A.Patackas jį apskundusį paleckininką vadina agresyviu šmeižiku

Socialistinio liaudies fronto (SLF) atstovai „Drąsos kelio“ kandidatą Algirdą Patacką vadina smurtautoju ir Generalinės prokuratūros prašo padėti ikiteisminį tyrimą.

Frontininkai Vytautas Bernatonis ir Algirdas Paleckis kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį dėl A. Patacko veiksmų per politinius debatus, vykusius pirmadienio vakarą Lietuvos televizijoje.

Jie prokurarų prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl A. Patacko galimai įvykdyto fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo, įžeidimo bei dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„Laukiame ir Vyriausios rinkimų komisijos bei LRT reakcijos – bet, kaip matome, šios įstaigos pasirinko patogesnę stručio politiką, tuo tik paskatindamos smurtautojus kartoti savo veiksmus“, – piktinosi SLF.

Ši organizacija šiandien išplatino ir pranešimą, kuriame teigia, kad „A. Patacko smurtas anaiptol nėra atsitiktinis“.

„2007 m. speciali Seimo komisija, kuri tyrė J. Abramavičiaus mirties aplinkybes, paskelbė oficialią išvadą - šį karininką nužudė organizacija, turinti teroristinės organizacijos požymių ir ryšių su tuometiniais konservatorių partijos veikėjais. Prisiminkime ir Pakaunės savanorių maištą, Bražuolės tilto sprogdinimą, demonstrantų prie Seimo sušaudymą guminėmis kulkomis 2009 metais. Šiame kontekste nenuostabu, kad valdžia turi ką slėpti ir dėl 1991 sausio 13 įvykių aplinkybių. Juolab, kad ir sausio 13 archyvai paslaptingai dingo“, – pareiškė SLF atstovai.

V. Bernatonis ir A. Paleckis teigia, kad A. Patackas stiklinę su vandeniu į oponentą metė „tyčia, įžūliai reaguodamas į išsakytą nuomonę“.

„Drąsos kelio“ kandidato į Seimą mestos stiklinės šukės pataikė į Lenkų rinkimų akcijos kandidatę. Buvo sužeistas jos pirštas.

„Be to, A. Patackas viešai ir užgauliai pažemino Socialistinio liaudies fronto kandidatą V. Bernatonį. Taip pat,  pasinaudodamas visuomenės informavimo priemone, pasityčiojo, paniekino, paskatino savo šalininkų neapykantą, pakurstė diskriminuoti kairiųjų politinių įsitikinimų ar pažiūrų žmones, demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką“, – įsitikinę pareiškėjai.

A. Patackas prašymą dėl jo veiksmų pradėti ikiteisminį tyrimą pavadino „lakmuso popierėliu" prokuratūrai ir visai teisėsaugai, o V. Bernatonį – „agresyviu šmeižiku“, „žuvusių Sausio 13-ąją niekintoju“.

„Bus įdomu palyginti sovietinę prokuratūrą, su kuria turėjau reikalų 1986-87 metais, su nepriklausomos Lietuvos teisėsauga“, – portalui 1kaunodiena.lt kalbėjo A. Patackas.

Jis teigė apgailestaujantis, kad atšokusi stiklo šukė sužeidė laidos dalyvės pirštą. „Po laidos jos dar kartą atsiprašiau, ji atsakė nepykstanti", – portalui kaunodiena.lt tvirtino A. Patackas.

Pirmadienį aistros televizijos eteryje kilo dėl šių V. Bernatonio žodžių: „Lietuvos nusikaltėlis numeris vienas yra Vytautas Landsbergis, kurio nebaudžiamumas Lietuvoje skatino ir toliau vykdyti Lietuvoje ardymo politiką. Ardymo politika yra tai, ką šiandien turi Lietuva. Nesusitvarkęs su valstybės valdymu suprato, pajutęs žmonių nepasitenkinimą, kad gerai nesibaigs ir jis gali neišlikt valdžioj. Todėl jis išprovokavo, aš buvau tų įvykių liudininkas, kruvinas žudynes Sausio 13-ąją 1991 metais".

„Kadangi laidos vedėjas nenutraukė šios įžūlios provokacijos, o leistis į diskusijas būtų žema, beliko atsakyti protesto veiksmu – sudaužyti stiklinę į grindis. Mano poelgis nebuvo emocinis, o adekvatus ir sąmoningas atsakas į iššūkį, atsakas tiems, kurie įžeidė Sausio 13 aukų atminimą ir apjuodino valstybės vadovą. Esu tų tragiškų istorinių įvykių dalyvis, Garbės savanoris, todėl kitaip pasielgti negalėjau", –  kitą dieną po incidento teigė A. Patackas.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vadovė Vilma Žemaitytė teigė, jog prokuratūra šiandien iki pavakarių SLF kreipimosi nebuvo gavusi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Elena

Elena portretas
Ačiū gerbiamam Algirdui Patackui už jo neblėstančią drąsą ir pilietiškumą. Kodėl mes garsiai smerkiame tuos, kurie įžeidžia tautines, religines ar seksualines mažumas, tačiau tylime kai tyčiojamasi iš sausio 13-osios Aukų? Ar ne metas atsikratyti "mažo žmogučio" sindromo bijančio pasipriešinti didžiajai kaimynei iš rytų?

pagarba

pagarba portretas
jei butu daugiau tokiu drasiu zmoniu kaip a . patackas tai po kokiu nesamoningu svietimu reformu butu pilnos gatves studentu. o dabar pilnos gatves nuolankiu avinu ir as zinoma tame tarpe

z

z portretas
va tokie patackai ir yra patys baisiausi,,,,, kaip bezdziones su granata..supratimo jokio o veikti norisi....
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių