A.J.Bačkis: stenkimės blogį nugalėti gerumu

„Negali žmogus būti truputį tikinčiu“, – sako kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Anot jo, Bažnyčia linki, kad Dievo malonės kibirkštis kiekvieną pakviestų į tikėjimo pilnatvę. Kardinolas ragina visus stengtis neteisti, nesmerkti, blogį nugalėti gerumu.

Ką šiandien tikintiesiems reiškia Velykos? Kiek jiems svarbus pats religinis turinys, kiek įvairūs papročiai, tradicijos?

Velykų žinia – ta pati jau tūkstančius metų: Kristus prisikėlė, prisikelsime ir mes. Švenčiame Kristaus perėReklamajimą iš mirties į gyvenimą. Tai Vilties žinia, kuri skelbia, kad žmogus yra išvaduotas iš mirties valdžios ir drauge su Kristumi pakviestas į amžinąją laimę.

Tikinčiajam Velykos yra tikėjimo šventė, kupina dieviško turinio. O gražus paprotys, kai tėvai šią dangaus žinią iš kartos į kartą perduoda vaikams, paaiškina jiems apeigų ir iškilmės prasmę. Tai padeda suprasti ir išgyventi Prisikėlimo džiaugsmą.

Kokią įtaką Velykų pilnatvei turi pasirengimas joms, jų deramas laukimas?

Jei prieš šventes susirandame švarų rūbą, iškuopiame kampus, tai dar labiau dera išsivalyti sielą, įžengti į Velykas palengvėjusia sąžine.

Kaip nejaukiai turėtų jaustis žmogus nuo ravimo daržo, tvarkomo automobilio ar kito tokio užsiėmimo nė nepersirengęs išsyk pasodintas prie šventinio stalo. Taip ir Prisikėlimo iškilmėse – net tie, kurie dėl savo darbo pobūdžio ar kokių svarbių rūpesčių negalėjo dalyvauti Didžiosios savaitės pamaldose, tikrai galėjo rasti minutėlę susikaupimui, Dievo

Žodžio pamąstymui, maldai, artimo meilės darbui. Toks turėtų būti pasiruošimas.

Nors tradiciškai Bažnyčia naujuosius metus skaičiuoja nuo Kristaus gimimo – nuo Šv. Kalėdų – tačiau gyvenimas ypač suaktyvėja pasibaigus žiemai, prasidėjus pavasariui. Kuo Bažnyčios požiūriu bus svarbūs šie metai? Kokie pagrindiniai šių metų akcentai?

Lietuvos vyskupai šiuos metus paskelbė Palaimintojo Jurgio Matulaičio metais, kviesdami iš jo mokytis kantrybės, susivaldymo, nuosaikumo, kuris labai neužstelbia drąsaus ir ryžtingo tiesos ieškojimo.

Tad stenkimės neteisti, nesmerkti, blogį nugalėti gerumu. Jau dabar kylant priešrinkiminei sumaiščiai, šio asmens pavyzdys turėtų įkvėpti kiekvieną sąmoningą krikščionį nepasiduoti vienadieniams šūkiams.

Kitas akcentas – popiežius Benediktas XVI paskelbė Tikėjimo metus, kuriuos minės visa Bažnyčia. Ir esame kviečiami geriau susipažinti su tikėjimu, kad atrastume Dievą.

Įvairios Lietuvoje atliekamos apklausos byloja, kad katalikais save laiko beveik 80 procentų gyventojų. Iš jų praktikuojantys – tarp 50–60 procentų. Kaip paaiškintumėte tokį reiškinį, kai nepraktikuojantis katalikas sako: „įvairias šventes švenčiu, tradicijų laikausi, tačiau nesu nuolat praktikuojantis“?

Tradicijų ir papročių kevalas storas. Džiugina akis Vilniaus verbos, spalvingi margučiai. Tai išoriniai ženklai, kurie padeda įprasminti tikėjimą, bet negali jo pakeisti.

Dekalogas mums aiškiai sako: Sekmadienį švęsk. Kiekvienas sekmadienis – tai mažosios Velykos, tai žmogaus susitikimas su Gyvuoju Dievu. O žmogus, kuris pasirenka, kad vieno Dekalogo įsakymo laikosi, o kiti – neaktualūs, apgaudinėja pats save, nes Dievo Teisynas nėra skirstomas pagal svarbą ar patogumą.

Negali žmogus būti truputį tikinčiu. Jis visada panašus į žiūrovą, kurį gal kada palies Dievo malonės kibirkštis, pakviesdama į tikėjimo pilnatvę. To mes meldžiame ir linkime kiekvienam, kuris įeina pro bažnyčios duris.

Ar gyvenimas patvirtina tiesioginį ryšį tarp visuomenės religingumo ir moralumo?

Religingumas ir moralumas yra kiekvieno asmens dalykas, kiekvieno asmens įsipareigojimas. Iš moralių asmenų sudaryta visuomenė yra morali. Nėra abejonių, kad be Dievo pagalbos, be tikėjimo priimti moralius sprendimus, aiškiai skirti gėrį nuo blogio yra be galo sunku.

Nedrįsčiau teigti, kad negali būti moralaus agnostiko. Tačiau žmogus, teigiantis, jog jis pats sau yra dėsnis ir moralinis stiprybės šaltinis, vargiai teįvertina savo jėgas.

Interviu transliavo Lietuvos radijo laida „Ryto garsai“.


Šiame straipsnyje: Audrys Juozas BačkisVelykos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Na

Na portretas
Pagal Bibliją, Dievas - tamsos ir pikto šaltinis: Iz:45:7 Aš esmi darąsis šviesą ir užleidžiąsis aptemimą, aš duodąsis pakajų ir užleidžiąsis, kas pikta. Aš esmi Ponas Dievas, tai vislab darąsis. "Gailestingieji" Dievo ir jo sėbrų prisakymai plėšti, prievartauti, traiškyti kūdikius, skrosti nėščias moteris ir skersti vaikus. Moterys Dievo ir jo sekėjų akyse dažnai tapdavo be gailesčio žaginamu karo grobiu. Ypatingai buvo mėgiama žaginti nekaltas mergaites. Iz:13:6 Kaukite, nes Pono Dievo diena arti yra; ji ateina, kaip išpustijimas nuo Visogalinčiojo. Iz:13:15 Todėl, kad tas čia rastasis bus nuduriamas, ir kurs čia pribus, kardu puls. Iz:13:16 Ir jų kudikiai po jų akių bus sutruškįti, jų namai išplėšti ir jų moteriškės apgėdintos (išžagintos). Iz:13:18 Bet jaunuosius strielyčiomis nušauja, nei žyvatos vaisiaus ne susimilsta, nei kudikių ne čėdija. Oz:13:16 Samarija turės išpirkti savo kaltę, nes ji maištavo prieš Dievą. Jie kris nuo kalavijo, jų mažyliai bus sutraiškyti ir jų nėščios moterys perskrostos. Sk:31:16-17 Užtat dabar nužudykite visus mažus berniukus, nužudykite ir visas moteris, pažinusias vyrą, o jaunas mergaites, nepažinusias vyro, palikite sau gyvas.

Taigi

Taigi portretas
Paklausiau vakar Bačkio pamokslo, ir baisu pasidare. Bačkis aiskiai stovi Lietuva uzvaldziusio, ir lietuviu tauta naikinancio politinio-oligarchinio-kriminalinio klano puseje.

Barbora

Barbora portretas
...joo...aiskina dievo tiesa baznyciose ir per dienrascius,o as noreciau paklaust kataliku kunigu vieno: kaip jus galite zmonems i akis ziuret ir skelbt dievo tiesa priest tai isprievartave vaika ? Siuntete i duju kameras nekaltus zmones konclageriuose ,duodami nuodemiu atleidima zudikams,ar tai ir yra dievo zodis,kuri skelbia jusu lupos ? Ir tai vadinama religija ?! Musulmonai aprise sprogmenimis nescia moteri siuncia i zmoniu susiburimo vietas,kad nuzudytu kuo daugiau zmoniu...Ir tai vadinasi dievo zodis ?! As jau soti nuo jusu skelbiamu marazmu ! Rodykite pavyzdi zmonems savo gyvenimu o ne apgavikiskais zodziais !
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių