V.Mazuronis: Druskininkų meras bando kerštauti

Druskininkų savivaldybės sprendimąs skųsti teismui parlamentarus, abejojusius pagalvės mokesčio teisėtumu - juokingas Druskininkų mero socialdemokrato Ričardo Malinausko bandymas kerštauti ar gąsdinti. Taip mano vienas iš penkių kurorto savivaldybės teismui apskųstų Seimo narių - opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.

V.Mazuronis šeštadienį BNS sakė, jog teismui pripažinus, jog pagalvės mokestis yra teisėtas, bus siekiama keisti įstatymus, kad savivaldybės negalėtų pačios įvedinėti papildomų mokesčių.

„Aš tai vertinu kaip pono R.Malinausko bandymą Seimo narius gąsdinti, kerštauti už kreipimąsi  (į teismą dėl pagalvės mokesčio teisėtumo - BNS), gal jis pripratęs savo savivaldybėje taip tvarkytis. Manau, kad Seimo nariai turi teisę kreiptis į teismą, jei jiems atrodo, kad tarybos sprendimai neatitinka įstatymų. Čia normali procedūra. O tai, kad teismas nusprendė, kad pagalvės mokestis teisėtas, tai manau, kad tokiu atveju reikia taisyti įstatymus, kad savivaldybės taryba negalėtų nustatinėti papildomų mokesčių, nes jiems gali ateiti į galvą ir 200, 300 litų kokius papildomus mokesčius įvesti“, - kalbėjo V.Mazuronis.

Anot V.Mazuronio, keista šiuo atveju ir tai, jog vadinamąjį pagalvės mokestį gali įsivesti tik kurortų savivaldybės.

„Be to, galima klausti, kodėl kažkokie papildomi mokesčiai taikomi tik viešbučiams, o kokios sniego arenos ar vandens parkai jų išvengia“, - svarstė parlamentaras.

Druskininkų savivaldybė, laimėjusi bylą dėl vadinamosios pagalvės rinkliavos teisėtumo, nusprendė išsireikalauti ir per 6000 litų iš penkių Seimo narių.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, Druskininkai kreipėsi iškart į du teismus - Vilniaus apygardos administracinį ir Lietuvos vyriausiąjį administracinį. Kurorto valdžia siekia iš parlamentarų konservatoriaus Jurgio Razmos, „tvarkiečio” Valentino Mazuronio, liberalo Eriko Tamašausko, liberalcentristo Algio Čapliko ir Mišrios Seimo narių grupės nario Antano Bauros prisiteisti išlaidas, patirtas per metus trukusį bylinėjimąsi dėl rinkliavos.

Druskininkų savivaldybė, laimėjusi bylą dėl vadinamosios pagalvės rinkliavos teisėtumo, nusprendė išsireikalauti ir per 6000 litų iš penkių Seimo narių.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, Druskininkai kreipėsi iškart į du teismus - Vilniaus apygardos administracinį ir Lietuvos vyriausiąjį administracinį.

Kurorto valdžia siekia iš parlamentarų konservatoriaus Jurgio Razmos, „tvarkiečio” Valentino Mazuronio, liberalo Eriko Tamašausko, liberalcentristo Algio Čapliko ir Mišrios Seimo narių grupės nario Antano Bauros prisiteisti išlaidas, patirtas per metus trukusį bylinėjimąsi dėl rinkliavos.

Anot miesto mero socialdemokrato R.Malinausko, savivalda pirmą kartą siekia įrodyti, kad net ir Seimo nariai turėtų prisiimti atsakomybę už savo nepagrįstus veiksmus ir neturi teisės piktnaudžiauti savo tarnybine padėtimi.

Penki parlamentarai prieš metus paprašė teismo išsiaiškinti, ar vadinamasis pagalvės mokestis Druskininkuose įvestas teisėtai.

Vietos valdžia svarstė, kad Seimo nariai taip pasielgė galbūt proteguodami kai kuriuos kurorto verslininkus, atsisakiusius mokėti šį mokestį.

Neseniai teismas rinkliavą - litą už kiekvieno į Druskininkus atvykusio poilsiautojo nakvynę - pripažino teisėta.

Šio miesto pavyzdžiu pasekė ir Palanga: vadinamasis pagalvės mokestis šiame pajūrio kurorte galioja nuo birželio 1-osios.NAUJAUSI KOMENTARAI

seimune

seimune portretas
jums reiketu pasimokyti tvarkos ir drausmes Druskininkuose ir ypac is ju mero.Nes seime tokia betvarke, kad jus pirma ten apsikuopkit

algirdas

algirdas portretas
kada sustos superdemagogas mazuronis?

Nojus

Nojus portretas
Ne kerštauti, o bando priversti nors sykį pasijusti atsakingais. O prieš Malinauską, kad ir kaip nemėgčiau socdemų, tik žemai žemai nusilenkti reikia... Jūs, seimūnai, jo š... neverti.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių