A.Butkevičius: tikrai darysime sveikatos apsaugos struktūrinę reformą

Premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius tikina, kad Vyriausybė pasiryžusi daryti struktūrinę sveikatos apsaugos reformą, tačiau jos nekonkretizuoja.

„Pats tikslas, kuris yra iškeltas (sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio - red.) jis yra geras. Vis tiek mes turime galvoti apie žmogų, apie sveikatą ir mes tikrai darysime struktūrinę reformą“, - antradienį interviu Lietuvos radijui sakė ministras pirmininkas.

Paklaustas, ar tai reiškia, jog bus siekiama, kad privačios medicinos paslaugos nebus finansuojamos iš Valstybinių ligonių kasų, A.Butkevičius aiškino, jog šis klausimas „šiek tiek dramatizuotas“.

„Galiu pasakyt, kad šiek tiek buvo sudramatizuotas šis klausimas, tikrai nebuvo ten taip sveikatos apsaugos ministro pasiūlyta, bet buvo noras įsigilinti, ar tikrai visos medicininės paslaugos privalomai turi būti mokamos iš Privalomo sveikatos draudimo fondo. Noriu drąsiai pasakyti, kad pati sistema turi būti pirmiausia peržiūrėta, kad efektyviai būtų galima naudoti mokesčių mokėtojų pinigus įsigyjant aparatūrą, kad nebūtų tam tikros nesveikos konkurencijos, jeigu perka viena ligoninė kažkuriame mieste, tai reikia būtinai po to įsigyti ir kitoms ligoninėms. Čia yra toks neracionalus lėšų planavimas ir po to dalis lėšų nukeliauja ne tiesiogiai žmogaus sveikatos gydymui, priežiūrai, bet tiesiog kai kuriems kitiems dalykams“, - kalbėjo A.Butkevičius.

Seimas praėjusią savaitę nepritarė Vyriausybės skubiai svarstytoms sveikatos apsaugos ministro V.Andriukaičio pateiktoms Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis būtų nustatomos sąlygos dėl ligonių kasų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų sutarčių dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų sudarymo.

Šios pataisos nesulaukė palaikymo ir valdančiojoje koalicijoje (už pataisas vieningai balsavo tik socialdemokratai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai), taip pat sulaukė prieštaringos reakcijos medikų bendruomenėje.

Opozicijai priklausantys parlamentarai įžvelgė, jog tokios pataisos būtų nukreiptos prieš privačias gydymo įstaigas.

Pataisomis siūlyta, kad teritorinės ligonių kasos ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos sutartys dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų, kurių teikimo išlaidos praėjusiais kalendoriniais metais tai asmens sveikatos priežiūros įstaigai nebuvo apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, būtų sudaromos, jeigu atitiktų tam tikras sąlygas.

Sąlygos nurodytos trys: pageidaujamų teikti stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų, brangiųjų tyrimų ir procedūrų teritorinės ligonių kasos veiklos zonos paslaugų vartojimo rodiklis būtų bent 10 proc. mažesnis nei šalies paslaugų vartojimo rodiklis; asmens sveikatos priežiūros įstaiga pageidautų teikti kompensuojamas paslaugas, kurių teikimą nutraukė kita asmens sveikatos priežiūros įstaiga; asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti ar jų plėtrai būtų skiriamos papildomos PSDF lėšos.

Pataisas inicijavęs sveikatos apsaugos ministras tvirtina pataisas teikęs atsižvelgdamas į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo lapkričio 19 dienos sprendimą, kad ankstesnio ministro 2009 metų gruodžio 18 dienos įsakymas įsakymas dėl teritorinių ligonių kasų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų sutarčių sudarymo tvarkos aprašo. Kaip teigiama pataisos aiškinamajame rašte, tokių sutarčių sudarymo sąlygos turi būti tvirtinamos ne ministro įsakymu, o įstatymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

oi

oi portretas
ir ko tik jie nedarys:ir švietimo reforma, ir sveikatos apsaugos, ir su lenkais bučiuosimės per tvorą, ir ekonomiką kelsim.Tuo tikslu reikia daugiau viceministrų ir padėjėjų postų įsteigti.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje.

gydytojas

gydytojas portretas
pakeiskit ligoninių užsisėdėjusius dirktorius-karalius ir viskas pasikeis į gerą
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių