Seimo nariams pinigų vis maža

Parlamentinėms išlaidoms skirtos sumos – 2232 litų mėnesiui – Seimo nariams maža. Tai tvirtino pastarojo pusmečio išlaidų rekordininkai. Kai kurie jų tūkstančius sugeba išleisti, pavyzdžiui, atvirukams Velykų proga.

Nudžiugino atvirukais

Iš viso sausio–birželio mėnesiais Seimo nariai išleido 1 657 867 litus parlamentinei veiklai skiriamų lėšų. Kaip visuomet, didžioji parlamentarų dalis išleido maksimalią galimą sumą, t. y. apie 13 tūkst. litų per pusmetį. Tradiciškai daugiausia pinigų panaudojama transporto priemonių nuomai ir priežiūrai.

Mažiausiai lėšų per pusę metų išnaudojo konservatorė Irena Degutienė, jos išlaidų sąskaitoje – vos 842 litai. Neišlaidavo ir premjeras Algirdas Butkevičius, jis parlamentinėms išlaidoms panaudojo 1780 litų.

Parlamentinės išlaidos ataskaitoje skirstomos į tam tikras grupes pagal paskirtį. Čia esama tam tikrų rekordininkų. Pavyzdžiui, Darbo partijos (leiboristų) atstovas Petras Čimbaras 4785 litus išleido rinkėjams šv. Velykų proga pasveikinti.

"Pinigus išleidau velykiniams sveikinimams, asmeniškai pasveikinau 7 tūkst. savo rinkėjų. Taip, tokia tradicija, ir per Kalėdas sveikinu", – paaiškino P.Čimbaras.

Seimo nario teigimu, parlamentinių išlaidų suma yra per menka, pinigų viskam esą neužtenka. P.Čimbaras patikino už užsakomuosius straipsnius Molėtų ir Švenčionių spaudoje mokantis iš asmeninių lėšų.

Puokštės – kraštiečiams

Darbo partijos (leiboristų) atstovė Dangutė Mikutienė ataskaitoje iš kitų išsiskiria nemaža suma gėlėms ir suvenyrams. Tam ji išleido 3102 litus. Politikė pasakojo, kad gėlės perkamos Trakų-Elektrėnų apygardoje vykstantiems renginiams.

"Aš turiu renginių savo apygardoje, tai metų kraštiečio rinkimai, gražiausios metų aplinkos konkursai, šį savaitgalį Trakų istorijos muziejui bus 65-eri metai. Tad gauni sąrašą, kur prašo parašyti padėką, pasveikinti tuos žmones. Todėl viso labo ką mes galime – arba knygą, arba kokį nors albumą, padėką įteikti", – sakė D.Mikutienė.

Seimo narė taip pat tvirtino, kad skiriamų lėšų jai nepakanka.

"Man jų neužtenka. Aš būčiau už tai, kad lėšos būtų didinamos. Aišku, reikėtų sugriežtinti atsakomybę už tų lėšų panaudojimą", – sakė politikė.

Tvarka pagaliau nusistovėjo

Seimo kanclerio Jono Mileriaus teigimu, artimiausiu metu lėšos parlamentinėms išlaidoms tikrai nedidės, nes iki metų pabaigos jos yra sumažintos. Išlaidos palaipsniui mažintos nuo 2008 m. lapkričio – dėl ekonominio nuosmukio. Išlaidos kelis kartus sumažintos nuo 3 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių (VMDU) dydžio iki 1 VMDU dydžio. Skaičiuojant pagal dabartinį VMDU, tai sudaro nuo maždaug 6,5 iki 2,17 tūkst. litų. Statute numatyta, kad, pasibaigus mažinimams, parlamentinei veiklai skiriamų lėšų suma sudarys 1,7 VMDU dydžio sumą.

J.Mileriaus nuomone, šios kadencijos Seimo nariai nebuvo linkę išlaidauti, tačiau tai esą – ne jų nuopelnas, o pagaliau nusistovėjusios tvarkos pasekmė.

"Anksčiau gal nebuvo reglamentuota, ką galima pirkti. Per šitą kadenciją jokių pastabų nebuvo ir iš Etikos ir procedūrų komisijos, kad jie ten servizų prisiperka ar ko nors kita. Bet nemanyčiau, kad tai drausmingesnė ar supratingesnė kadencija, tiesiog jau nustovėję teisės aktai, išdiskutuota, ką galima pirkt, ko ne, ir niekas nepažeidinėja. Bet turėjo praeiti anos kadencijos patirtis", – svarstė Seimo kancleris.

Investuoja į reklamą

Teisėsaugos šiuo metu ieškoma Neringa Venckienė parlamentinei veiklai skiriamas lėšas naudojo transporto priemonei eksploatuoti – per 4,6 tūkst. litų, dar per 1,6 tūkst. – biuro nuomai ir komunalinėms paslaugoms, per tūkstantį litų – kompiuteriams eksploatuoti, taisyti.

Dalis parlamentarų nemažai lėšų skiria reklamai, rekordininkas čia – socialdemokratas Edvardas Žakaris. Jis iš pusmečio lėšų už viešosios informacijos rengėjų paslaugas sumokėjo 12 566 litus. Jo frakcijos kolega Valerijus Simulikas už reklamą sumokėjo 6162 litus, Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Kęstas Komskis – 4222 litus, socialdemokratas Albinas Mitrulevičius – 4285 litus, Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas – 3630 litų, konservatorius Kazimieras Starkevičius – 3391 litą.NAUJAUSI KOMENTARAI

anyta

anyta portretas
kur jie grsžins . sau isides i kišenes jiems vis maža maža besočiams ir vagims jai galetu tai ir oda žmogeliui su mesa nupleštu..jai dar galetu ir už ora mums mokesčius uždetu. gedos neturi gedaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anyta

anyta portretas
paprastam žmogui moka tik skatikus kuriais vadinama atliginimais arba pensijomis. o seimunai gauna kosminius atliginimus dar gauna ir priedus iš musu kišeniu.kur teisybe nenuostabu kad ten sedi pokelias kadencijas seniai ir neliaidžia jaunimo dirbt pasibaigtu ju melžiama karvute jai išsinešdintu iš seimo.nei patys dirba nei kitiems leidžia. tai jie naikina lietuva.pensininkai sedekite namuose ir auginkite anukus .užleiskit jaunimui vieta tai jiems reikia spresti kaip nori gyvent.

as

as portretas
irgi noreciau pvz pasiusti atvirukus savo draugams ne is savo pinigeliu,siaip tai nesuprantu tu lesu skiriamu seimunams,jei nori buti populiarus,reklamuok save is savo pinigu,kodel turi naudoti musu visu?Tuos pinigus geriau skirtu sumazintom pensijom grazinti,kol neismire tie zmones
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių