A.Kubilius: energetiniai projektai – prioritetinis darbas Seimui

Dar kovą Seimui ketinama perduoti svarstyti suskystintų dujų terminalo įstatymo projektą, iki birželio – Visagino atominės elektrinės statybos sutartis.

Apie tai šeštadienį prasidėjusioje eilinėje Seimo pavasario sesijoje pranešė premjeras Andrius Kubilius.

Jis ragino Seimo narius rimtai įvertinti energetinių projektų, svarstymą Seime, nes „užmojis pasiekti energetinę nepriklausomybę yra ne tik šios kadencijos parlamento atsakomybėje, bet ir ateinančių kartų tikslai“.

„Mes ateiname į tokius sprendimus, kurie bus svarbūs ne artimiausiame laikotarpyje, ne šitos sesijos keturiems mėnesiams ir net ne ateinantiems keturiems metams, o ateinantiems 20 ar 40 metų, jeigu ne daugiau. Energetikos dalykuose mes per ateinančius keturis mėnesius turime priimti sprendimus, kurie brėš Lietuvos energetikos ateitį būsimiems 40 ar 60 metų, turiu omeny įstatymą, skirtą suskystinų dujų terminalui, o taip pat ir Visagino atominės elektrinės statybai reikalingą koncesijos sutartį“, – aiškino A.Kubilius.

Opozicija klausė, kada šie svarbiausieji projektai pasieks Seimą ir baiminosi, kad tai bus padaryta skubos tvarka, kas neleis parlamentarams įsigilinti į teisės aktus ir privers juos beveik „aklai“ balsuoti už Vyriausybės siūlymus.

A.Kubilius patikino, kad Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo projektas Seimą gali pasiekti dar kovo pabaigoje. „Dėl šio projekto mes jau šiandien galime praktiškai išsamiai informuoti Seimą“, - pastebėjo premjeras.

Visagino atominės elektrinės statybos projekto įgyvendinimo sutartys Seime gali būti registruotos kiek vėliau. Pagal anksčiau patvirtintus grafikus šias sutartis parlamentarams numatoma pateikti iki birželio mėnesio.

Tačiau, anot Vyriausybės vadovo, Seimo nariai bus išsamiai informuoti apie Visagino atominės elektrinės statybos projektą, apie numatoma joje pagaminamos elektros energijos kainą bei kitais aspektais. „Toks susidomėjimas iš opozicijos pusės ir įvardijimas, kad su energetika susiję klausimai yra labai svarbūs, turbūt verčia pagalvoti apie kokį nors specialų Seimo posėdį, skirtą energetiniams projektams“, - pasiūlė A.Kubilius.

Premjeras akcentavo, kad vienas svarbiausių Seimo sesijos darbų – pradėti svarstyti Europos Sąjungos fiskalinės drausmės sutartį. „Manau, kad vienas iš darbų, kuris šiai sesijai būtų tikrai svarbus, tai ilgai neatidėliojant bent jau pradėti svarstymus, kaip, kokiu būdu ir kada mes ratifikuosime naują europinę fiskalinės drausmės sutartį ir tikrai šio Seimo palikimas ateinantiems seimams ir žiūrint į tolesnę perspektyvą, turėtų būti labai aiškus“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Anot A.Kubiliaus, šią kadenciją parlamente reikės priimti ir daug svarbių, su socialiniu sektoriumi susijusių įstatymų projektų. Premjero įsitikinimu, vienas tokių yra sumažintų pensijų kompensavimo tvarką reglamentuosiantis įstatymas. „Šitoje sesijoje mes siūlysime Seimui priimti reikalingą įstatymą, kad neliktumėme tam tikra prasme skoloje prieš tuos žmones, kurie savo sumažintomis pensijomis daug prisidėjo prie to, kad krizė Lietuvoje būtų įveikta ir mes galėtumėme džiaugtis neblogais ekonomikos rezultatais“, – žadėjo A.Kubilius.NAUJAUSI KOMENTARAI

kubile

kubile portretas
sikau as ant brangiausios energetikos pasaulyje projektu, o jei tave rusai puola - gydykis

true

true portretas
visiskai nepasitikiu sitomis aferomis. Jokiu atominiu ir duju terminalu nebus. Bus tik isvogti pinigai. Kubiliau, tikiuosi atsakysi uz viska kalejime. Su visa savo klounu ir debilu komanda.

Ne beretė

Ne beretė portretas
Sovietinės atliekos vis loja ir loja, amžinai niekuom netiki ir Kubilius, kaip visada, kaltas. Va, bet jei koks rusas statytų tada būtų gerai. Nu ką tokiems gali bepasakyti, tegul išgeria raminančių.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių