Antikorupcijos komisija kviesis VSD ir FNTT vadovus

Seimo Antikorupcijos komisija trečiadienį nusprendė į kitą posėdį kviestis Valstybės saugumo departamento vadovą Gediminą Griną ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą Kęstutį Jucevičių, norėdami išsiaiškinti istoriją dėl esą dingusių slaptų dokumentų FNTT.

Taip pat trečiadienį svarstyta dėl iniciatyvos Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) siūlyti kreiptis į teismą dėl K.Jucevičiaus atleidimo, konstatavus, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus, tačiau pakankamo palaikymo tai nesulaukė.

Apsiribota tuo, jog analogišką kreipimąsi VTEK savo vardu yra adresavusi komisijos pirmininko pavaduotoja Agnė Bilotaitė.

Anksčiau Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis per spaudos konferenciją buvo paskelbęs, kad K.Jucevičius atsakingas dėl FNTT galimai dingusių 100 tarnybos slaptų dokumentų.

Pats K. Jucevičius tai vadino neteisingomis interpretacijomis ir aiškino, kad dokumentai nebuvo dingę, nesutapo tik dokumentų atžymos registre.VSD savo ruožtu vėliau pranešė, jog atlikus patikrinimą FNTT nenustatyta, kad buvo dingusių dokumentų, tačiau nustatyta darbo su slaptais dokumentais trūkumų. Kokių, VSD nenurodė.

„Atlikus patikrinimą nenustatyta, kad FNTT būtų prarasti įslaptinti dokumentai. Taip pat buvo padaryta bendra išvada, kad FNTT įslaptintos informacijos apsaugos organizavimas bei atskirose įslaptintos informacijos apsaugos srityse taikomos apsaugos priemonės ir procedūros iš dalies atitinka Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme nustatytus reikalavimus. Apie tyrimo metu nustatytus trūkumus informuoti VRM ir FNTT vadovai, kurie įpareigoti nurodytus trūkumus pašalinti“, - teigta BNS atsiųstame VSD pranešime.

Kaip BNS sakė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas, VSD patikrinimą atliko Seimo Antikorupcijos komisijos prašymu. Kaip teigiama VSD pranešime, patikrinimas atliktas „siekiant nustatyti, ar Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje prie vidaus reikalų ministerijos yra laikomasi teisės aktų, reglamentuojančių įslaptintos informacijos apsaugą“.

„Patikrinimo metu buvo įvertintas bendros įslaptintos informacijos apsaugos organizavimas, fizinės apsaugos būklė, personalo patikimumas, automatizuotų duomenų apdorojimo sistemoms ir tinklams taikomos apsaugos priemonės ir procedūros“, - pranešė VSD.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra nusprendusi, kad dokumentą dėl savo patikimumo pasirašęs naujasis FNTT vadovas K. Jucevičius supainiojo viešuosius ir privačius interesus, o vidaus reikalų ministras Artūras Melianas dėl to K.Jucevičiui skyrė papeikimą.

K. Jucevičių VTEK buvo apskundusi Antikorupcijos komisija. Jai kilo abejonių, ar pareigūnas galėjo pasirašyti STT skirtą raštą, kad FNTT neturi duomenų apie jo paties nepatikimumą. Toks raštas buvo reikalingas, kad laikinai FNTT direktoriaus pareigas ėjęs K. Jucevičius būtų paskirtas nuolatiniam darbui.

A.Meliano pirmtakas liberalcentristas Raimundas Palaitis postą prarado dėl priešpriešos su konservatoriais FNTT vadovų klausimu. Jis prieš jų valią vasarį iš pareigų atleido FNTT vadovus V.Gailių bei Vytautą Giržadą ir nepaisydamas konservatorių reikalavimo nestabdė konkurso į FNTT direktoriaus pareigas, o paskutinėmis savo darbo dienomis tarnybos vadovu paskyrė K. Jucevičių.


Šiame straipsnyje: FNTTVSDantikorupcijos komisja

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių