A.Kubilius ragina premjerą susipažinti su AE dokumentais

Apie nerandamus dokumentus dėl naujos atominės elektrinės prakalbusį premjerą Algirdą Butkevičių jo pirmtakas Andrius Kubilius ragina susipažinti su Vyriausybės interneto svetainėje paskelbtais dokumentais.

„Premjeras galėtų susipažinti su Vyriausybės tinklapyje viešai prieinama informacija, kurioje patalpinti net du praėjusios Vyriausybės pasirašyti memorandumai su Latvija ir Estija“, – pranešime spaudai cituojamas konservatorius A.Kubilius.

Socialdemokratas A.Butkevičius ketvirtadienį pareiškė, kad „kol kas dabartinė Vyriausybė ir energetikos ministras nesuranda netgi kai kurių dokumentų, kurie buvo pasirašyti buvusios Vyriausybės gal ir su kitomis Baltijos šalimis“. Jis teigė to ketinantis pasiteirauti per vizitą Latvijoje.

Paskutinį kartą memorandumą dėl atominės elektrinės Baltijos šalių premjerai pasirašė Vilniuje pernai metų rugsėjo 20 dieną. Tuomet Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovai nusprendė steigti tarpvyriausybinę darbo grupę, kuri koordinuotų aktualius projektui klausimus vyriausybių lygiu.

Pasirašytame pareiškime premjerai paragino energetikos bendroves - Visagino atominę elektrinę, „Eesti Energia“ ir „Latvenergo“, taip pat „Hitachi“ „baigti derybas dėl neišspręstų klausimų ir įsteigti projekto bendrovę, atsižvelgiant į nacionalinio referendumo Lietuvoje rezultatus“.

Pareiškimas tuomet buvo išplatintas iškart po susitikimo.

A.Kubilius priminė, kad pirmasis memorandumas buvo pasirašytas dar socialdemokratų Gedimino Kirkilo Vyriausybės 2007 metais. Dar anksčiau, 2006 metų vasario 27 dieną, Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerų pasirašytu komunikatu buvo pritarta iniciatyvai Lietuvoje statyti naują atominę elektrinę ir susitarta pakviesti energetikos įmones dalyvauti naujos atominės elektrinės statyboje.

 Komentarai 13 Rašyti komentarą

Valiukonis

Valiukonis portretas
Na ir duoda naujasis. Tai jeigu neperskaitai interneto puslapiuose esančių dokumentų, tai pasiėmęs trauktinės butelį nueik asmeniškai pas Kubilių, gal padės. O be juoko, tai gal kur Balbieriškio seniūnijoje būtų taip ir nieko, bet Lietuva skaitosi valstybė ir dar Europai pirmininkauti žada.

sauliusss

sauliusss portretas
Valstybės vadovams svarbu ne internetiniai dokumentai, o tik originalai. Ar tokie iš viso yra? Ir nereikia apsimetinėti, nes nepilnamečiai patiki, kaip matom.

bronius

bronius portretas
Nereikia mokyti žuvies plaukti.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Jei Europos Sąjungoje (ES) yra toleruojama tokia atskirtis, tai ES neturi ateities.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių