Prezidentė tikisi, kad Seimas per neeilinę sesiją investuos į vaikų saugumą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tikisi, kad parlamentas per neeilinę sesiją kitą savaitę imsis rimtų žingsnių dėl didesnės vaikų apsaugos.

„Neeilinė sesija būtent ir buvo sušaukta ir turėtų būti skirta pokalbiams ir sprendimams, kaip užtikrinti vaiko teises. Turime daug įvairių įstatymų ir pakeltų, taip pat ir mano pateiktą aštuonių įstatymų paketą, labai tikiuosi, kad Seimas rimtai į tai atsižvelgs“, – žurnalistams penktadienį lankydamasi Kaune sakė Lietuvos vadovė.

Nors parlamente stringa D.Grybauskaitės pataisų dėl vaikų globos svarstymas, ji viliasi, kad šis Seimas investuos į vaikų saugumą.

Manau, kad šis Seimas tikrai turi visas galimybes pagaliau investuoti į vaiko saugumą, į vaiko gyvybės apsaugojimą, ir labai tikiuosi, kad šis Seimas tai ir darys.

„Aktualijos yra ne tik svarbios, bet ir grėsmingos, matome, kad per tiek metų vaiko teisės, vaiko saugumas, net vaiko gyvybė ir jai skiriamas dėmesys buvo tikrai menkesnis negu mes suaugę apie save galvojame ir save saugome. Taigi manau, kad šis Seimas tikrai turi visas galimybes pagaliau investuoti į vaiko saugumą, į vaiko gyvybės apsaugojimą, ir labai tikiuosi, kad šis Seimas tai ir darys“, – kalbėjo prezidentė.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) ketvirtadienį nepriėmė sprendimo dėl prezidentės D.Grybauskaitės teikiamų Civilinio kodekso pataisų, reglamentuojančių iš šeimų paimtų vaikų globą ir kitus su vaikų saugumu susijusius klausimus. Komiteto sprendimas reiškia, kad dalis prezidentės teikiamo paketo projektų negalės būti priimti Seime per neeilinę sesiją vasario 14 dieną.

„Kaip sako liaudies išmintis, skuba tinka tik blusoms gaudyti, čia neišeina skubėti“, – komiteto sprendimą BNS aiškino TTK pirmininko pavaduotojas konservatorius Stasys Šedbaras.

Jo teigimu, TTK dėl prezidentės pataisų rengs klausymus, nes pataisose daug nenuoseklumo.

Kitą dalį prezidentės pataisų svarstantis Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) savo ruožtu ketvirtadienį joms pritarė ir jos galėtų būti pateiktos per neeilinę sesiją, nors, pasak S.Šedbaro, klausimų kelia visas paketas.

„Ar SRDK gali atsakyti į klausimą, kas yra budintis globėjas? Jeigu vaikui naktį pasidarys bloga, jį reikės nuvežti į ligoninę ir paimti kraują, ar galės budintis globėjas pasirašyti? Civiliniame kodekse parašyta, kad globėjas turi tokią teisę, bet budintis pagal visus pateiktus įstatymus nėra globėjas, net taip vadinti jo negalima, jis neturi tokio statuso. Kas prisiimtų atsakomybę už sprendimą dėl invazijos į kūną, kai tai reikia padaryti per kelias minutes? Ligoninė to nedarys. Štai kiek iškyla klausimų vien dėl statuso – suteikti ar nesuteikti“, – dėstė konservatorius.

Anot jo, neskubėdami politikai galėtų priimti geresnius sprendimus.

„Įsigaliojimas reikalauja papildomų pinigų, kurių biudžete nėra, tad vis tiek įsigaliojimas bus nuo kitų metų sausio 1 dienos. Tai gal susėskime, susitvarkykime, kovo mėnesį priimame, įtraukia į biudžetą Vyriausybė ir nuo sausio 1 dienos startuoja naujas modelis“, – ragino S.Šedbaras.

Dalį prezidentės pataisų svarstant SRDK, taip pat kilo diskusijų, tačiau pataisoms galiausiai pritarta. Daugiausiai klausimų šiame komitete kilo dėl siūlymo ilgesnes atostogas įtėviams apmokėti iš „Sodros“ biudžeto.

Prezidentės pateiktas įstatymų paketas, be kita ko, vėlintų ir galinčių įsivaikinti amžių (nuo 50 iki 55 metų), atleistų įsivaikinti norinčius asmenis nuo žyminio mokesčio teisme, įpareigotų tarnybas operatyviau reaguoti į vaikams grėsmingas situacijas, reglamentuotų budinčio globėjo institutą, ilgesnes atostogas įtėviams ir kitus su vaikų saugumu susijusius klausimus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Silva

Silva portretas
Karbauskio vaikams Ispanijoje tikrai gyvenimas pagerės 100%.

Anonimas

Anonimas portretas
tai ,kad visas lesas prezidente skyre karuj su rusais, paramai xoxolu vaikams ir atsiveztiems babajams muslimams...-- saviems lietuvos vaikams--nebeliko
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių