Antikorupcijos komisija prašo atšaukti įsakymus dėl FNTT vadovų

Seimo Antikorupcijos komisija šeštadienį susirinkusi į posėdį nusprendė kreiptis į Vyriausybę, kad būtų atšaukti vidaus reikalų ministro liberalcentristo Raimundo Palaičio įsakymai iš darbo atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas.

Antikorupcijos komisija taip pat siūlo atšaukti įsakymus, kuriais jiems panaikinta teisė dirbti su slapta informacija, sustabdyti paskelbtą konkursą į FNTT direktoriaus postą, po komisijos posėdžio žurnalistams patvirtino jos pirmininkas Ligitas Kernagis.

„Antikorupcijos komisija kreipėsi į Vyriausybę, kad būtų sustabdytas konkursas, kad būtų panaikinti R.Palaičio įsakymai, kas susiję su FNTT vadovais, ir kad šis klausimas būtų įtrauktas į artimiausią darbotvarkę“, - po komisijos posėdžio sakė L.Kernagis.

Perklaustas, ar prašoma panaikinti ir įsakymus, kuriais FNTT buvę vadovai atleisti, ir įsakymus, kuriais jiems atimta teisė dirbti su slapta informacija, Antikorupcijos komisijos vadovas sakė: „Visus, susijusius su šiam byla įsakymus“.

Komisijos pirmininko teigimu, toks sprendimas priimtas 8 komisijos nariams balsavus už, vienam - prieš, dviem susilaikius.

Taip pat Antikorupcijos komisija nusprendė kreiptis ir į prezidentę Dalią Grybauskaitę, kurios prašo sprendžiant dėl vidaus reikalų ministro R.Palaičio tinkamumo eiti pareigas „atkreipti dėmesį į komisijos išvadą dėl ministro veiksmų vertinant Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atliktą tyrimą susijusį su ministro bendrapartiečiais“.

„Komisija tikisi, kad priimdama sprendimą prezidentė nepriekaištingos reputacijos standartus vienodai taikys visiems valstybės pareigūnams ir politikams“, - rašoma Antikorupcijos komisijos išplatintame pranešime.

Komisija praėjusią savaitę patvirtino išvadas, kuriomis reikalauja į darbą grąžinti buvusius FNTT vadovus, atstatydinti juos atleidusį ministrą R.Palaitį, atleisti generalinio prokuroro Dariaus Valio pavaduotoją Darių Raulušaitį.

Seimo Antikorupcijos komisijai patvirtinus tokias išvadas, premjeras konservatorius Andrius Kubilius šalies vadovei Daliai Grybauskaitei perdavė teikimą atleisti R.Palaitį.

Prezidentė paskelbė, kad sprendimą priims po susitikimo su ministrą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos lyderiu Algiu Čapliku bei pačiu ministru R.Palaičiu. LiCS nesutinka keisti ministro argumentuodama, jog atleisdamas FNTT vadovus jis pasielgė pagal įstatymus.

R.Palaitis V.Gailių ir V.Giržadą atleido remdamasis Valstybės saugumo departamento apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu aiškinantis informacijos apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko „Snoras“ nutekėjimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Seimui reikia visuomenės pagalbos: Generalinė prokuratūra raštu pagrasino Seimo Antikorupcijos komisijai, kad jei ji išpildys savo pažadą visuomenei, t.y. paviešins turimą medžiagą, tokiu atveju „gali būti padaryta žala ikiteisminio tyrimo sėkmei“, todėl Antikorupcijos komisija viešinti galėtų tik po to, kai gaus Generalinė prokuratūros nuomonę „kad nebūtų pakenkta ikiteisminiam tyrimui“ - tiny.lt/w6dgch . Jei Seimo Antikorupcijos komisija paklustų šiam Generalinės prokuratūra reikalavimui ir suteiktų jai prašomą komisijos medžiagą, tai labai tikėtina, kad toliau sektų prokuroro sprendimas prijungti prie ikiteisminio tyrimo medžiagos visas AK stenogramas, bei dokumentus, o tada tokią medžiagą skelbti galima būtų tik ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro sutikimu. Kadangi LT prokurorai ikiteisminius tyrimus atlieka tol, kol visi užmiršta tą bylą, tai reikštų visišką įslaptinimą. Todėl Seimui reikia visuomenės pagalbos: susirinkime visi Vilniuje prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje 2012 03 17 d. 14.00 į mitingą-pilietinę akciją "Už Lietuvą, už teisingumą".
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių