A.Kubilius: Baltarusijos propagandinės atakos šiek tiek stebina

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį sakė, kad Lietuvą stebina pastarojo meto Baltarusijos pareiškimai apie sulaikytus esą Lietuvai šnipinėjusius žvalgybininkus. Tokius Minsko žingsnius ministras pirmininkas pavadino propagandinėmis atakomis.

„Tos propagandinės atakos mus šiek tiek stebina, bet mes tikrai nesiruošiame į jas reaguoti tokiais pat būdais“, - interviu Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Baltarusijos KGB šią savaitę apkaltino Lietuvos žvalgybos institucijas, esą jos per karį, išėjusį į atsargą, mėgino organizuoti integruotą žinių apie šalies priešlėktuvinės gynybos sistemą ir karines oro pajėgas gavimo kanalą.

Taip komentuotas praeitos savaitės pranešimas, jog su įkalčiais sulaikytas Baltarusijos pilietis F, dirbęs Lietuvos žvalgybai, taip pat kiti asmenys, kurie su juo palaikė agentūrinius ryšius.Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Baltarusijos KGB skelbiama informacija neatitinka tikrovės, o tokios kaimyninės valstybės specialiųjų tarnybų paskelbtos insinuacijos neprisideda prie dvišalių santykių gerinimo.Kalbėdamas apie ES ir Baltarusijos santykius, premjeras A.Kubilius teigė, jog ES reikalinga efektyvi politika visos ES rytų kaimynystės atžvilgiu.

„Mes įgyvendiname bendrą ES politiką, suderintą politiką Baltarusijos atžvilgiu. Europa siekia padėti Baltarusijai tapti demokratiška valstybe, gerbti žmogaus teises, o kaip to pasiekti jau yra taktikos klausimai, kuriuos mes taip pat aktyviai diskutuojame“, - sakė premjeras.

„Norėtume matyti vieningą ES politiką, ir ne tik Baltarusijos atžvilgiu, bet visos Rytų kaimynystės regiono atžvilgiu. Mano įsitikinimu, rakto ir į Baltarusijos problemų sprendimą, ir į tai, kaip padėti Baltarusijai tapti labiau demokratiška, reikia ieškoti ne vien tik santykiuose su pačia Baltarusija, bet santykiuose su platesniu regionu“, - kalbėjo A.Kubilius.

„Jei ES pavyktų įgyvendinti efektyvią, energingą, dinamišką ir turinčią labai aiškų strateginį interesą politiką viso Rytų kaimynystės regiono atžvilgiu, padedant tokioms šalims kaip Moldova, Ukraina, Pietų Kaukazo valstybės gravituoti arčiau ES, integruotis su ES žymiai greičiau ir efektyviau, tai tuo keliu einant atsirastų ir žymiai daugiau galimybių padėti tai pačiai Baltarusijai“, - teigė ministras pirmininkas.

Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos režimas po 2010 metų prezidento rinkimų griežtomis priemonėmis susidorojo su opozicija, kuri protestavo dėl jo perrinkimo. Po šių veiksmų ES ir JAV įvedė sankcijas Minskui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Voras

Voras portretas
Parodykit valstybę, kuri prisipažintų šnipinėjusi! O provokacijas pradėjo Švedijos reklamos agentūros aferistai, sugalvoję pasipuikuoti, pavaidinti didvyrius, neva, išmėtę 1000 meškiukų virš BY prezidentūros. Kaip pripažino Švedijos tyrėjai, triukšmingoji "akcija" tebuvo paskraidymas palei BY sienas, kartais pažeme įskrendant į BY teritoriją, kur arti nėra radarų, keletą km. BY TV šaipėsi iš paistalų apie meškiukus - tuoj po paskelbtos "žinios", kad ant BY prezidentūros numesta apie 1000 meškiukų, korespondentai puolė jų ieškoti. Deja... Nė vieno taip ir nerado. Teiravosi praeivių gatvėje. Tie irgi nei kokio nors lėktuvėlio, nei meškiukų nematė. Matyt, tie meškiukai buvo lediniai ir ištirpo dar nepasiekę žemės. Net Švedijos spauda nepatikėjo tuo „žygdarbiu“. Specialistų analizė parodė, kad tai viso labo grubi falsifikacija. Pradžioje buvo aiškinama, kad meškiukai buvo išmėtyti virš Lukašenkos rezidencijos, vėliau, kad virš Baltarusijos kaimų ir miestelių... Videoklipe aiškai matosi, kad meškiukai be jokios logikos dažnai mėtomi miškuose, laukuose, kažkokiuose kaimeliuose. Montuotojai nepasivargino sustabdyti "mėtimo", kai lėktuvas "skrenda" virš miškų ir laukų...

Neokolonialistai

Neokolonialistai portretas
JAV ir ES - tai neokolonialistai. Nei Šveicarija, nei Baltarusija, nei Ukraina, nei Sirija, nei Iranas nėra ES valstybės, ar JAV valstijos. Deja, JAV ir ES leidžia sau ne tik nurodinėti šioms valstybėms, bet ir taiko sankcijas, jeigu tik jos neklauso ES diktato. Lietuva, palaikydama įvairias sankcijas, tik stengiasi, kaip apgailėtinas šunytis, įtikti savo šeimininkams. BY „Opozicijos“ veikėjai „Rytų partnerystės“ susitikime Varšuvoje iš ES vietoj partnerystės reikalavo dar griežtesnių sankcijų Baltarusijai ir dar daugiau dolerių ir eurų BY opozicijai... JAV ir ES skyrė 350 000 eurų (ES mokesčių mokėtojų pinigų) „opozicijos“ reklamuotam „visuotiniam baltarusių“ susiėjimui paremti. „Susiėjimo“ organizatoriai skrajučių spausdinimui, reklamai, SMS siuntimui išleido 43 000 eurų 307 000 eurų dingo be žinios... Į „visuotinį susiėjimą“ didžiuosiose miestuose susirinko po keliasdešimt žioplių, ir tuo viskas baigėsi. Kai Briuselyje ES svarsto, kokias dar griežtesnes sankcijas taikyti Baltarusijai, ten dalyvaujantieji Baltarusijos "opozicijos" atstovai taip pat reikalauja kuo greičiau ir kuo griežtesnių sankcijų bei padidinti FINANSINĘ PARAMĄ BY OPOZICIJAI... ES bandė pagasdinti Lukašenką, atšaukdami savo pasiuntinius. Tie išdardėjo su didžiausiu triukšmu, arogancija ir grasinimais. Deja, kai ES veikėjai suprato, kad Lukašenka deda ant jų skersą, teko sugrįžti tyliai, nuleidus galvas ir pabrukus uodegas, kaip apspardytiems šunyčiams... Ar šituos išsigimėlius galima laikyti žmonėmis???

Abejoju

Abejoju portretas
Labai abejoju, ar baltarusiams reikalinga tokia " pagalba", gana jiems pamatyti emigracijos, skurdo nualintą savo kaimynę Lietuvą.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių