A.Kubilius sako, kad koalicijai bus sunku dirbti

Premjeras Andrius Kubilius prognozuoja, kad valdančiajai koalicijai bus sunku dirbti iki pat artėjančių naujojo Seimo rinkimų.

Kalbėdamas šeštadienį savo vadovaujamos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybos posėdyje A.Kubilius pakartojo jau išvakarėse savo pasakytą pareiškimą, kad Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) skandalas išryškino takoskyrą tarp valdančiųjų partijų – konservatorių ir liberalcentristų.

„Pastarojo laikotarpio Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) veiksmai bei pareiškimai nubrėžia pakankamai gilias vertybines takoskyras tarp jų ir mūsų. Tai, be abejo, atsispindės tolimesniame valdančiosios koalicijos darbe“, - sakė premjeras.

A.Kubilius teigė, kad LiCS deleguotas vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pasielgė neatsakingai, atleisdamas „gerai dirbusios FNTT institucijos vadovus ir skubiai paskirdamas naują jos vadovą“.

„Valėmės ir valomės. Bet šioje vietoje susidūrėme su gana netikėtu pasipriešinimu. Gerai dirbusi FNTT buvo išdraskyta. Vadovas atleistas tik todėl, kad nesutiko su ministro reikalavimu atleisti savo pavaduotoją. Tai nesiderina su teisingumu“, - pabrėžė premjeras.

Jis apgailestavo, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepaskubėjo atleisti iš pareigų R. Palaičio, tai padarė tik šiomis dienomis, kai ministras jau buvo paskyręs naują FNTT vadovą.

„Naujajam ministrui teks sudėtingas uždavinys. Čia svarbiausia ne kėdės, ne postai, čia turi būti grąžintas pasitikėjimas institucijomis. Turime matyti ne tik personalijų klausimą. Turime kviesti institucijas dialogai. Teisėsaugos institucijos neturi kovoti tarpusavyje pažymomis“, - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė antrino premjerui, sakydama, kad LiCS „pasielgė negarbingai“. „Tai demokratinėje valstybėje yra absoliučiai nesuvokiama. Ministras R.Palaitis demonstratyviai ignoruoja premjerą. Visada kėliau koalicijos derybose liberalcentristams klausimą – trauktis turi kažkas vienas. Ar tai turi būti premjeras, ar nesuprantamai elgęsis ministras?“, - kalbėjo Seimo vadovė tarybos posėdyje.

I.Degutienė sutiko, kad valdančiajai koalicijai nebus lengva dirbti. Ji pasiūlė valdančiosioms partijoms „susėsti ir peržiūrėti jau nebeaktualią, dar 2008 metais pasirašyta valdančiosios koalicijos sutartį“. „Ar tikrai Vidaus reikalų ministerija turi priklausyti LiCS? Mano nuomone, turėtume pasižiūrėti, ar tai neturėtų būti peržiūrėta sutartyje“, - teigė ji.

Seimo vadovė pabrėžė, kad parlamentinė Antikorupcijos komisija, atlikusi FNTT vadovų atleidimo aplinkybių tyrimą, neviršijo savo įgaliojimų.

Pasak I.Degutienės, „Prezidentė, matyt, buvo suklaidinta, kai iš pradžių neatleido vidaus reikalų ministro“.

Kita vertus, jos nuomone, „šios problemos bent dalinį išsisprendimą jau turime, nes pirmadienį įsigalioja Prezidentės dekretas dėl ministro atleidimo“.

Seimo pirmininkė informavo, kad jau ateinantį antradienį parlamentarams bus skubos tvarka teikiamas konservatorių parengtas FNTT pertvarkos projektas. Pagal jį FNTT vadovo skyrimo ir atleidimo teisė perduodama premjerui. Prezidentė šį projektą pavadino „tik kosmetine reforma“.NAUJAUSI KOMENTARAI

ATRODO

ATRODO portretas
FNTT jau taip gerai dirba,kad iš pasieniečių saugomo angaro pavagiama fūra su kontrabandinėmis cigaretėmis,o kaltų nėra.Tai kas ten dirba.Turgaus bobelės savo turta labiau saugo,nei iš mokesčių mokėtoju išlaikomi muitininkai.Kas ir kiek gavo litų ar eurų,kad tokia aferą prasuko.Kyšius imti irgi darbas,atsakingas ir pavojingas,na jei stogo neturi.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių