A.Kubilius apie FNTT konkursą: apgailėtinas ir neteisingas

Penktadienį įvykusį konkursą į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo pareigas premjeras Andrius Kubilius pavadino apgailėtinu ir neteisingu sprendimu.

„Šis sprendimas yra apgailėtinas ir moraliai neteisingas. Vidaus reikalų ministras neįvykdė nutarimo, už kurį pats balsavo Vyriausybėje. To būtų galima išvengti, jei R.Palaitis būtų atleistas, kaip buvo siūloma“, - BNS penktadienį premjero poziciją perdavė jo patarėjas Virgis Valentinavičius.

„Toks veiksmas tik dar labiau gilina ir taip jau atsivėrusią bedugnę tarp koalicijos partnerių“, - BNS penktadienį sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Penktadienį vykusį konkursą į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigas laimėjo Kęstutis Jucevičius.

Tai BNS pranešė vidaus reikalų ministro patarėja Ramunė Hazir.

K.Jucevičius šiuo metu yra FNTT Specialiųjų užduočių valdybos Operatyvinės veiklos skyriaus viršininkas.

Ministrų kabinetas trečiadienį per pasitarimą rekomendavo Vidaus reikalų ministerijai (VRM) stabdyti minėtą konkursą, nes ketinama pertvarkyti pačią instituciją. Premjero A.Kubiliaus teigimu, Ministrų kabinetas dėl tokio nutarimo sutarė vienbalsiai. Trečiadienį R.Palaitis po Vyriausybės pasitarimo teigė, kad sutarus dėl FNTT pertvarkos „yra racionalu stabdyti konkursą“, tačiau ketvirtadienį ministrą delegavusi Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovybė pareiškė, jog tai gali padaryti tik teismas.

LiCS vicepirmininkas sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys BNS teigė, kad pagal Konstitucinio Teismo nutarimą, ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų skyrimas ir atleidimas yra išimtinai ministro kompetencija.

Anot jo, todėl per Ministrų kabineto pasitarimą buvo pakeista protokolinio sprendimo formuluotė ir vietoj pavedimo Vidaus reikalų ministerijai stabdyti konkursą į FNTT vadovo pareigas liko siūlymas tai daryti.

„Ministro valioje buvo stabdyti ar nestabdyti konkursą. Jeigu ministras apsisprendė vykdyti konkursą, svarbiausia, kad jis vyktų pagal įstatymus ir kitus teisės aktus“, - BNS sakė R.Šukys.

To, kad LiCS ministras Raimundas Palaitis stabdytų konkursą reikalavo ir koalicijos partnerė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). LiCS vadovybė tuomet atkirto, jog tai gali padaryti tik teismas.

Konkursas paskelbtas prieš kelias savaites, kai vidaus reikalų ministras R.Palaitis iš FNTT direktoriaus pareigų atleido V.Gailių. Jis su pavaduotoju Vytautu Giržadu pareigų neteko po Valstybės saugumo departamento pateiktos medžiagos apie poligrafo tyrimus. Šie pareigūnai poligrafu tikrinti aiškinantis, kas atskleidė informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus dėl banko „Snoras“.

Konservatorių vadovas premjeras A.Kubilius sprendimą atleisti FNTT vadovus pavadino klaida ir pateikė prezidentei atleisti iš pareigų ministrą. Prezidentė apsisprendė netenkinti A.Kubiliaus teikimo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) priėmė iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pareigų atleisto Vitalijaus Gailiaus skundą dėl neteisėto atleidimo, tačiau nusprendė nestabdyti paskelbto konkurso į FNTT vadovo postą.


Šiame straipsnyje: FNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

tur

tur portretas
but PALAICIO karjera pasibaige visiem laikam,apgailetinas dalykas,taip uzsispyrusiai daryti

X

X portretas
Jau pradedu tikėti,kad Palaitis NE prie ko,vargšelis pateko, tikriausiai, į AMBICIJOS spąstus?Juk čia panašu,kad valdžia pereina į vienas rankas?Greit turėsim lukašenkinę valstybę?

nora

nora portretas
Jeigu konkurse tik vienas asmuo įrašytas,vadinasi teisiškai neįvykusiu konkursu.Turėtu sklebti iš nauo konkursą ,užimti vadovo vietą.Bet pas mus Lietuvoje nebuva teisingi konkursai į vadovo vietą ,paskire "savus" ,kurie dirba tam ir tiem ,kurie jį paskyrė.Už tai tokia tvarka Lietuvoje.Aš manau ,kad seimas turėjo ir turi dirbti o ne užsiiminėti priešrinkiminiais "triukais".Turi pabaigti spręsti pradėtus projektus,kadencija baigiasi o darbai nepadaryti.Manau ,kad Prezidentė tesisngai pasakė ,kad reikia dirbti ir baigti darbus.Teismas nuspręs,teisingai ar ne teisingai ,buvo atleisti FNTT tarnautojai.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių