Premjeras: oponentai bando suvulgarinti urėdijų reformą

 • Teksto dydis:

Oponentai bando suvulgarinti urėdijų reformą, sako su pasipriešinimu dėl miškų sistemos pertvarkos susidūręs premjeras Saulius Skvernelis.

„Tiek aplinkos ministras, tiek aš susitikome ir su palaikančiaisiais, ir su oponuojančia puse, atsakinėjome į klausimus. Tai, kad dalis žmonių negirdi arba bando suvulgarinti šitą pertvarką, pasakydami kaip esminį dalyką, (kad reformos tikslas yra) atleisti tam tikrą kiekį darbuotojų, tada reikia paneiginėti, kad minčių net tokių nėra, esmė reformos visiškai ne ta yra. Bet aišku, oponentai stengiasi suvulgarinti, suvesti tik į žmonių atleidimą“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė S.Skvernelis.

Jis taip pat sakė girdintis, kad politikai į urėdijų reformą jau žiūri vertindami, kokios tai turės įtakos būsimiems savivaldos rinkimams, siūlo atidėti. Trečiadienį premjeras reformos reikalingumu bandė įtikinti didžiausią parlamento Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją, piktindamasis, kad kelias valandas turi įtikinėti savus.

„Natūralu, kad lengva nebus. Mums reikia daryti, kas buvo 25 metus nepataisyta arba atidėliojamos problemos, dabar yra galimybė realiai parodyti, ar tai yra tik žodžiai, ar darbai. Aš tikiuosi, kad Vyriausybė ir, aš tikiuosi, dauguma Seimo narių, tų realių pokyčių nori ir tą savo norą patvirtins priimdami atitinkamus įstatymus“, – kalbėjo premjeras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė komentuodama situaciją sakė, kad naujai Vyriausybei bei ministrams trūksta patirties, o nepaaiškinus reformos tuo netrunka pasinaudoti oponentai.

„Miškų reforma – pirmasis pavyzdys, kad patyrimo, kaip daryti reformas, mažoka, tiek Vyriausybėje su naujais jaunais ministrais, tiek Seime. Čia elementariausia taisyklė – reikia pirmiausia turėti aiškią reformos eigą, pagrįstą tikslais ir poreikiais, antra, pristatyti ir įtikinti ir politikus, ir Seimą, ir visuomenę, ir sektoriaus žmonės, taigi, pradėti nuo reformos pagrindimo“, – ketvirtadienio rytą LRT radijo transliuotame interviu sakė D.Grybauskaitė.

Kol kas Vyriausybės teikiamą urėdijų reformą Seime tvirtai palaiko tik opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Trečiadienį Seime Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotas premjeras S.Skvernelis reformos reikalingumu mėgino įtikinti savo frakciją. S.Skvernelis po posėdžio žurnalistams sakė manantis, kad „valstiečiai“ palaikys urėdijų pertvarką, kai ją svarstys Seimas, frakcijos vadovas Ramūnas Karbauskis savo ruožtu žada paramą per projekto pateikimą.

Koalicijos partneriai socialdemokratai, taip pat opoziciniai liberalai ir „tvarkiečiai“ kritikuoja pertvarką ir ketina jos nepalaikyti, jei nebus priimti jų patobulinimai.

Vyriausybė trečiadienį galutinai pritarė urėdijų pertvarkai, numatančiai, kad vietoj dabar veikiančių 42 urėdijų bus įsteigta viena valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“. Ministrų kabinetui sprendžiant dėl urėdijų reformos, šalia Vyriausybės rūmų protestavo nedaug visuomeninės organizacijos Lietuvos žaliųjų judėjimas suburtų žmonių, jie prieštaravo reformai teigdami, kad dabartinė sistema yra efektyvi ir gera.

Aplinkos ministerija teigia, kad urėdijų sujungimas į vieną įmonę leis efektyviau naudoti valstybinių miškų turtą. Dabar visus valstybinius miškus valdo Generalinė miškų urėdija ir 42 miškų urėdijos. 2018 metais Lietuva siekia tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare, tam, pasak Vyriausybės, būtina pertvarkyti urėdijas.

Praėjusi Vyriausybė planavo sustambinti urėdijas, tačiau tam pasipriešino Seimas ir įstatymu įtvirtino, kad šalyje privalo būti 42 urėdijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių