A.Kubilius: kitąmet stebuklingų pajamų valstybės biudžete nebus

Lietuva turi toliau siekti subalansuoto biudžeto, todėl dėliojant kitų metų valstybės biudžetą, jis bus planuojamas pagal šių metų išlaidų lygį, sako premjeras Andrius Kubilius.

„Diskusijos jau vyksta nuo vasaros pradžios, kaip ir kiekvienais metais, ruošiantis kitų metų biudžetui. Tol, kol mūsų deficitas yra vis dar ne nulinis, mes negalime galvoti apie kokį nors atsipalaidavimą. Kitais metais nenumatome labai daug papildomų stebuklingų pajamų valstybės biudžete, todėl planuojame didžiąją dalį išlaidų finansuoti pagal šių metu lygmenį“, - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

„Matant labai aiškiai ir ekonomikos perspektyvas, ir nelabai ramią situaciją Europos Sąjungoje ir euro zonoje, mes planuojame kitų metų biudžetą, remiantis pagal šių metų išlaidų lygį“, - pridūrė Vyriausybės vadovas.Jo teigimu, kitąmet Lietuva perima pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES), todėl šis prioritetas valstybės biudžete yra išskirtas atskira eilute.

Anot premjero, tam numatoma skirti „kelis šimtus milijonų litų“.  Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis vėliau patikslino, jog pirmininkavimui ES numatoma skirti 214 mln. litų. Lietuva ES pirmininkaus pusmetį nuo 2013 metų liepos 1 dienos.

Tačiau A.Kubiliaus Vyriausybės parengtas 2013 metų biudžeto projektas neabejotinai bus koreguojamas - jį tvirtins po Seimo rinkimų naujai sudaryta Vyriausybė ir naujas Seimas.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė rugpjūčio pradžioje spaudoje teigė, jog kitų metų valstybės biudžete valstybės institucijos prašo skirti keliais milijardais didesnį finansavimą nei šiemet. Tačiau daugiau pinigų ketinama skirti tik kelioms neišvengiamoms reikmėms.I.Šimonytės teigimu, siekiama, jog kitąmet biudžeto deficitas neviršytų 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos viduryje taip pat pareiškė mananti, kad 2013 metais visos šalies institucijos iš valstybės biudžeto turėtų gauti tokį pat finansavimą, kaip ir šiemet.NAUJAUSI KOMENTARAI

KAUNAS

KAUNAS portretas
o kaip gali buti,jei viska suzlugde,ekonomika ir toliau trauksis ,atlyginimas mazeja ir vartojimas taip pat,vis krizes kaltos bus,antra ,trecia ir t...t...DAR REIKIA ,KAD KONSERVATOREI SU LIBERALAIS PAVODAVAUTU KELETA METU IR BUTU VISISKAS KRACHAS.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų partinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

Labai

Labai portretas
šlykštus žmogėnas.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių