Politikų planams dėl alkoholio ribojimo – festivalių organizatorių kritika

Jeigu politikai patvirtintų planus dėl prekybos alkoholiniais gėrimais uždraudimo masiniuose renginiuose, tai padidintų festivalių bilietų kainas arba lemtų jų iškėlimą į kitas valstybes, ketvirtadienį pareiškė šių renginių organizatoriai.

„Kadangi brangtų bilietai, atvykstantys žmonės turėtų papildomai mokėti už tai, kad kažko negalės daryti, būdami suaugusiais žmonėmis“, - spaudos konferencijoje Seime sakė festivalio „Mėnuo Juodaragis“ vadovas Ugnius Liogė.

Parlamente šiuo metu yra svarstomas piliečių iniciatyvinės grupės siūlymas, kad prekyba alkoholiu būtų uždrausta visuose masiniuose renginiuose, mugėse ir parodose. Iniciatyvą svarsčiusi Vyriausybė praėjusią savaitę pasiūlė Seimui sušvelninti formuluotę ir numatyti, kad atskiros savivaldos institucijos būtų įgaliotos pačios spręsti prekybos alkoholiu viešų renginių metu klausimą.

Be kitų dalykų, Ministrų kabinetas pritarė ir visiškam alkoholio reklamos draudimui. Galutinį sprendimą dėl šių pakeitimų priims Seimas, galintis ir neatsižvelgti į Vyriausybės išvadą.

Liberalų sąjūdžio atstovė parlamente Aušrinė Armonaitė teigė, kad Lietuvoje didelį kiekį alkoholio išgeria sąlyginai maža žmonių dalis, tuo tarpu siūlymai riboti prekybą juo masiniuose renginiuose yra orientuoti į didžiąją visuomenės dalį.

„Tai yra neproporcingos ir netgi perteklinės priemonės“, - sakė parlamentarė.

Pasak A.Armonaitės, Seimui priėmus pataisas dėl alkoholio ribojimo dalies festivalių Lietuvoje gali nelikti, nes jie netektų paramos iš alkoholio gamintojų.

Politikei antrino Festivalių asociacijos atstovas Algirdas Barniškis. Jis sakė, kad festivalių organizatoriai deda daug pastangų, kad į juos alkoholio nebūtų įsinešama nelegaliai.

„Norėtume kreiptis į Seimo pirmininką ir gerbiamus Seimo narius, kad jie prieš darydami savo sprendimus išklausytų mūsų, bendrautų, diskutuotų, nes tik diskutuojant ir kalbantis galime priimti kažkokį sprendimą“, - teigė A.Barniškis.

Festivalio „Visagino country“ organizatorė Elena Čekienė tikino, kad politikai alkoholio vartojimo problemas turėtų spręsti šviesdama visuomenę, o ne draudimais.

„Mėnuo Juodaragis“ vadovas U.Liogė žadėjo visiems Seimo nariams išsiųsti pakvietimus į festivalį, kad jie patys pamatytų, jog ten alkoholis vartojamas saikingai.

„Puoselėdami alaus tradicijų kultūrą su festivaliu nuėjome nemažą kelią ir tai yra tam tikra kultūros ir lietuvių tapatybės dalis“, - sakė U.Liogė.

Seime taip pat svarstomas siūlymas leisti alkoholiu nuo pirmadienio iki šeštadienio prekiauti nuo 10 iki 20 valandos, o sekmadieniais - iki 15 valandos. Dabar parduotuvėse alkoholio galima įsigyti nuo 8 iki 22 valandos visą savaitę

Be to, siūloma, kad alkoholio būtų galima nusipirkti tik sulaukus 20 metų. Dabar jo galima įsigyti nuo 18 metų.

Visi minėti pasiūlymai yra užregistruoti keliuose įstatymų projektuose.

Šių priemonių iniciatoriai sako, kad jos Lietuvoje padės sumažinti alkoholio vartojimą, kuris yra vienas didžiausių pasaulyje.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sakė, kad alkoholiu festivaliuose būtų galima prekiauti, jeigu jame nebūtų šių gėrimų negalinčių įsigyti žmonių: „Bet, mano žiniomis, tokių festivalių tiesiog nėra. Aš nežinau tokių festivalių, kuriuose nėra vaikų“.

„Tai yra pagrindinis argumentas, kodėl festivaliuose, renginiuose, viešuose renginiuose, kuriuose yra vaikų, alkoholis nebus nei pardavinėjamas, nei naudojamas“, - teigė R.Karbauskis.

Jis tvirtino, kad alkoholio ir narkotikų vartojimas festivaliuose kartais baigiasi tragiškai, o apie tai praneša ir pati žiniasklaida.

2015 metais mirė viename festivalyje neaiškios kilmės medžiagomis apsinuodijusi mergina.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Alkoholiui ne

Alkoholiui ne portretas
labai geras sprendimas ! Laikas blaivytis, o prasiblaivius daryti viską, kad likusi tautos dalis neišsivaikščiotų !!!

jooo

jooo portretas
Tai kad pas jus ne suaugę o snargliai geria prisirinko arba dar blogiau narkotikai ir kaaa nėra reikalo renginiuose gerti
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių