V. Pranckietis: konservatoriams nenaudinga dabar eiti į koaliciją

 • Teksto dydis:

Jeigu Socialdemokratų partija (LSDP) apsispręstų palikti valdančiąją koaliciją, šio sprendimo įgyvendinimas galėtų būti atidėtas iki Seimo rudens sesijos pabaigos, sako Seimo pirmininkas.

„Seimo LSDP frakcijos narių aiški dauguma pasisako už tolesnį bendrą koalicijos darbą. Todėl manau, kad turime ieškoti galimybės rudens sesijos laikotarpiui paskelbti moratoriumą radikaliems sprendimams. Tad net jeigu LSDP taryba spalį apsispręstų, kad partija turi išeiti iš koalicijos, galbūt vertėtų atidėti tokio sprendimo įgyvendinimą bent iki rudens sesijos pabaigos, kol bus priimtas kitų metų biudžetas“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė Viktoras Pranckietis.

Jo teigimu, jeigu socialdemokratai vis dėlto nutrauktų paramą „valstiečių“ Vyriausybei, ši greičiau liktų dirbti mažumos sąlygomis, nei siektų sudaryti naują valdančiąją koaliciją su konservatoriais.

„Nesvarstėme tokio klausimo (dėl galimos koalicijos su konservatoriais – BNS), bet manau, kad Vyriausybė tokiu atveju apsispręstų dirbti formalios mažumos sąlygomis, nes sudarant naują koaliciją tektų labai daug ką peržiūrėti, daug ką kurti iš naujo. Tad atsirastų šioks toks neramumo laikotarpis. Manau, ir konservatoriams būtų nenaudinga šiuo metu eiti į koaliciją, nes dabar jie savo populiarumą kuria ir augina kritikuodami valdžią, bet ne būdami joje“, – sakė parlamento vadovas.

Manau, ir konservatoriams būtų nenaudinga šiuo metu eiti į koaliciją, nes dabar jie savo populiarumą kuria ir augina kritikuodami valdžią, bet ne būdami joje.

Socialdemokratai yra paskelbę skyrių apklausą dėl tolesnio darbo koalicijoje su „valstiečiais“, kai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su opoziciniais konservatoriais dėl urėdijų reformos sudarė rašytinį susitarimą. Jie savo nuomones turi pateikti iki rugsėjo 20 dienos, tuomet klausimą svarstys ir sprendimą priims Socialdemokratų partijos taryba.

Tuo metu dauguma LSDP frakcijos Seime narių mano, kad partija turėtų likti koalicijoje.

„Valstiečių“ frakcija Seime turi 56 atstovus, socialdemokratų gretose dirba 19 parlamentarų. Socialdemokratai  yra delegavę ūkio, užsienio reikalų ir teisingumo ministrus.

Kai kurie Socialdemokratų partijos atstovai mėgina įrodyti, kad greitai palikti valdančiąją koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga neįmanoma. Partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas pareiškė, kad tokį svarbų klausimą gali spręsti tik suvažiavimas, rašo „Lietuvos rytas“.

„Mūsų statute yra tik užfiksuota, kad taryba tvirtina koalicinę sutartį, ir faktiškai nėra jokio nurodymo, užrašo ar teisinės normos, kaip reikėtų tą koalicijos sutartį nutraukti, jeigu reikėtų“, – „Lietuvos ryto“ teigė G.Kirkilas. Teigiama, kad norėdamas išvesti socialdemokratus iš valdančiosios koalicijos socialdemokratų vadovas Gintautas Paluckas privalo sušaukti partijos suvažiavimą. Jeigu pirmininkas elgsis kitaip, net pagrasinta už šiurkščius statuto pažeidimus jį versti iš posto.

G.Paluckas yra pažadėjęs, kad sprendimą dėl buvimo valdančiojoje koalicijoje priims partijos taryba rugsėjo pabaigoje, kai bus apklausti visi skyriai. Anot partijos vadovo, tokie kai kurių socdemų „išvedžiojimai neturi absoliučiai jokio pagrindo“. G.Paluckas priekaištavo bendražygiams, kad šie bet kokia kaina siekia išsaugoti turimus postus ir todėl ieško įvairių priežasčių, kaip nevykdyti galimo sprendimo trauktis iš koalicijos.

Dėl buvimo koalicijoje kol kas iš 60 partijos skyrių atsakymus pateikė 38: 28 iš jų yra už skyrybas su „valstiečiais“, penki – prieš, penki pasiūlė persiderėti dėl koalicijos sutarties.NAUJAUSI KOMENTARAI

cely

cely portretas
paskolos pasiūlymas Sveiki Jūs ieškote finansavimo, kad atgaivintumėte savo veiklą, kad įgyvendintumėte projektą arba įsigytumėte butą, bet, deja, bankas jums kelia sąlygas, kurių jūs negalite įvykdyti. Aš siūlau paskolas nuo 5 000 eurų iki 50 000 000 eurų ir daugiau visiems asmenims, kurie sugebės grąžinti palūkanas už 3 proc. Per metus. Taigi, jei jums reikia paskolos, kad išeitumėte iš aklavietės arba norėdami patenkinti savo asmeninius poreikius, galite susisiekti su mumis elektroniniu paštu, norėdami gauti paskolą per 48 valandas. Pasiūlymas galioja visiems asmenims, rimtiems ir labai geram pobūdžiui. El. Paštas: celyalegria007@gmail.com NB: nėra sunku susilaikyti Ponia Cely Alegria Finance

Stasys

Stasys portretas
Gėda būti koalicijoje ne tik su socdemais,bet ir su taip vadinama valstiečių mišraine,kur tų valstiečių ne tiek daug ir yra. Na,o būti po viena vėliava su Karbauskiu,tai tikrai garbės nedaro...

...

... portretas
O juos kas kviečia?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių