Akcijoje „Darom 2012“ aktyviausi buvo kaimai ir miesteliai

Šeštadienio pavakarę baigėsi visoje Lietuvoje penktą kartą vykusi aplinkos tvarkymo akcija „Darom 2012“.

Aktyviausiai gamtą švarino miestelių ir kaimų gyventojai. Šiemet talkininkų gausa išsiskyrė Telšiai. Didmiesčių gyventojai buvo pasyvesni.

Renginio atstovė spaudai Roberta Ažukaitė BNS sakė, kad, pirminiais duomenimis, akcijoje dalyvavo daugiau nei 100 tūkst. žmonių, jų galėjo būti iki 150 tūkst. Manoma, kad buvo surinktas panašus kiekis kaip pernai.

„Darom 2011“ talkino daugiau kaip 150 tūkst. dalyvių, kurie per dieną surinko daugiau kaip 5 tūkst. tonų šiukšlių.

Talkininkai pastebėjo, kad šiemet gamtoje rado mažiau šiukšlių.

„Galbūt auga žmonių sąmoningumas, žmonės daugiau rūšiuoja atliekų“, - mano R.Ažukaitė.

Prie akcijos Vilniuje prisijungė ir aukščiausi šalies vadovai - prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Andrius Kubilius, kai kurie ministrų kabineto nariai.

Dalia Grybauskaitė su Prezidentūros darbuotojais dalyvavo talkoje tvarkant vieną iš sostinės žaliųjų erdvių - miškelį prie Filaretų gatvės, pranešė Prezidentūra.

Pasak šalies vadovės, džiugu, kad akcija „Darom“ Jungtinių Tautų pripažinta kaip „Let‘s Do it World“ projektas, kuris organizuojamas daugiau nei 100 pasaulio šalių.

Prezidentės teigimu, Lietuvoje turime daug gražių vietų, kur galime ilsėtis ir leisti savo laisvalaikį.

„Labai apmaudu matyti šiukšlėmis užverstas net gražiausias mūsų šalies vietas. Kiekvienas turime jausti atsakomybę už tai, kas dedasi mus supančioje aplinkoje. Visus gyventojus kviečiu bendromis jėgomis sutvarkyti pamėgtas savo krašto žaliąsias erdves, ežerų pakrantes, paupius, parkus, miškelius ir prižiūrėti juos visada, ne tik šios akcijos metu“, - pabrėžė valstybės vadovė.

D.Grybauskaitė visus šalies žmones kasdien tausoti savo aplinką, rūpintis gamta kaip savo namais, rūšiuoti šiukšles ir geru pavyzdžiu paskatinti tai daryti kitus, kad daugeliui šalies gyventojų šiukšlių rūšiavimas taptų įpročiu.

Premjeras A.Kubilius šiemet tvarkė Pavilnių regioninį parką.

Akcijos organizatorių teigimu, šiukšlės Lietuvoje bus išvežamos iš maždaug 5 tūkst. taškų.

Renginio „Darom“ vadovas Karolis Sargūnas sakė, kad šiukšlės nemokamai bus išvežamos iš akcijos „Darom“ paskelbtų viešų miestų erdvių

Iš sodų bendrijų, privačių namų bendrijų, garažų, kurių savininkai po pavasarinio tvarkymosi sudeda atliekas prie savo teritorijų, kiemų ar tvorų, „Darom“ akcijos metu šiukšlės nebus vežamos.

Šiukšlės buvo renkamos ne tik ant žemės, bet po vandeniu.

Povandeninės medžioklės klubo ''Neriam" atstovai valė Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Jurbarko vandens telkinius.

„Iš dugno ištraukėme daug plastiko, alaus butelių, porą padangų“, - BNS sakė Žaliąjį ežerą valiusio klubo ''Neriam" prezidentas Dainius Kublickas.


Šiame straipsnyje: Daromdarom 2012

NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimas

klausimas portretas
kodel sestadienini bolsevikini Lenino subotnika pavadino tokiu vulgariu pavadinimu '' Darom '' ?

kk2

kk2 portretas
Šitos akcijos pavadinimas nei šioks nei toks,bet pati idėja gera.Noriu padėkoti Profesinio rengimo centrui už talką,kurioje dalyvavo ne tik moksleiviai,bet ir mokytojai parkelyje,kuris randasi prie V.Krėvės pr.prie namų 115-117.Linkiu sėkmės ne tik moksleiviams,bet ir mokytojams.AČIŪ.

Lenino idėjos gyvos...

Lenino idėjos gyvos... portretas
Pasirodo, ne viskas tarybiniais laikais buvo blogai. Vertėtų prisiminti, kaip apie 1990-uosius buvo šaipomasi iš buvusių lenininių talkų. Deja, šaipėmės iš savo kvailumo...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių