A.Butkevičius: Lietuva - panašiame akligatvyje kaip Graikija

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia, kad skolindamiesi valdantieji atvedė Lietuvą į situaciją, kuri panaši į susiklosčiusią Graikijoje.

„Konservatorių pasirinkti krizės suvaldymo būdai – veržti diržus, taupyti mažinant pensijas ir socialines išmokas - daugumai mūsų šalies gyventojų tapo katastrofa. Naktinė mokesčių reforma nepadidino pajamų į biudžetą. Reikėjo skolintis ir, deja, skolinamasi buvo ne pačiomis palankiausiomis sąlygomis. Štai Graikija skolinosi stodama į euro zoną 2001 m., skolinosi ir toliau. Tai labai pavojingas kelias, tiksliau akligatvis, duodantis trumpalaikių rezultatų, tačiau sukuriantis ilgalaikes problemas. Lietuvoje matome labai panašią situaciją“, - šeštadienį LSDP tarybos posėdyje dėstė A.Butkevičius.

„Konservatorių Vyriausybė didžiumą problemų stengiasi išspręsti skolintais pinigais negalvodama apie pasekmes arba jų tinkamai neįvertindama. Situacija jau tampa grėsminga“, - įsitikinęs LSDP vadovas.

Jis taip pat aiškino, kad skolinti pinigai naudojami netinkamai - užuot juos skyrus ūkiui ir investicijoms į perspektyvius sektorius skatinti jie esą naudojami „pravalgymui bei skolų grąžinimui“.

„Išreklamuoto “proveržio„ konservatoriai bei jų bendražygiai liberalai nepasiekė ir kitose srityse: kuriant darbo vietas, gerinant demografinę padėtį, suvaldant  emigraciją, sprendžiant bedarbystės problemą“, - dėstė jis.

A.Butkevičius, be kita ko, kaltino valdančiuosius ignoruojant praeityje padarytas klaidas ir mėgina įgyvendinti nerealius scenarijus.

„Su pagrindiniais uždaviniais - subalansuoti valstybės finansus, stimuliuoti ūkį, sumažinti nedarbą ir padidinti konkurencingumą – konservatorių Vyriausybė akivaizdžiai nesusidorojo. Jei situacija tam tikrose srityse ir kiek pagerėjo, tai ne dėl konservatorių politikos, tačiau nežiūrint į ją“, - aiškino socdemas.

A.Butkevičius taip pat tvirtino, kad „konservatoriai nieko nepadarė rinkai pagyvinti ar pačių sukeltai didžiulei kontrabandai pažaboti“. Atkreiptas dėmesys ir į lėtą daugiabučių atnaujinimą šalyje.

„Vienintelis ryškesnis konservatorių bendražygių liberalų pasižymėjimas šią kadenciją buvo aukštojo mokslo reforma. Tačiau Konstitucinis Teismas nusprendė, kad ši reforma yra antikonstitucinė. Kitaip tariant, nevykusį, neatsakingą liberalų eksperimentą teks iš dalies taisyti, iš dalies mesti į istorijos šiukšlyną. Lietuvos aukštosios mokyklos, studentai, jų tėvai ir dėstytojai reformą galės prisiminti kaip blogą sapną“, - kalbėjo LSDP pirmininkas, pliekęs valdančiuosius ir už „stagnacijos dangstymą“ energetikoje.

„Mūsų uždavinys - parodyti žmonėms realią alternatyvą. Savo programoje turime numatyti konkrečius, praktinius žingsnius, kaip realiai didinti gamybinius pajėgumus, kurti naujas darbo vietas, mažinti nedarbą, didinti konkurencingumą.“, - LSDP tarybos nariams prieš artėjančius Seimo rinkimus aiškino A.Butkevičius.

Šiuo metu LSDP yra didžiausia opozicinė Seimo frakcija, jai priklauso 23 nariai. Per pernai vasarį vykusius savivaldos rinkimus socialdemokratai iškovojo daugiausia mandatų. Jie gavo 328 mandatus iš 1,5 tūkstančio.


Šiame straipsnyje: Algirdas ButkevičiusGraikija

NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuvis

lietuvis portretas
mano nuomone kad po rinkimu kai kuriem kubilgalviam gali buti iskeltos baudziamos bylos panasiai kaip Ukrainoj ekspremjerei Tymosenko,tik metai bus ne 7 bet 17,uz padaryta didele zala Lietuvos valstybei

litovec

litovec portretas
Molodiec tovarisc, Audrius. Jasno govoris. Nase dielo lievoje i my promojiem mozgi burzuaznym nacionalistam i ich druzjam A konservatoriams, kak pisiet nas tovarisc ,,lietuvis"-hana!. V sibir, kak 1941! Oni nas vytolknuli ot vlasti i niedajut varovat kak priezdie. Davajtie rievoliuciju dielat apiat :-)!

Žemaitis

Žemaitis portretas
Komunistas neprisipažins, kad Lietuvą prie to privedė. Geriau kitus apkaltinti, nu nebūtų raudonieji.
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių