A.Baukutei vėl pavyko išsisukti - byla prieš ją nutraukta

Nuolat į skandalus pakliūnančiai Seimo narei Astai Baukutei ir vėl pavyko sausai išlipti iš balos - penktadienį Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą, kuriame parlamentarė buvo apkaltinta piktnaudžiavimu ir neteisėtu elektroninės mokėjimo kortelės panaudojimu.

Įkalčiai sunaikinti

Pasak ikiteisminį tyrimą atlikusio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Aido Mažeikos, tyrimas nutrauktas ne todėl, kad parlamentarė tikrai pasirodė esanti ne kalta, o todėl, kad pareiškėja per vėlai kreipėsi į prokuratūrą.

Galimas nusikaltimas įvykdytas kovo mėnesį, jos padėjėja sekretorė Viktorija Barkauskaitė į prokuratūrą kreipėsi tik birželį. Per tą laiką buvo sunaikinti bankomatų apsaugos vaizdo kamerų įrašai, nebeliko galimybės patikrinti, kas naudojosi kortele.

Pasak A.Mažeikos, bankai tokius įrašus saugo tik maždaug porą mėnesių.

Prokurorai nustatė, kad A.Baukutės padėjėjo Jono Stasiukyno kortelė buvo panaudota du kartus. Pirmą kartą iš „Hansabanko“ bankomato Gedimino prospekte, šalia Seimo viešbučio, kur gyvena A. Baukutė, buvo paimta 1280 litų, o antrą kartą kortelė buvo įkišta į Seimo III rūmuose esantį bankomatą, tačiau tada kortelė jau buvo užblokuota, tad bankomatas ją „prarijo“.

Galima apskųsti

Vėliau kortelę pasiėmė bankas ir birželio pradžioje ją sunaikino. Pasak A.Mažeikos dėl to, nebuvo galimybės patikrinti piršto antspaudų.

Prokuroro teigimu, buvo apklausta nemažai žmonių, tarp jų ir A.Baukutės vyras Kęstutis Rupulevičius bei šio sūnus Tautvydas. Tačiau jie abu neigė ką nors žinoję apie J.Stasiukyno kortelę ir nuo jos nuimtus pinigus.

Šis prokuroro nutarimas per 14 dienų nuo jo nuorašo gavimo gali būti skundžiamas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiajam prokurorui, praneša Generalinė prokuratūra.

Domino tik kortelė

Kaip savo pareiškime prokuratūrai rašė V.Barkauskaitė, 2009 m. sausio pradžioje, jos Seimo narė paprašė surasti dar vieną padėjėją - sekretorių. Ši pasiūlė savo pažįstamo J.Stasiukyno kandidatūrą. Ji A.Baukutei tiko. Buvo liepta ruošti įdarbinimo dokumentus.

Oficialiai J.Stasiukynas įdarbintas vasario pradžioje, tačiau Seimo narė, anot V.Barkauskaitės, ją iškart perspėjo, jog vyrui į darbą ateiti nereikės. Ją domino tik viena, kad „padėjėjas“ išsiimtų banke „Swedbank“ kortelę, į kurią Seimo buhalterija jam pervestų atlyginimą.

Neužilgo A.Baukutė savo padėjėjai paaiškino, kad kol J.Stasiukynas jokių konkrečių pareigų neatlieka, jis privalo perduoti jai banko kortelę. Buvo paaiškinta, kad reikia sutvarkyti tam tikrus formalus, o vyras tegul nepergyvena, nes turės gražų įrašą CV bei visas socialines garantijas.

Kortelė su visais PIN kodais buvo perduota Seimo narei, tačiau ši į klausimus, kada J.Stasiukynui reikės pradėti dirbti, vis atsakydavo: „vėliau“.

Netiko išsilavinimas

Kovo viduryje A.Baukutė V.Barkauskaitei pareiškė, kad naujasis padėjėjas jai netinka, nes jis turi tik B kategorijos išsilavinimą ir todėl uždirba mažiau, nei turintieji A išsilavinimą.

V.Barkauskaitė apie tai pranešė J.Stasiukynui, o šis iškart paskambino į banką, paklausti kiek pinigų yra jo sąskaitoje. Ji buvo tuščia.

Vėliau paaiškėjo, kad kovo 13 diena šia kortele buvo išgryninti pinigai iš bankomato - per du kartus paimta 1280 litų.

Kai J.Stasiukynui buvo pervestas atlyginimas ir galutinis atsiskaitymas, 1498 litai ir 10 centų, vyras suskubo į banką, pasiėmė 1489 litus ir 71 centą bei kortelę užblokavo.

Pamačiusi tai, A.Baukutė vagyste apkaltino savo padėjėją. Jų santykiai pašlijo ir netrukus V.Barkauskaitė nusprendė atskleisti tiesą.


Šiame straipsnyje: baukutėbyla nutraukta

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Panevėžys savaitei tapo karo zona
  Panevėžys savaitei tapo karo zona

  Šią savaitę Panevėžyje vyksta Karaliaus Mindaugo husarų bataliono pratybos „Karaliaus kirtis“. Bataliono kariai kartu su kitomis kariuomenės pajėgomis, policijos pareigūnais, ugniagesiais, savivaldos atstovais mokosi koordinuoti veik...

  1
 • Vilnius švenčia tautinių bendrijų dieną
  Vilnius švenčia tautinių bendrijų dieną

  Draugiškas ir atviras visiems Vilnius ketvirtą kartą iškilmingai mini Lietuvos tautinių bendrijų dieną. Daugiataučio miesto meras Remigijus Šimašius su keliomis dešimtimis skirtingų tautinių bendrijų, gausiai susirin...

 • Biržų daugiabučio vandenyje rasta legionelių
  Biržų daugiabučio vandenyje rasta legionelių

  Vieno Biržų daugiabučio vandenyje rasta legionelių, pirmadienį pranešė TV3 žinios. ...

  1
 • NATO naikintuvai keturis kartus lydėjo rusų orlaivius
  NATO naikintuvai keturis kartus lydėjo rusų orlaivius

  NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai praėjusią savaitę keturis kartus kilo atpažinti ir palydėti virš Baltijos skridusių Rusijos karinių orlaivių, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija....

 • Saugia laivyba rūpinsis kelininkų inspekcija
  Saugia laivyba rūpinsis kelininkų inspekcija

  Tarsi perkūnas iš giedro dangaus Klaipėdą pasiekė žinia, kad ateityje nebeliks Lietuvos saugios laivybos administracijos. ...

  9
 • Pajūrį saugos pušų šakos
  Pajūrį saugos pušų šakos

  Per artimiausius metus pajūryje tūkstančiai kvadratinių metrų kopagūbrio bus nuklota šakomis, žabtvorėmis, atnaujinti didesni kiekiai lentinių ir molio-žvyro takų, laiptų. ...

  3
 • Kalbos komisija siūlo originalias pavardes rašyti pagrindiniame paso puslapyje
  Kalbos komisija siūlo originalias pavardes rašyti pagrindiniame paso puslapyje

  Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) nevertino Seime svarstomų įstatymo pataisų nuostatų, be kita ko, atveriančių kelią lenkų tautybės Lietuvos piliečiams pavardes dokumentuose rašyti nelietuviškais rašmenimis. Anot komis...

  4
 • Dar galima balsuoti už gražiausią Lietuvos piliakalnį
  Dar galima balsuoti už gražiausią Lietuvos piliakalnį

  Dar daugiau kaip savaitę – iki gegužės 31 d. – šalies gyventojai gali balsuodami internetu rinkti gražiausią Lietuvos saugomų teritorijų piliakalnį. Jis bus paskelbtas birželio 1-ąją. ...

 • Pasodinta senųjų Lietuvos ąžuolų klonų giraitė
  Pasodinta senųjų Lietuvos ąžuolų klonų giraitė

  Pakruojo miškų urėdijoje pasodinta ąžuolų giraitė iš senųjų Lietuvos ąžuolų gilių išaugintų sodinukų ir septynerius metus augintų klonų, į kuriuos įskiepytos pačių vertingiausių ąžuolų šakelės. ...

 • Lietuvos socialinį modelį pripažino struktūrine reforma
  Lietuvos socialinį modelį pripažino struktūrine reforma

  Europos Komisija (EK) pripažino Lietuvos įgyvendinamą socialinį modelį, įskaitant ir naująjį Darbo kodeksą, struktūrine reforma ir leido taikyti išlygą, skaičiuojant viešųjų finansų deficitą. ...

Daugiau straipsnių