V. Bakas: tiriant M. Basčio ryšius pavyko atskleisti tik ledkalnio viršūnę

  • Teksto dydis:

Pavasarį Seimo socialdemokrato Mindaugo Basčio ryšius tyręs Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) atskleidė tik ledkalnio viršūnę, būtina nerti giliau, pristatydamas naujo parlamentinio tyrimo iniciatyvą sakė komiteto pirmininkas „valstietis“ Vytautas Bakas.

„Pavasarį vykusio tyrimo metu, parlamentinės kontrolės metu pavyko atskleisti, mano galva, tik ledkalnio viršūnę. Mes turime progą, mes galime ištirti atvejus, kai daroma neteisėta įtaka politiniams sprendimams, todėl kviečiu pritarti projektui, suteikti įrankius nerti šiek tiek giliau, kad pamatytumėme visą ledkalnį, kad galėtume sukurti saugesnę dabartį ir ateitį mūsų visuomenei“, – pristatydamas projektą sakė V. Bakas.

Jis priminė, kad laikinosios tyrimo komisijos Seime turėtų būti sudaromos tik ypatingiems klausimams ištirti, o jo siūlomi klausimai esą būtent tokie ir yra.

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė, kad tokio tyrimo reikia, bet galutinai apsispręs po svarstymo komitete.

„Korupcija, nepotizmas yra nusivylimo valstybe priežastis“, – kalbėjo Seimo komiteto vadovas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos Eugenijus Gentvilas teiravosi, ar bus tiriama informacija apie galimą aplinkos ministro Kęstučio Navicko interesų supainiojimą.

V. Bakas inicijuoja parlamentinį tyrimą dėl neteisėtos įtakos politikams, politiniams procesams, valstybės institucijoms. Šią iniciatyvą savo parašais yra parėmę 46 parlamentarai, daugiausia – iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos. Projektą dar pasirašė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, penki „tvarkiečiai“.

Siūloma, kad laikinoji komisija nustatytų atvejus, „kai palaikant ryšius su grėsmę valstybės interesams galinčiais kelti asmenimis buvo siekta daryti neteisėtą poveikį valstybės institucijoms priimant sprendimus ar neteisėtą įtaką politikams ir (ar) politiniams procesams“, taip pat – „politinių partijų ir atskirų politikų veiklos finansavimo atvejus, galinčius kelti grėsmę valstybės interesams, kai siekta daryti neteisėtą poveikį valstybės institucijoms priimant sprendimus ar neteisėtą įtaką politikams ir (ar) politiniams procesams“.

Seimo nariai dar turėtų nustatyti „grėsmę valstybės interesams keliančius atvejus, kai siekiant paveikti situaciją strategiškai svarbiuose nacionaliniam saugumui ūkio sektoriuose buvo darytas neteisėtas poveikis valstybės institucijoms priimant sprendimus, ar neteisėta įtaka politikams ir (ar) politiniams procesams“.

Siūloma, kad darbą komisija galėtų baigti iki gruodžio 1 dienos.

V. Bakas sakė, kad naują parlamentinį tyrimą išprovokavo atskleisti socialdemokrato Mindaugo Basčio ryšiai su Rusijos energetikos kompanijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu kelia grėsmę šalies saugumui. Dėl to M. Basčiui pradėta apkalta.

Teisėsaugai pateikus įtarimus Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai, nutarta, kad būtina išaiškinti ir galimas neskaidrias verslo įtakas politikams.

Inicijuoti laikinąją tyrimo komisiją turi teisę ne mažiau kaip ketvirtadalis Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 36 parlamentarai. Tokiu atveju Seimas komisiją turi sudaryti artimiausio posėdžio metu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Algimantas

Algimantas portretas
AR nereikėtų pradėti tirti korupcijos teismuose? Teismuose juk dirba tokie patys žmonės, o ne iš kosmoso atskridę, pagundų ten oho-ho kiek.Žemiau stovintys surenka medžiagą, o teismai dažniausiai išteisina, arba skiria minimalias baudas, tiria bylą metų metus.

Akvilė

Akvilė portretas
Nesuprantu, kodėl taip ilgai teismai neskelbia verdikto Basčiui?

Taigi

Taigi portretas
Pajudinus ledkalnio viršūnę, pasklido negeras kvapas. Kas bus kai pajudins patį ledkalnį?
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių