A.Kubilius neatmeta ir mažumos Vyriausybės galimybės (papildyta)

Konservatorių vadovas premjeras Andrius Kubilius antradienį pareiškė, kad valdančiosios koalicijos partneriams liberalcentristams nepakeitus požiūrio, reikės svarstyti mažumos Vyriausybės scenarijų.

„Jeigu liberalcentristai nekeis savo požiūrio į bendrą darbą, tam tikrų bendrų principų įgyvendinimą ir bent minimaliai neprisidės prie teisingumo principo atstatymo, tai tokiu atveju iš tiesų turėsime galvoti ir apie kitus variantus, ir apie mažumos Vyriausybę“, - interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Mažumos Vyriausybės idėją pirmadienį iškėlė Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis. Ministras pirmininkas interviu teigė negalintis nesutikti su tokia E.Masiulio „nubrėžta perspektyva“.

A.Kubilius taip pat pažymėjo, kad Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimas iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus ir jo pavaduotojo pareigų neturi „nieko bendro su informacijos nutekinimu iš prokuratūros posėdžio“. Šiuo pareigūnus iš pareigų atleido liberalcentristų deleguotas vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, o premjeras šį žingsnį vadina klaida, kurią reikia ištaisyti.

„FNTT vadovas, generolas V.Gailius buvo atleistas iš pareigų, todėl, kad ministras R.Palaitis pareikalavo generolo V.Gailiaus, kad jis atleistų savo pavaduotoją. Generolui V.Gailiui nesutikus atleisti pavaduotojo V.Giržado, jis neteko teisės dirbti su slapta informacija ir buvo atleistas iš pareigų. Atrasti ką nors bendro su informacijos nutekinimu yra sunku“, - kalbėjo A.Kubilius.

„Dėl “Snoro„ reikėtų klausti Generalinės prokuratūros, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą. Jis ir turėtų nustatyti, kokiais būdais buvę akcininkai V.Antonovas ir R.Baranauskas sugebėjo per pakankamai netrumpą laiką įvairiomis fiktyviomis finansinėmis operacijomis tokias pinigų sumas išplauti iš banko“, - kalbėjo premjeras.
Vyriausybės vadovas teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą prezidentei perdavė praėjusį antradienį, teigdamas, kad šis suklydo atleisdamas FNTT vadovus. Tačiau prezidentė šio teikimo netenkino pažymėjusi, kad nedalyvaus „koalicijos partnerių priešrinkiminiuose apsistumdymuose“.

Teikti R.Palaičio atleidimą premjerui siūlė ir Seimo Antikorupcijos komisija. Atlikusi tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo komisija nusprendė, kad ministras pareigūnus atleido be pagrindo. Be to, jis esą galėjo turėtų asmeninių-partinių motyvų, kad pareigūnai nebedirbtų. R.Palaitis tokius kaltinimus atmeta.NAUJAUSI KOMENTARAI

rinkėja

rinkėja portretas
Taip ir nesupratau, kodėl p. Gailiui atėmė galimybę dirbti su slapta informacija. Jis nieko slapto niekur lyg ir neperdavė (apie Snorą), tik pavaduotojo neatleido. Taigi jam turėtų grąžinti. Ar jau mes, rinkėjai, išrinktiesiems taip jau nerūpim, tik jie patys, įskaitant ir aukščiausius pareigūnus. Va, tik Palaičio tai nerinkom. Ir nerinksim

Kauno konservatoriai

Kauno konservatoriai portretas
Ministrą pirmininką Andrių Kubilių palaikom. Suprantam. Atskiriam grūdus nuo pelų. Svarbūs Lietuvai reikalai rūpi iš tikro mūsų Premjeru labiau už niekinius.. Laikykitės. Mes už Jus balsuojam. Ir balsuosim.. Lietuvos labui Jūsų darbai. Mes tą matom. Pirmyn.

CHA

CHA portretas
Kubilių palaikom ir suprantam jo padėtį. Manau, kad jis neprapuls ir su mažumos Vyriausybę. Turėti Čiapliko kompaniją, geriau neturėti jokios. Su tais šikniais nieko ir vėliau nenuveiksi, tik kaišios pagalius.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių