Advokatas: persekioti V.Petkevičiaus vaikus dėl jų tėvo veiksmų - neteisinga

Rašytojo Vytauto Petkevičiaus vaikus patraukti atsakomybėn dėl jų tėvo paskleistos informacijos apie europarlamentaro Vytauto Landsbergio tėvą Vytautą Landsbergį-Žemkalnį yra neteisinga, teigia velioniui atstovavęs advokatas.

V.Lansbergio advokatė: paveldėtojai paveldi visas teises

Tai antradienį vykusiame Vilniaus apygardos teismo (VAT) posėdyje pareiškė praėjusių metų gruodį mirusiam V.Petkevičiui atstovavęs, o šiuo metu jo vaikų Liudmilos, Vytauto, Petro atstovu esantis advokatas Mindaugas Banelis.

Tuo metu V.Landsbergio advokatė Liudvika Meškauskaitė tokius argumentus vadino išsisukinėjimais ir tikino, kad paveldėtojai paveldi visas teises: ir turtines, ir neturtines.

Nori nutraukti bylą

Pasak advokato M.Banelio, byla, kurioje V.Landsbergis kaltina V.Petkevičių paskleidus apie europarlamentaro tėvą tikrovės neatitinkančią informaciją ir taip įžeidus tėvo garbę ir orumą, turėtų būti nutraukta.

“Ginčas kilo dėl pasakytų minčių, ši byla negali būti nagrinėjama, nes atsakovo pusei yra sunkiau įrodinėti, sunkiau atsikirsti, reikia autoriaus paaiškinimo (...) Autorius prisiima visą atsakomybę už pateiktus faktus (...) Šios bylos nagrinėjimo dalykas tiesiogiai susijęs su V.Petkevičiaus atsiminimais, charakteriu", - tikino M.Banelis.

Su tuo nesutiko posėdyje nedalyvavusio V.Landsbergio advokatė L.Meškauskaitė.

“Paveldėtojai paveldi visas teises: tiek turtines, tiek neturtines. Atsakovai negali prisiimti tik tai, kas jiems naudinga, bet neprisiimti to, kas pažeidžia kitų teises (...) Yra dokumentai, byla tęsėsi 5 metus, visa medžiaga yra byloje", - tikino advokatė.

M.Banelio teiginius V.Landsbergio atstovė įvertino, kaip “eilinį išsisukinėjimą nuo atsakomybės".

VAT teisėjų kolegija nepatenkino V.Petkevičiaus vaikų advokato prašymo. Teismo nuomone, trys Petkevičiaus vaikai yra teisių perėmėjai, o minėtus argumentus advokatas, VAT teigimu, galės išdėstyti bylos nagrinėjimo metu.

Bylos nagrinėjimas atidėtas

Vis dėlto teismas atidėjo bylos nagrinėjimą iki gruodžio 9-osios, patenkinęs atsakovų prašymą duoti laiko susipažinti su byla.

Kaip BNS yra sakęs M.Banelis, V.Landsbergis siekia to paties, ko ir bylinėjantis su V.Petkevičiumi - kad knygoje “Durnių laivas" paskelbti duomenys būtų pripažinti melagingais, nebebūtų platinami. Padarytą žalą politikas yra įvertinęs vienu litu.

Po trečiadienio posėdžio V.Landsbergio advokatė teigė, kad europarlamentaras teismo prašo tik pripažinti V.Petkevičiaus knygoje “Durnių laivas" išdėstytus teiginius neatitinkančiais tikrovės, o nei bausti, nei prisiteisti žalos nesiekia.

“Jis tiesiog atsižvelgė į tai, kad atsakovas miręs, ir jis iš humaniškų sumetimų neprašo", - paklausta, kodėl žalos įvertinimas siekia 1 litą, tvirtino atstovė.

V.Petkevičiaus duktė pasišaipė iš V.Landsbergio

Tuo metu Liudmila Petkevičiūtė neslėpė savo pasipiktinimo V.Landsbergio veiksmais.

“Čia ta nuomonė jau seniai aiški, ponas Landsbergis norėtų, kad knygas visi rašytų, kokios jam patinka, maždaug tokiu stiliumi, kaip jis rašo, bet aš nežinau, gal Dievas gaili Lietuvos, nes čia visi patrūktų pilvus nuo juoko, jei visi pradėtų rašyti kaip jis. Ir yra kitų rašytojų, ir kitokių nuomonių. Jei byla bus išspręsta V.Landsbergio naudai, nuo to prasidės Nerono laikai", - žurnalistams sakė moteris.

Pasak V.Petkevičiaus dukters, per ankstesnius teismo posėdžius liudytojai patvirtino, esą dabartinio europarlamentaro tėvas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis dalyvavo KGB veikloje. Moteris teigė neva mačiusi medžiagą, kurioje V.Landsbergis-Žemkalnis pasirašė po sveikinimu nacistinės Vokietijos diktatoriui Adolfui Hitleriui.

Posėdyje dalyvavo ir “Jedinstvo” lyderis

Trečiadienio posėdyje, kurį stebėjo vyresnio amžiaus žiūrovų būrelis, dalyvavo ir prosovietinės organizacijos “Jedinstvo" buvęs lyderis Valerijus Ivanovas.

Praėjusį gruodį mirus V.Petkevičiui šių metų sausį VAT sustabdė garbės ir orumo bylos nagrinėjimą.

V.Petkevičiaus gynėjas prašė bylą išvis nutraukti, bet buvo patenkintas V.Landsbergio advokatės L.Meškauskaitės prašymas sustabdyti bylos nagrinėjimą, kol nebus nustatytas V.Petkevičiaus teisių perėmėjas.

V.Petkevičius mirė praėjusių metų gruodžio 10 dieną.

Siekia apginti tėvo garbę ir orumą

V.Landsbergis siekia apginti savo mirusio tėvo V.Landsbergio-Žemkalnio garbę ir orumą, kurie, jo nuomone, buvo pažeminti V.Petkevičiaus knygoje "Durnių laivas".

V.Landsbergis-Žemkalnis šio knygoje pavadintas “Hitlerio draugu", “naujai iškeptu patriarchu", taip pat sietas su KGB ir neva bendradarbiavęs su šia sovietinio saugumo struktūra.

V.Petkevičius savo kaltės dėl šmeižto niekada nepripažino, teigė, kad tikslo pažeminti mirusįjį neturėjo. Jis savo knygą vadina ,”politinių šaržų ir veidų galerija".

2006-ųjų rugsėjį Generalinė prokuratūra dėl senaties nutraukė baudžiamąją bylą rašytojui V.Petkevičiui, iškeltą dėl tarpukario Lietuvos veikėjo V.Landsbergio-Žemkalnio apšmeižimo.

Žymus architektas, Nepriklausomybės kovų savanoris V.Landsbergis-Žemkalnis (1893-1993 m.) Antrojo pasaulinio karo metais pasitraukė iš Lietuvos į Vokietiją, vėliau emigravo į Australiją. 1959 metais V.Landsbergis-Žemkalnis grįžo į Lietuvą.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių