TVF kilo abejonė, ar Lietuva sugebės pasivyti Vakarų Europą

Trumpuoju laikotarpiu Lietuvos ekonominės perspektyvos atrodo teigiamos, tačiau kyla abejonių, ar per ilgesnį laiką šalis sugebės pasivyti Vakarų Europą, teigia Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje vadovas.

Anot Christopho (Kristofo) Klingeno, būtinos struktūrinės reformos, o švietimo sistemoje reikia sujungti institucijas, sukurti lankstesnes programas.

„Klaustuką kelia vidutinio ir ilgo laikotarpio ekonominės perspektyvos. Ar gali Lietuva pragyvenimo lygiu toliau vytis Vakarų Europą? Perspėjimo ženklas yra tai, kad pastaruosius trejus metus Lietuvos produktyvumo lygis nesugebėjo vytis (Vakarų - BNS). Imtis šio iššūkio būtinos struktūrinės reformos, dėl to pasiektas konsensusas, dabar tik reikia išsirinkti pačias perspektyviausias sritis ir jas atkakliai įgyvendinti“, - spaudos konferencijoje,s skirtoje dvi savaites trukusios misijos rezultatams, pirmadienį Vilniuje sakė Ch.Klingenas.

„Švietimo reforma būtų mūsų prioritetų sąrašo viršuje“, - pridūrė jis.

Pasak Ch.Klingeno, Lietuvos švietimo sistemoje turėtų būti nustatyti vienodi standartai, turėtų būti mažiau, tačiau geriau apmokamų mokytojų, o sektoriaus vadovybė turėtų įgauti daugiau galių ir atsakomybių.

TVF misijos vadovas taip pat tikino, kad svarbu pertvarkyti inovacijų skatinimą: Lietuva šioje srityje pasiekia per mažai, palyginti su tuo, kiek išleidžia.

„Reikia sujungti institucijas, yra per daug siaurų programų - mūsų nuomone, reikalingos platesnės ir lankstesnės programos“, - aiškino TVF vadovas.

Be to, pasak jo, būtina fiskalinė reforma, kuri padėtų šaliai augti bei didintų pajamų lygybę.

„Fiskalinės struktūros reforma gali skatinti augimą ir padėti pasiekti Vyriausybės pajamų lygybės tikslus. Mūsų populiariausios priemonės šioje srityje apima ir mažesnį žemas pajamas gaunančių asmenų prisidėjimą, mokant socialinės apsaugos mokesčius, daugiau ir geresnių aktyvių darbo programų ir dosneses bedarbystės pašalpas“, - teigė jis.

Atkreipus dėmesį, kad TVF misijos šių metų rekomendacijos yra panašios į praėjusių metų, sutampa su dalimi Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos bei Europos Komisijos rekomendacijų, Ch.Klingenas teigė, kad reformos yra sudėtingos ir negalima tikėtis staigaus proveržio.

„Tai sudėtingos reformos, tad negalima tikėtis, kad grįši po metų ir viskas bus sutvarkyta“, - teigė TVF atstovas.

Tačiau jis tikino pastebintis progresą - pavyzdžiui, reformuojant darbo santykius, be to, jaučiamas idėjų antplūdis dėl to, kas turėtų būti padaryta.

Finansų ministras Vilius Šapoka spaudos konferencijoje tikino, kad minėtos reformos yra prioritetinės ir svarbios Lietuvos ateičiai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

n...

n... portretas
o kaip ten su rekomenduojamu TVF nekilnojamo ar kitokio turto mokesčiu?...

Kaip kitaip-

Kaip kitaip- portretas
Kai valdžiažmogiai viską daro, kad normaliam zmogui butų blogiau, tiek durnu įstatymu net kacapai nebeleidžia. Todėl taip katastrofiškai žmones ir emigruoja- UŽKNISO valdžios patyčios. Cia ne pabaiga, bus dar blogiau, tol kol rinkimai pagal sąrašus egzistuos. Tol kol į valdžia galės prasiverzineti exkomunistai ir kitoks brudas.

PETRAS PIKŠRYS

PETRAS PIKŠRYS portretas
Labai jau gera būtų išgirsti, kad Lietuva bent jau vejasi Europos Sąjungos senbuves šalis, bet, deja, tenka nusivilti ir pripažinti, kad Lietuva kasmet vis daugiau tolsta nuo išsvajotos Vakarų Europos gerovės. Rodos, kaltinti karo pasekmėmis (standartinis kaltinimas girdėtas bent jau 45 sovietinės valdžios propagandos) lyg ir nelabai pritiktų, kaltinti lietuvių kaimietišką mentalitetą - taip pat nesolidu, verkšlenti dėl geopolitinės Lietuvos padėties Europoje - šiandien netinka, apkaltinti Vytautą Landzbergį už visas Lietuvos bėdas - nemodernu, nuvalkiota frazė, rusų puolimu - nei šis nei tas, kaltinti Seimo narius (beje mes patys juos ir išrinkome) lyg ir būtų galima, bet jau nusibodo.Prisipažinti savo nemokšiškumu - trūksta drąsos.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių