A.Anušauskas: VSD viešai pateiks duomenis dėl sekimo mastų

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas sako, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) viešinimui rengiamoje veiklos ataskaitoje pateiks skaičius apie vykdomų operatyvinių priemonių mastą.

A.Anušausko teigimu, iš pateiktų duomenų matyti, jog operatyvinių priemonių taikymo atvejų skaičiai keliskart mažesni nei buvo anksčiau paskelbta Europos Komisijos, esą teisėsauga į operatorius dėl duomenų pateikimo per 2008 metus kreipėsi per 85 tūkst. kartų.

Tokie paskelbti skaičiai šalyje sukėlė kai kurių politikų pasipiktinimą dėl esą valstybėje vykstančio masinio sekimo.

„Ataskaitoje bus paviešinti ir tie skaičiai, dėl kurių čia buvo sukeltas skandalas, kaip mes ir spėjome, pateikus duomenis matyti, kad Europos Komisijos pateikti skaičiai išties buvo 4-5 kartus padidinti“, - BNS sakė A.Anušauskas.

Pasak komiteto vadovo, paviešinimui rengiama pristatyti VSD veiklos tikslus, pasiektus rezultatus, taip pat ir skaičius dėl jau minėto operatyvinių priemonių naudojimo, o ją pristatyti viešai planuojama artimiausiu metu, per dvi savaites.

„Mes gavome departamento viešinimui parengtą ataskaitą, pateikėme pastabas, pasiūlymus papildyti, ir kai jie parengs, ataskaita bus viešai pristatyta, su komentarais. Aš manau, kad artimiausiu metu, per dvi savaites“, - sakė A.Anušauskas.

Seimo NSGK balandį apsvarstęs Valstybės saugumo departamento praėjusių metų veiklos ataskaitą, dalį jos įpareigojo paskelbti viešai. Komiteto vadovas A.Anušauskas tvirtina, jog dalies ataskaitos išslaptinimas sustiprins visuomenės pasitikėjimą VSD kurio veikla esą dažnai iš anksto vertinama neigiamai.

„Vykdydami žvalgybos institucijos parlamentinę kontrolę ir matydami šią veiklą iš arti, galime apgailestauti dėl vyraujančios išankstinės neigiamos nuomonės apie departamento veiklą. Tai skatina visuomenės nepasitikėjimą šia svarbia žvalgybos institucija. Savo ruožtu iš departamento norime daugiau viešumo, todėl paprašėme parengti ne tik įslaptintą ataskaitą, bet ir viešą, kad visuomenė pagaliau galėtų suprasti, kokie yra valstybės saugumo uždaviniai ir veiklos rezultatai“, - komentuodamas sprendimą tuomet sakė A.Anušauskas.

2011 metais kilo skandalas Europos Komisijai paskelbus, kad 2008 metais Lietuvos teisėsauga 85,3 tūkst. kartų kreipėsi į komunikacijos operatorius dėl duomenų pateikimo. Atsakingų institucijų atstovai tuomet tvirtino, jog tokie skaičiai - iškreipti dėl skaičiavimo metodikos, duomenys dubliuojami, nes dėl kiekvieno asmens reikia kreiptis į kelis operatorius.

Prezidentės patarėjas Jonas Markevičius tuomet patvirtino, jog šalies vadovė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Vyriausybę, kad ši spręstų problemą ir nustatytų duomenų pateikimo tvarką taip, jog jie atspindėtų realią situaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nitro

Nitro portretas
ar jus tuo tikite....

Kęstas

Kęstas portretas
B. Genzelis: Lietuva grimzta į absoliučią monarchiją. Monarchija būtų gerai. Ten nors žmogus brangina jo garbę. Mes gi esame valdomi rytietiškos despotijos metodais, paveldėtais iš Rusijos. Sveika tauta nusikratys šio dvokiančio palikimo.

Seklys

Seklys portretas
Prašom pateikti TS Klaipėdos skyriaus aktyvistų sąrašą, kurie klastodami partiečių asmens duomenis bei taip padarydami tiesioginę žalą (ne tas kurs Vyturio PC uždeklaravo gyv. vietą) partijai, akivaizdžiai sužlugdydamis jos reputaciją rinkėjų akyse, galimai nusikalstamu būdu bandė įkurti Marių skyrių.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių