Antikorupcijos komisija reikalauja atleisti K.Jucevičių

Seimo Antikorupcijos komisija ragina atleisti iš pareigų neseniai į jas paskirtą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą Kęstutį Jucevičių.

Nepamatė, kad nereikia traukti atsakomybėn

Antradienį Antikorupcijos komisijos posėdyje svarstyta, ką į jos užduotus klausimus atsakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vertinant valstybės vadovės atsakymus Antikorupcijos komisijos posėdyje buvo paskleista įtarimų, kad Prezidentė galėjo būti klaidinama apie padėtį FNTT, taip pat apie buvusius šios institucijos vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą, kuriuos iš pareigų atleido buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Netrukus po atleidimo buvo paskelbtas konkursas FNTT vadovo pareigoms užimti, kurį laimėjo K.Jucevičius.

Beje, V.Giržadas dalyvavo komisijos posėdyje.

Antikorupcijos komisijos posėdyje buvo atkreiptas dėmesys į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) raštą, kuriame informuojama, kad po pernai atlikto tarnybinio patikrinimo paaiškėjo, jog K.Jucevičius galėjo dar iki 2010 metų padaryti tarnybinį nusižengimą, nes neužtikrino deramo slaptų dokumentų saugojimo.

Seimo nariai kalbėjo, kad V.Gailiaus ir V.Giržado atleidimo reikalavusi Prezidentė galėjo būti netinkamai informuojama ne tik apie buvusius FNTT vadovus, bet ir apie K.Jucevičiaus padarytą galimą tarnybinį nusižengimą.

Tačiau Antikorupcijos komisijos nariai neatkreipė dėmesį į STT rašte išdėstytą patikrinimą atlikusių pareigūnų nuomonę, kad K.Jucevičius neturi būti traukiamas tarnybinėn atsakomybėn, o FNTT vadovas V.Gailius su tuo esą sutiko.

Patikrinimas taip ir nebuvo baigtas?

V.Giržadas tikino, kad, jo žiniomis, „tarnybinis patikrinimas taip ir nebuvo baigtas, kol tarnybai vadovavo V.Gailius“, nes to patikrinimo išvados neva taip ir nebuvo pasirašytos.

„Tarnybinio patikrinimo metu kilo įtarimas, kad slapti dokumentai galėjo būti prarasti arba jų gali būti nelikę. Tiems pagrįstiems įtarimams kilus, pradedamas tokių įtarimų patikrinimas, ar dokumentai yra prarasti. Buvo duotas V.Gailiaus pavedimas tokį patikrinimą atlikti. Tas patikrinimas vyko iki mūsų atleidimo. Dėl to patikrinimo išvados nėra pateiktos“, – parlamentarams pasakojo V.Giržadas.

Seimo Antikorupcijos komisijos nariai balsavimu įvertino K.Jucevičių kaip nepatikimą ir paragino jį atsistatydinti. Jeigu jis to nepadarytų, vidaus reikalų ministro pareigas laikinai einantis sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys arba netrukus paskirtas naujas Vidaus reikalų ministerijos vadovas atleistų naujai paskirtą FNTT vadovą.

Kovo pradžioje komisijos nariai po apsilankymo STT pranešė turinti duomenų, kad K.Jucevičiui FNTT būnant atsakingam už slaptų dokumentų administravimą dingo per šimtas slaptų dokumentų. Komisija teigė, jog dėl to tarnyboje pradėtas vidinis tyrimas, K.Jucevičiui esą buvo panaikintas priėjimas prie FNTT vidaus duomenų bazės.

Tai pats K.Jucevičius paneigė.

Papildė išvadas

Seimo Antikorupcijos komisija papildė savo vasarį atlikto tyrimo dėl FNTT vadovų atleidimo išvadas Prezidentės pateiktų atsakymų įvertinimu.

Socialdemokratas Bronius Bradauskas tvirtino, kad nėra etiška Seimo nariams vertinti Prezidentės ir iš jos gautų atsakymų. Todėl jis pasiūlė apsiriboti vieno sakinio įrašymu į išvadas: „Priimti dėmesin, kad Prezidentė atsakė į komisijos užduotus klausimus“.

Tačiau dauguma komisijos narių su tuo nesutiko. Todėl išvadose be kita ko atsirado įrašas apie tai, kad D.Grybauskaitės atsakymai nepakankami. Atkreiptas dėmesys, kad valstybės vadovė nepaneigė, bet ir nepatvirtino, jog viename privačiame pokalbyje itin neigiamai įvertino ankstesnį FNTT vadovą V.Gailių, sakydama, kad jis neva „nesugebėjo per tarnybos laiką netgi namo pasistatyti“.

Seimo nariai taip pat atkreipė Prezidentės dėmesį, kad ministrai pagal Lietuvos Konstituciją yra pavaldūs ne valstybės vadovui, bet premjerui. Išreiškiamas apgailestavimas, kad D.Grybauskaitė neatsižvelgė į pirmąjį premjero Andriaus Kubiliaus teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą R.Palaitį ir laiku neatleido jo, taip sudarydama sąlygas naujuoju FNTT vadovu paskirti K.Jucevičių.

Nenusiteikę toliau „žaisti tenisą“

Išvadose konstatuojama, kad Prezidentė taip ir neatskleidė, ar ji asmeniškai liepė V.Gailiui atleisti V.Giržadą, o R.Palaičiui – juos abu.

„Konstatavome, kad nebuvo pateikti išsamūs atsakymai. Tai įvertinta kritiškai“, - sakė Antikorupcijos komisijos vadovas Ligitas Kernagis.

Paklaustas, ar dar lauks papildomų Prezidentės atsakymų, jis tvirtino, kad „turbūt šioje vietoje bus dedamas taškas, nes neturi tarp institucijų prasidėti joks tenisas“.

„Tikimės, kad savo tyrimo metu išsiaiškinome tiesą dėl K.Jucevičiaus, kad jis nėra nepriekaištingos reputacijos, dėl visų V.Gailiaus ir V.Giržado atleidimo aplinkybių. Mūsų nuomone, tai nebuvo teisingas atleidimas. Todėl tikimės, kad tiesa bus atstatyta“, - kalbėjo L.Kernagis.NAUJAUSI KOMENTARAI

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
mačiau filmą apie JAV senatoriaus Makartnio komisiją (ji ieškojo komunistų JAV valdžioje)...na kaip du vandens lašai panašu į AK darbą...taip pat švaistėsi kaltinimais, reikalavo Prezidento pasiaiškinimų ir atleidinėti tūkstančiais tarnautojus.....baigėsi kaip visada. Makartnio komisija visiems nusibodo ....

Kęstučiui

Kęstučiui portretas
ar kada nors tikėjai, kad pakliūsi į tokį mėšlą?

DALIA GRYBAUSKAITE

DALIA GRYBAUSKAITE portretas
šitie dangstomi pedofilai: 1. R A- Rimas Andrikis (advokatas), 2. G L- Giršas Leichteris (advokatas), 3. Č J- Česlovas Jokubauskas (LAT teisėjas), 4. A A- Armanas Abramavičius (LAT teisėjas), 5. R V – Romualdas Vaišnoras (teisininkas, laikinai ėjęs VSD vadovo pareigas), 6. V V- Virgilijus Valančius (LVAT teisėjas), 7. A S- Aloyzas Sakalas (politikas), 8. A S- Alvydas Sadeckas (politikas), 9. L J- Linas Jurgelaitis (VSD), 10. A M- Aidis Mieželis (VSD), 11. D B- Darius Balčiūnas (STT Šiaulių valdybos viršininkas
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių