Rusijos ministerija: Vilniuje vykstantis forumas yra antirusiška akcija

Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM) šios šalies opozicijos atstovų forumą Vilniuje vertina kaip antirusišką akciją.

„Nieko kita ir nelaukėme iš Lietuvos vadovybės, kuri laikosi atvirai priešiško kurso mūsų šalies atžvilgiu“, – penktadienį pareiškė URM atstovė Marija Zacharova, jos atsakymas į atitinkamą žiniasklaidos klausimą paskelbtas Rusijos URM tinklalapyje.

Anot jos, Maskva „atkreipė dėmesį, kad prieglaudą Vilniuje randa tik politiniai marginalai, tarp kurių esama ir už kriminalinius nusikaltimus persekiojamų asmenų, kurių paieška yra paskelbta“.

„Bergždžiai, mūsų nuomone, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras asmeniškai ėmėsi globoti šį farsą“, – sakė M.Zacharova.

Vilniuje vyksta „Laisvosios Rusijos forumas“, kuriame Rusijos opozicijos atstovai aptaria aktualius Rusijos vidaus ir užsienio politikos klausimus, žmogaus teisių padėtį, Rusijos santykius su Vakarais.

Kaip pranešė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija, kalbėdamas su judėjimo „Atviroji Rusija“ įkūrėju Michailu Chodorkovskiu, buvusiu Rusijos premjeru Michailu Kasjanovu, po bandymų nunuodyti JAV šiuo metu besigydančiu Vladimiru Kara-Murza, nužudyto Rusijos opozicijos politiko Boriso Nemcovo dukra Žana Nemcova, vienu artimiausių B.Nemcovo bendražygių Ilja Jašinu, nunuodyto Aleksandro Litvinenko našle Marina Litvinenko ir kitais Rusijos visuomenės veikėjais ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva suinteresuota palaikyti ir plėsti dialogą bei kontaktus su Rusijos pilietine visuomene.

„Žmogiškieji ryšiai tarp Europos Sąjungos ir Rusijos, tarp Lietuvos ir Rusijos yra labai svarbūs. Kremliaus politika ir Rusijos žmonės nėra tapatūs dalykai“, – teigė L.Linkevičius ketvirtadienį prasidėjusiame Vilniaus Rusijos forume susitikęs su Rusijos opozicionieriais.

Siekia pakeisti pačią Rusiją, o ne carą

Lietuvoje viešintys Rusijos opozicijos veikėjai sako siekiantys pakeisti pačią Rusiją, o ne jos vadovus.

„Mes nenorime pakeisti blogo caro į gerą, vieno caro į kitą. Mes norime, kad caro apskritai nebūtų. (...) Mes norime pakeisti ne konkretų žmogų, o pakeisti patį modelį, pačią sistemą“, – žurnalistams Trakų rajone po tradicinio Vilniaus Rusijos forumo penktadienį sakė opozicionerius Vladimiras Kara-Murza.

Politikui antrino ir spaudos konferencijoje dalyvavęs Kremliaus kritikas Michailas Chodorkovskis.

Jis teigė kol kas nesiejantis savo vilčių dėl pokyčių Rusijos valdžioje su jokiais rinkimais.

„Neįmanoma numatyti momento, kada visuomeninė kantrybė baigsis“, – teigė M.Chodorkovskis.

2018 metų kovą Rusijoje vyks prezidento rinkimai. Dauguma ekspertų spėja, kad dabartinis jos vadovas Vladimiras Putinas šiuose rinkimuose dalyvaus, nors jis pats į šį klausimą kol kas neatsako.

Užduotis – jau šiandien rengtis permainoms

M.Chodorkovskis teigė negalintis numanyti, kaip klostysis 2018 metų prezidento rinkimai, nes nėra aišku, ar šalies pareigūnai neapribos opozicijos galimybių juose dalyvauti.

„Aš nesu tikras, ar Kremlius suinteresuotas, kad reali opozicija iš tikrųjų dalyvautų rinkimuose 2018 metais. Aš neatmetu tokio varianto, kad vienintelė opozicijos strategijos galimybė šiuose rinkimuose bus pasiūlyti žmonėms balsuoti prieš visus kandidatus“, – sakė opozicionierius.

V.Kara-Murza tvirtino, kad „iš tikrųjų mūsų šalyje realių rinkimų nėra jau 17 metų“.

Jis taip pat pridūrė, kad istoriškai Rusijoje pokyčiai politikos viršūnėse prasideda greitai ir netikėtai, todėl opozicija ir pilietinė visuomenė jiems turi būti visada pasirengusi.

„Mūsų užduotis (...) – jau dabar, jau šiandien rengtis toms permainoms, nes nieko amžino nėra. Net V.Putino režimas nėra amžinas“, – sakė visuomenininkas.

„Kai šis momentas ateis, labai svarbu būti jam pasiruošus, nes kai prasidės pokyčiai sėstis ir galvoti, ką daryti toliau, bus per vėlu“, – pridūrė jis.

M.Chodorkovskis pabrėžė, kad itin svarbūs bus 2021 metais Rusijoje vyksiantys parlamento rinkimai.

„Tais metais formuosis Vyriausybė, kuri turės pereiti Rubikoną. 2024 metai – tai Rubikonas, kada prezidentas Putinas, turint omenyje dabartinę Konstituciją, (...) turės palikti savo postą“, – sakė M.Chodorkovskis.

Jei V.Putinas 2018 metais būtų išrinktas Rusijos prezidentu, antroji ir paskutinė jo kadencija baigtųsi 2024 metais.

Rusija – ne Kremlius

M.Chodorkovskis teigė, kad Rusijos valdžia šiuo metu daro viską, kad visuomenė taptų kuo silpnesnė.

„Tai įdomus fenomenas, aš su juo susidūriau kalėjime. Prižiūrėtojai labiausiai bijo, kai kaliniai susivienija. Tai iš karto suprantama kaip rengimasis dideliems neramumams. Mūsų valdžia elgiasi su mūsų visuomene kaip su kaliniais, kuriems jokiu būdu negalime leisti susivienyti“, – kalbėjo opozicionierius.

V.Kara-Murza savo ruožtu ragino suprasti, kad Rusija nėra tik V.Putinas ir Kremliaus pareigūnai.

„Rusija – tai tie žmonės, kurie, nepaisydami viso spaudimo, nepaisydami visų represijų, randa jėgų priešintis šiam režimui, kalbėti viešai ir dalyvauti protesto akcijose“, – sakė jis.

„Jeigu Vakarų šalių ir Europos Sąjungos lyderiai nori kurti ilgalaikius ir rimtus santykius su Rusija, (...) neužtenka kalbėti tik su Sergejumi Lavrovu, Kremliumi ar Užsienio reikalų ministerija. Pirmiausia reikia kalbėti su Rusijos visuomene“, – tvirtino politikas.

Ketvirtadienį ir penktadienį Trakų rajone vyksta Vilniaus Rusijos forumas. Diskusijų metu vertintos Rusijos raidos tendencijos, ekonominė padėtis, diskutuota kovos su Rusijos propaganda tema, kitais aktualiais klausimais.


Šiame straipsnyje: VilniusRusijos forumasopozicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Zacharovai neramu, putinas iki "rinkimų" nespės nugalabyt

Zacharovai neramu, putinas iki "rinkimų" nespės nugalabyt portretas
Putino mafijai reikia užmušt, nužudyt, nunuodyt atsikratyt. Atviroji Rusija“ įkūrėju Michailo Chodorkovskio, buvusio Rusijos premjero Michailo Kasjanovo, po bandymų nunuodyti JAV šiuo metu besigydančiu Vladimiru Kara-Murza, nužudyto Rusijos opozicijos politiko Boriso Nemcovo dukra Žana Nemcova, vienu artimiausių B.Nemcovo bendražygių Ilja Jašinu, nunuodyto Aleksandro Litvinenko našle Marina Litvinenko ir kitų Rusijos žmonių gynėjų.

Anonimas

Anonimas portretas
Kas finansuoja forumą? Kodėl forume rusų nėra?

Anonimas

Anonimas portretas
rusijoje rusu gyvena tik 20 proc visi kiti rusijos gyventojai jie nera rusai tik rusakalbiai pasiguglinkit po mongolu 300 metu valdymo rusu liko tik prie pskovo ir smolensko kirur jie buvo perdaryti kaip ir rusijos carai nie vienas is ju nebuvo grynakraujis rusas kazkas galetu panagrineti ir parasyti sia tema placiau idomiausia is. caru tikriausiai romanovai kurie net nelaike save rusais tikriausias pavdinimas siuo metu rusus vadinti rusenais rusijos gyventojais
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių