokomis būdavo piktnaudžiaujama - susituokiama bažnyčioje, civiliškai neužsiregistruojama ir gaudavo pensijas. Žodžiu, valstybę tiesiogiai apvogdavo“, - aiškino S.Tamkevičius.

Teisingumo ministerijos teigimu, nauja tvarka palengvins formalumų naštą jaunavedžiams ir tuo pačiu užkirs kelią sutuoktiniams nuslėpti bažnytinę santuoką, siekiant neprarasti teisės į našlių pensiją.

Prieš dešimt metų sudarytas Vyriausybės ir Lietuvos vyskupų konferencijos susitarimas numato, kad apie Katalikų bažnyčioje sudarytą santuoką civilinės metrikacijos įstaigai praneša patys sutuoktiniai. Tačiau sutuoktiniai tam tikrais atvejais esą gali būti nesuinteresuoti, kad valstybė apie tai sužinotų. Ministerijos teigimu, pasitaikė nemažai atvejų, kai sutuoktiniai nebuvo linkę pranešti civilinės metrikacijos įstaigoms apie bažnytinę santuoką, siekdami neprarasti teisės į našlių pensiją.

Naujo Vyriausybės ir dvasininkų susitarimo projekte numatoma, kad apie bažnytinę santuoką per dešimt dienų praneštų Katalikų bažnyčios įgaliotas asmuo. Pranešimas galėtų būti pateikiamas asmeniškai, faksu ar elektroniniu būdu.

Kai tai bus padaryta, apie santuokos įtraukimą į apskaitą, sutuoktiniai bus informuojami išsiunčiant jiems pranešimą. Sutuoktiniai bus informuojami ir tais atvejais, kai bažnyčios nustatyta tvarka sudaryta santuoka nebus įtraukiama į apskaitą dėl pranešime esančių esminių klaidų, taip ji neatitiks Civiliniame kodekse įtvirtintų sąlygų.

2011 metais civilinės metrikacijos skyrius įtraukė į apskaitą apie 4050 bažnyčioje sudarytų santuokų.


Šiame straipsnyje: santuokabažnyčia

NAUJAUSI KOMENTARAI

j

j portretas
na ir padare, dabar nebesituoks ir baznycioje. Ne visi nori, buti suregistruoti kaip kokie parsiukai valstybes tarnybose, baznytine santuoka - buvo kaip asmeninis dvasinis zmoniu susitarimas. Tuo ir patiko zmonems. Zaidimas i vienus vartus, tik konktrole. Idomu, o kai poros eis skirtis, tai metrikacija pranesines baznyciai :) :)

e

e portretas
ir as manau, kad tokiu atveju teisinga butu: jeigu issiskiri, tai ir baznytine santuoka turetu anuliuotis. „Tuomet Jėzus tarė: „Atiduokite tad, kas ciesoriaus, ciesoriui, o kas Dievo – Dievui“ (Mt 22,2 )

norge

norge portretas
seniai laikas:) tikra kvailyste lakstyt is baznycios i rotuse... arba du kartus viena diena prisiekinet ta pati...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių