A.Kubilius paragino FNTT vadovo paskyrimą atidėti dviem savaitėms

Premjeras Andrius Kubilius trečiadienį paragino atsistatydinantį vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį dviem savaitėms atidėti sprendimą dėl Kęstučio Jucevičiaus skyrimo nuolatiniu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovu.

Per tą laiką tikimasi sulaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų dėl K.Jucevičiaus elgesio.

"Šiandien gavęs kreipimąsi iš Seimo Antikorupcijos komisijos dėl vykstančio konkurso į FNTT vadovus, kuriame išdėstyti pastebėjimai, kad pats pretendentas ponas Jucevičius pasirašė FNTT išvadas privalomas, kurias turi surinkti STT, ir dėl to Antikorupcijos komisija kreipėsi į VTEK, aš pasiūliau ministrui savo pavedimu (...) atidėti sprendimą dėl

K.Jucevičiaus paskyrimo priėmimimą iki (...) nustatyto maksimalaus 14 dienų sprendimo priėmimo termino. Per tą laiką VTEK galėtų atsakyti į visus klausimus", - po posėdžio žurnalistams sakė premjeras.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė trečiadienį pasiūlė Vyriausybei imtis priemonių stabdyti FNTT naujojo vadovo paskyrimą ir priimti protokolinį nutarimą, juo paraginant skyrimo klausimą palikti spręsti naujam vidaus reikalų ministrui.


Šiame straipsnyje: Andrius KubiliusFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Zinantis

Zinantis portretas
Niekaip nenurimsta konservu "gyvatynas"!

TAIP

TAIP portretas
Reikia isiaiskinti ir neskubeti. Kubilius elgiasi teisingai. Dar neaisku kas ten per paukstis tas naujas vadovas.

Pikasas

Pikasas portretas
Turiu tokią nuojautą, kad Aukštesnysis teismas atsižvelgs į dienomis ir valandomis kintančią situaciją ir priims V.Gailiaus prašymui palankų sprendimą. Premjeras taip pat nesėdi rankas sudėjęs, o išnaudoja savo, kaip Vyriausybės galimybes, kurios taip pat turėtų suveikti. Premjero teisė yra paskirti bet kurį kitą ministrą laikinai eiti atsistatydinusio VRM ministro pareigas. Seimo TS LKD frakcijos pirmininkas Jurgis Razma yra visiškai tikslus teigdamas, kad : ” kai atsakingas pareigas eina žmogus, jau realiai neturintis atsakomybės, ir pavaldiniams suprantant, kad tai netikras vadovas, nieko gero tokia būsena institucijai negali duoti”. Tas tai taip, tačiau ne šiaip sau R.Palaitis pats nurodė datą ir dieną, kada jis pats sutinka iš pareigų pasitraukti. Kadangi jis “ne prie ko”, tai “prie to paties” turi būti Vyriausybė. Kaip bekalbėtumėm ir besiaiškintumėm VRM ministerija yra Vyriausybei pavaldi institucija ir būtent ji liktų atsakinga už tai, jei neatliktų tokių veiksmų, kurie galėtų sustabdyti bet kokius R.Palaičio įsakymus ar kitus veiksmus, kuriais gal būt jis norėtų “pasišluoti” tai, ką pripėdino. Nereikia iš piršto kurti sąmokslo teorijų, kai jau kas kas šviečiasi naujuose Seimo AK tyrimuose. Situacija tampa tokia, kad verta atlikti vidinį VRM finansinių ir kitokių operacijų auditą. Gal kaip tik to pradėjo vengti R.Palaitis, kai buvę FNTT vadovai pradėjo dirbti tokia kryptimi. Jei R.Palaičio ir A.Čapliko “tandemas” mano, kad visi tie juodi debesys, kurie susikaupė šio FNTT skandalo metu praplauks tik keletą lašų pabarstę, tai jie, manau, klysta. Tikiu, kad jų aktyvi veikla bus įvertinta ne tik “Permainų koalicijos” partnerių, bet ir Seime. Neturėtų tokie pakankamai prisidirbę pareigūnai daugiau patekti į Seimą. Manau, kad balsavęs už LiCS bei TPP elektoratas ras labiau atsakingus kandidatus atsakingam darbui. Abiejuose šiuose, dabar jau susijugusiuose partiniuose dariniuose galima įžvelgti keletą personalijų, kurie ne tik šiame skandale, bet ir politiniais “otkatais” pastebimai grįstuose kituose skandaluose yra iš tikrųjų “nei prie ko”. Gal jiems būtų prasmingiau pasitraukti, kol dar ne vėlu. Kažkada, prieš Seimo rinkimus siūliau susijungti LS ir LiCS partijos, kad atsirastų stipresnis politinis centras mūsų šalyje, kuris kartu su politine dešine būtų rimtas atsvaras prieš neokomunistines kairiasias jėgas. Nenorėjau, kad viena kuri iš paminėtų partijų atsidurtų už borto. LiCS pasisekė. Ji su “Abonentu” priešakyje paskutinę valandą persirito per 5 proc. kartelę sąrašiniu būdu patekti į Seimą. Dabar toks LS ir LiCS partijų susijungimas būtų ne tik neįmanomu, bet politiškai kenksmingu visai šalies politikai. Labiausiai susipurvinusiems dariniams nėra vietos ateities Lietuvoje. Neturi būti… Visokios “otkatinės”, “abonentinės”, “burokinės” ar panašios sistemos neturi ateities šalyje, kurioje siekiama demokratijos ir teisingumo.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių