A.Butkevičius: valdantieji turi apsispręsti, ar gali toliau dirbti

Prezidentei Daliai Grybauskaitei atsisakius atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį, valdantieji turi arba susitarti ir dirbti drauge, nepaisant visko, arba Vyriausybė privalo pasitikrinti pasitikėjimą Seime, sako Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.

„Valdančioji dauguma turi parodyti, ar gali dirbti, parengti projektus ir juos priimti, ar negali. Tada turi pasitikrinti pasitikėjimą Seime“, - pirmadienį BNS sakė Socialdemokratų partijos pirmininkas A.Butkevičius.
Jis taip pat tvirtino, kad socialdemokratai remia Seimo vadovės Irenos Degutienės siūlymą vasarą rengti pirmalaikius parlamento rinkimus, ypač jeigu valdantiesiems nepavyks parengi su energetika susijusių įstatymų projektų.

Eiliniai Seimo rinkimai turėtų vykti šių metų spalį.

Vertindamas prezidentės sprendimą netenkinti premjero Andriaus Kubiliaus teikimo atleisti vidaus reikalų ministrą, A.Butkevičius svarstė, kad valstybės vadovė tam greičiausiai turėjo labai rimtų argumentų arba labai rimtos informacijos, kurios neturi politikai ir Seimo Antikorupcijos komisija.

„Dabar matau, kad visos problemos iš Vyriausybės persikelia į Seimą. (...) Po nepriklausomybės atkūrimo dar nebuvo, kad valdančiosios daugumos nariai savo ministrui inicijuotų interpeliaciją“, - tvirtino opozicijos lyderis.

Valdantieji konservatoriai anksčiau yra užsiminę apie galimybę rengti interpeliaciją vidaus reikalų ministrui R.Palaičiui.

Prezidentė D.Grybauskaitė pirmadienį pranešė netenkinanti premjero Andriaus Kubiliaus teikimo iš pareigų atleisti vidaus reikalų ministrą liberalcentristą R.Palaitį.

„Nedalyvausiu koalicijos partnerių priešrinkiminiuose apsistumdymuose“, - sakė valstybės vadovė.
Anksčiau pirmadienį su šalies vadove susitikę R.Palaitis ir jį į ministro postą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas Algis Čaplikas savo ruožtu deklaravo libcentristų pasiryžimą likti valdančiojoje koalicijoje.

Vyriausybės vadovas praėjusį antradienį perdavė prezidentei teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą, teigdamas, kad šis suklydo atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

R.Palaitis FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, gavęs Valstybės saugumo departamento medžiagą. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Teikti R.Palaičio atleidimą premjerui siūlė ir Seimo Antikorupcijos komisija. Atlikusi tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo komisija nusprendė, kad ministras pareigūnus atleido be pagrindo. Be to, jis esą galėjo turėtų asmeninių-partinių motyvų, kad pareigūnai nebedirbtų. R.Palaitis tokius kaltinimus atmeta.
Ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Opa

Opa portretas
Kad jūs negalite dirbti, net ir klausti nereikia.

XZ

XZ portretas
Opozicija,tai čiupkit valdžią,juk taip norėjot,bet bijot susidirbti iki rinkimų.Gerai sakė Degutienė,kad dabar prasidės nesąmonės,o ir prezidentė liepė stumdytis,tik be jos,nors pati sukėlė tą jovalą su visokiom telefoninėm teisėm.

nu ir snukis

nu ir snukis portretas
Tikras klano narys. Kiaura galva, jokiu minciu tik begalinis noras gyventi is sponsoriu pinigu uz leidimus daryti ka nori.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių